Zgierski MDK jednak uratowany

  Zgierski MDK jednak uratowany

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Zgierski MDK jednak uratowany
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Jakub Pokora/archiwum

  Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu dostał dodatkowe pieniądze na tegoroczną działalność i obietnicę wyższego budżetu na przyszły rok. Dzięki temu placówka, której groziła likwidacja, będzie dalej funkcjonować. Pracownikom i rodzicom 600 dzieci korzystających z zajęć spadł kamień z serca.
  Widmo zawieszenia działalność MDK było spowodowane faktem, że w połowie roku "skończył się" budżet. Nie było pieniędzy nawet na prąd i telefon. A to dlatego, że budżet placówki został pół roku temu znacznie okrojony przez władze powiatu zgierskiego. Pojawiło się ryzyko, że nie będzie pieniędzy na prowadzenie od września zajęć pozalekcyjnych.

  W czwartek odbyło się decydujące spotkanie trójstronne dotyczące przyszłości MDK. Uczestniczyli w nim starosta Krzysztof Kozanecki, rada rodziców i pracownicy MDK.

  - Z ogromną radością informuję, że osiągnęliśmy kompromis. Myślę, że to optymistyczny początek dalszej współpracy - oznajmiła Jadwiga Wlaźlińska, dyrektorka MDK.

  Starosta zobowiązał się do podwyższenia budżetu MDK o 50 tys. zł w tym roku, a w projekcie budżetu roku następnego zaproponował przekazać placówce 500 tys. zł.

  - Reakcja MDK na podjęte ustalenia jest entuzjastyczna - podsumowała Małgorzata Tomczuk z Biura Promocji i Redakcji Gazety Powiatowej Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

  Brak pieniędzy na działalność MDK oznaczał, że zrezygnowano m.in. ze sztandarowej imprezy tej placówki, czyli festiwalu rockowego Zderzak. Po zapewnieniu starosty o dofinansowaniu placówki rozpoczęły się starania, aby pozyskać sponsorów i podjąć próby zorganizowania tego przedsięwzięcia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MDK

  zgierzak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  Bardzo ciekawe jak teraz zachowają się ci wszyscy, a szczególnie kontestatorzy z PIS-u w sytuacji kiedy Starosta Zgierski podjął decyzję o dofinansowaniu zgierskiego MDK-u. Brawo!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo