18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zakładamy partię!

Witaszczyk Na dziś
Jerzy Witaszczyk
Jerzy Witaszczyk
Polska żyje Ziobrą, Kurskim i Cymańskim. Komentatorzy nie ustają w prorokowaniu przyszłości PiS i wywalonych z PiS europosłów. Niektórzy nawet współczują Ziobrze, chociaż jeszcze niedawno w marzeniach widzieli go na ławie oskarżonych i za kratami.

Ogłoszony w sobotę sondaż daje wywalonym szansę na miejsca w Sejmie. Jednak pod dwoma warunkami: że wybory odbyłyby się w minioną sobotę i że mają tę partię. Podobnymi sondażami wcześniej łudzili się byli pisowcy z PJN. Nie pomógł im nawet czarny koń.

A swoją drogą, jakże okrutnie przewrotne jest życie w polityce. Jeszcze kilka tygodni temu niewiele brakowało, a Ziobro i Kaczyński ramię w ramię stanęliby przed trybunałem za zamach na III RP i próbę budowy IV RP oraz za śmierć Blidy. A teraz, proszę - jak ich razem postawić, skoro są osobno?

Zastanawianie się nad przyszłością PiS po wywaleniu ziobrystów wbrew pozorom nie trafia w sedno sprawy. Osłabione PiS paradoksalnie może w przyszłości zaszkodzić PO i Polakom. W polskiej polityce nie ma skutecznej opozycji, która stanowiłaby realne zagrożenie dla partii rządzącej. Bez konkurencji każda partia władzy prędzej czy później się degeneruje. PiS jest ledwie namiastką konkurencji, a po wywaleniu tych trzech będzie jeszcze gorzej.

- Może założymy partię opozycyjną? - zapytałem przyjaciela. - Z tobą zawsze - odpowiedział i zaproponował stosowną do tradycji III RP nazwę: BHO - Bóg Honoraria Ojczyzna.

Jerzy Witaszczyk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki