Zapraszamy na promocję albumu "Łowicz. Portrety miasta"...

  Zapraszamy na promocję albumu "Łowicz. Portrety miasta" [ZDJĘCIA]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Maciej Malangiewicz, jeden z pomysłodawców albumu
  1/7
  przejdź do galerii

  Maciej Malangiewicz, jeden z pomysłodawców albumu ©Rafał Klepczarek

  Zapraszamy w niedzielę (23 grudnia) na godz. 16.30 do Łowickiego Ośrodka Kultury na promocję bogato ilustrowanego albumu pod tytułem „Łowicz. Portrety miasta”. Na 200. stronach znajdzie się w nim ponad 500 fotografii, z których większość nigdzie nie była publikowana.
  Pomysłodawcami i redaktorami publikacji, którą wydał Łowicki Ośrodek Kultury, są jego dyrektor Maciej Malangiewicz oraz znany grafik Jacek Rutkowski. Mają oni już na koncie m. in. dwa doskonale przyjęte przez miłośników lokalnej historii albumy zatytułowane „Łowicz 1918-1939: kronika fotograficzna” oraz „I wojna światowa w Łowiczu 1914-1918”.

  Oba zdobyły złote ekslibrisy przyznawane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Piłsudskiego w Łodzi. WBP uznała wspomniane wydawnictwa za najciekawsze albumy o ziemi łódzkiej w latach 2014 i 2016.

  - Swoje zbiory do publikacji udostępnili mieszkańcy miasta i regionu m. in. Łukasz Kazłowski, Ewa Rogowska – Tylman, Andrzej Bargieła, Ewa Zbudniewek, Zofia Linart, Joanna Maria Kozłowska, Rafał Kolos oraz lokalne instytucje – informuje Maciej Malangiewicz. - Zebrany materiał ikonograficzny przekroczył dwa tysiące zdjęć.

  Zdjęcia pokażą jak Łowicz zmieniał się w latach 1918 – 2018. Wydawnictwo wydane w nakładzie 1 tys. sztuk wpisuje się w tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

  Album będzie można nabyć podczas niedzielnej promocji oraz od 26 grudnia w ŁOK. Cenę ustalono na 45 zł.

  Poniżej przedstawiamy kilka stron ciekawego wydawnictwa.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo