Zmalała przewaga Widzewa. Groźny uraz najlepszego piłkarza Widzewa

Jakub Wrąbel - kiedy wróci do gry?
Jakub Wrąbel - kiedy wróci do gry? Fot. Grzegorz Gałasiński
Piłkarze Widzewa zremisowali w Głogowie z Górnikiem Polkowice 0:0. Nad trzecią w tabeli Koroną widzewiacy mają już tylko trzy punkty przewagi, a było pięć.

Mecz nie był wielkich widowiskiem, ale dostarczył dramatycznych wydarzeń. Tuż przed przerwą kontuzji doznał najlepszy zawodnik Widzewa, bramkarz Jakub Wrąbel. Według portalu widzewtomy.net, doznał urazu ścięgna Achillesa. W bramce Widzewa zastąpił Konrad Reszka.
Według wstępnej diagnozy Jakub Wrąbel doznał zerwania więzadła.

Na szczęście sytuacji było mało, a i interwencje bramkarzy można byłoby policzyć na palcach jednej ręki. Konrad Reszka bardzo dobrze spisał się w 69 minucie, gdy na przedpolu Widzewa powstało ogromne zamieszanie. Dziesięć minut później po błędzie Martin a Kreuzrieglera gospodarze zmarnowali stuprocentową okazję, a wystarczyło trafić w światło bramki.
Choć nie stwarzał groźnych okazji, Widzew miał więcej z gry, ale trudno żeby było inaczej, skoro grał z ostatnim w tabeli zespołem. Trzeba jednak pamiętać, że w roli gospodarza polkowiczanie potrafili zremisować z Koroną i Podbeskidziem oraz pokonać Arkę. Biorąc pod uwagę te czynniki, trzeba się cieszyć z remisu. Wszystko inne od kontuzji bramkarza, bo zmniejszenie przewagi nad konkurentami jest mało optymistyczne.
W Widzewie zadebiutował Patryk Lipski i wpisał się na listę zdobywców żółtych kartek.
W 88 minucie Michał Bojdys został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Było zbyt mało czasu, aby przewagę jednego zawodnika udokumentować zwycięskim golem.
W piątek o godz. 20.30 Widzew w Łodzi zagra z Odrą Opole.

Górnik Polkowice - Widzew Łódź 0:0
Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń). Żółte kartki: Purzycki, Karmelita, Piątkowski, Bojdys, Szuszkiewicz, Opałacz - Lipski, Kreuzriegler. Czerwona kartka: Michał Bojdys (87. minuta, Górnik, za drugą żółtą).

Górnik: Jakub Szymański - Karol Fryzowicz, Michał Bojdys (73, Marek Opałacz), Marcin Biernat, Jarosław Ratajczak, Rafał Karmelita - Eryk Sobków, Adrian Purzycki (69, Damian Makuch), Antoni Kozubal, Abdallah Hafez (73, Mariusz Szuszkiewicz) - Mateusz Piątkowski (84, Filip Baranowski). Trener: Szymon Szydełko.

Widzew: Jakub Wrąbel (45, Konrad Reszka) - Patryk Stępiński, Krystian Nowak, Martin Kreuzriegler - Paweł Zieliński, Patryk Lipski (88, Ernest Terpiłowski), Marek Hanousek, Karol Danielak (65, Bartosz Guzdek), Kristoffer Hansen (65, Dani Villa), Radosław Gołębiowski (88, Mateusz Michalski) - Bartłomiej Pawłowski. Trener: Janusz Niedźwiedź.