Złoty set w meczu Pucharu CEV: Mladost Zagrzeb - ŁKS Commercecon. Mordercza walka

Emocjonujący był rewanż 1/4 finału Pucharu CEV w Zagrzebiu między Mladostą a ŁKS Commercecon.

Łodzianki przegrały w Łodzi 2:3, więc awans zapewniało im albo zwycięstwo za trzy punkty, możliwy też był awans przy wyniku 3:2, ale wówczas konieczne było jeszcze wygranie złotego seta granego do 15.
W pierwszym secie meczu łodzianki miały dużą przewagę (18:11), ale ją zmarnowały. Mimo to miały piłkę setową przy stanie 26:25, jednak jej nie wykorzystały. Gospodynie zdobyły dwa punkty z rzędu, jednak Wiewióry potrafiły wyrównać: 27:27. Niestety, dwie kolejne akcje chorwackiej drużyny zapewniły jej zwycięstwo.
Początek drugiej partii nie zapowiadał sukcesu łodzianek, bo należał do rozluźnionych gospodyń, które prowadziły już 16:13. Wiewióry jednak potrafiły wyrównać i wyjść na prowadzenie 20:18. Znów czekała nas emocjonująca końcówka. Było 21:21. Łódzkie Wiewióry koncertowo zagrały cztery ostatnie piłki i wygrały seta do 21.
Pierwszy set trwał 34 minuty, drugi był o osiem minut krótszy. Zapowiada się zacięta walka do końca.
Łodzianki nabrały pewności siebie. Prowadziły w trzeciej partii 10:3, 13:5 i 16:5. To był pogrom. Końcowy sukces wisiał w powietrzu. Szkoda tylko, że uraz wykluczył z gry Kamilę Witkowską.
W czwartej partii mecz się nie skończył, choć o tym marzyliśmy. Gospodynie prowadziły 14:7 i wiadomo było, że będzie piąty set i może złoty. Wiewióry zmniejszały przewagę, było 15:11 i 16:13 dla drużyny z Zagrzebia. Miejscowe odskoczyły na 19:13. Nic więcej nie dało się już zrobić.
Tie-break rozpoczął się od prowadzenia siatkarek z Zagrzebia 2:1, ale chwilę później było już 4:2 i 5:3 dla łodzianek. Drużyna Mladosti wyrównała na 5:5. Co za mecz! Podczas zmiany stron nasze dziewczęta prowadzą 8:5. Nie wypuszczamy okazji z rąk. Jest 11:8, a seta ŁKS Commercecon wygrał 15:9.
Złoty set: 1:0 dla łodzianek, by za chwilę było 3:1 dla gospodyń. Łodzianki walczyły jak lwice, nie jak Wiewióry i wyszły na prowadzenie 4:3. Wideoweryfikacja zmienia wynik - robi się 5:3, ale dla gospodyń. Siatkarki Mladosti są na fali - prowadzą 6:4 i 8:5. Przewaga gospodyń robi się niebezpiecznie duża: 9:6 oraz 10:7. Czyżby szansa przepadła?
Podopieczne trenera Michała Cichego walczą. Zdobyły dwa punkty z rzędu, przegrywają już tylko 9:10. Jaka szkoda, że dwie kolejne akcje lepiej rozgrywają gospodynie - jest 12:9 dla Mladosti. Za moment 13:10. Zespół z Zagrzebia zadał decydujący cios i wygrał ostatnie akcje tego morderczego meczu. Ostatni set 15:11 dla Mladosti. ŁKS Commercecon został wyeliminowany, nie zagra w półfinale Pucharu CEV, ale zasłużył na wielkie brawa za walkę. Nie pomogło aż 35 punktów Veroniki Jones-Perry.

Mladost Zagrzeb - ŁKS Commercecon 2:3 (29:27, 21:25, 14:25, 25:20, 9:15). Złoty set: 15.11. Pierwszy mecz 3:2. Awans: Mladost Zagrzeb.
ŁKS Commercecon: Kamila Witkowska 3, Roberta Ratzke 7, Veronica Jones-Perry 35, Klaudia Alagierska 10, Weronika Sobiczewska 8, Martyna Grajber 9, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Joanna Pacak 17, Pietra Jukoski 1, Julita Piasecka 7, Krystyna Strasz. Trener: Michał Cichy.