Zlikwidowali dwa punkty nielegalnego hazardu w Łodzi....

  Zlikwidowali dwa punkty nielegalnego hazardu w Łodzi. Organizatorzy mogą trafić do więzienia (ZDJĘCIA)

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  W dwóch punktach gier w Łodzi było sześć nielegalnych automatów do hazardu
  1/3
  przejdź do galerii

  W dwóch punktach gier w Łodzi było sześć nielegalnych automatów do hazardu ©KAS Łódź

  Dwa punkty nielegalnych gier na automatach zostały zlikwidowane w Łodzi. W sumie sześć urządzeń zostało zarekwirowanych, a organizatorom grożą wysoka grzywna oraz więzienie.
  Punkty z nielegalnymi automatami działały w dzielnicy Górna.

  - Przed wejściami do lokali zainstalowano kamery monitoringu, a do środka wpuszczano jedynie osoby zweryfikowane przez obsługę - mówi Agnieszka Pawlak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

  Mimo to oba miejsca zostały odwiedzone przez funkcjonariuszy z Pierwszego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Łodzi.
  Mundurowi wkroczyli do pomieszczeń na podstawie nakazów prokuratorskich. W każdym z dwóch lokali zastali po trzy urządzenia wyglądem przypominające automaty do gier hazardowych, włączone i gotowe do gry.

  Automaty zostały zarekwirowane i przewiezione do magazynu Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. Posłużą jako dowód w sprawie.

  To jeszcze nie wszystko. W trakcie kontroli znaleziono również pieniądze, prawie 15 tys. zł, które zabezpieczono jako dowody w sprawie.

  Organizatorów punktów gier czekają teraz poważne problemy.

  - Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego organizatorom nielegalnego hazardu grozi wysoka grzywna, albo kara pozbawienia wolności do lat trzech, albo obie te kary łącznie - wymienia Agnieszka Pawlak. - Odpowiedzialność za przestępstwo skarbowe ponosi również uczestnik gry hazardowej, prowadzonej niezgodnie z prawem. Uczestnikowi grozi grzywna, o jej wysokości decyduje sąd.

  Urzędnicy przypominają, że urządzający gry hazardowe bez koncesji lub bez zezwolenia oraz właściciele i posiadacze lokali oraz urządzeń do nielegalnych gier podlegają karze pieniężnej w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hazard to zło

  Obok Łodzi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Należy walczyć z hazardem to choroba. Mnie to zastanawia tylko jedna rzecz... kto zezwolił totalizatorowi sportowemu na otwarcie punktów z maszynami... no kto?! Państwo? Ludzie nie mogą otwierać...rozwiń całość

  Należy walczyć z hazardem to choroba. Mnie to zastanawia tylko jedna rzecz... kto zezwolił totalizatorowi sportowemu na otwarcie punktów z maszynami... no kto?! Państwo? Ludzie nie mogą otwierać punktów bo złe, ale państwo może bo to już dobre?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo mundurowi! Najpierw zlikwidowali nielegalną działalność powiązaną z ŁKS - teraz kolejny sukces

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Na trop międzynarodowej grupy przestępczej wpadli funkcjonariusze CBŚP z Łodzi. Przestępcy działali pod przykrywką. Była nią firma z Rąbienia, która przez internet sprzedawała fajerwerki, także...rozwiń całość

  Na trop międzynarodowej grupy przestępczej wpadli funkcjonariusze CBŚP z Łodzi. Przestępcy działali pod przykrywką. Była nią firma z Rąbienia, która przez internet sprzedawała fajerwerki, także używane przez kiboli na stadionach. „Spod lady” można było jednak na stronach internetowych kupić materiały, które nie były uwzględnione w oficjalnym asortymencie. Zarzuty postawiono 35 osobom. 27 z nich jest podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a jedna osoba dodatkowo usłyszała zarzut kierowania nią.
  Jak się dowiedzieliśmy, wśród aresztowanych jest biznesmen spod Łodzi, który handlował fajerwerkami i był sponsorem ŁKSu. Z jego powodu policja przeszukiwała loże na stadionie przy al. Unii. – Ponadto podejrzanym przedstawiono zarzuty m.in. o pranie pieniędzy, sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, oszustw podatkowych oraz sprzedaży bez koncesji materiałów wybuchowych, w tym pirotechnicznych o wysokiej sile rażenia – prok. Karol Borchólski.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo