Zmiany w magistracie. Kto za Paczkowskiego?

  Zmiany w magistracie. Kto za Paczkowskiego?

  Monika Pawlak

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Kto zastąpi Pawła Paczkowskiego na stanowisku wiceprezydenta? Co się stało, że tak nagle złożył rezygnację? Takie pytania zadawali sobie w poniedziałek pracownicy magistratu. Na żadne nie ma na razie odpowiedzi.
  116 dni Paweł Paczkowski pełnił funkcję wiceprezydenta Łodzi. Odchodzi 1 maja

  116 dni Paweł Paczkowski pełnił funkcję wiceprezydenta Łodzi. Odchodzi 1 maja ©Krzysztof Szymczak

  Paweł Paczkowski, który w piątek złożył rezygnację, przyszedł do pracy, ale nie chciał komentować sprawy ani odpowiadać na pytania dziennikarzy. Potwierdził tylko, że zrezygnował ze stanowiska z powodów zdrowotnych i decyzji nie zmieni.

  - Zdrowie jest najwyższą wartością - powiedział Paczkowski.

  Prezydent Hanna Zdanowska także nie chciała komentować sprawy. Halszka Karolewska, rzecznik prezydenta Łodzi, poinformowała, że nazwisko następcy Pawła Paczkowskiego nie jest jeszcze znane.

  - Nie wiemy także kto zastąpi wiceprezydenta na stanowisku menedżera ulicy Piotrkowskiej - dodała Halszka Karolewska.

  W magistrackich korytarzach pojawiły się jednak trzy nazwiska potencjalnych następców Paczkowskiego.
  To Tomasz Kacprzak, szef Rady Miejskiej, Radosław Łuczak, od niedawna prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej, oraz Szymon Midera, szef społecznych doradców prezydenta Łodzi. Na ile to poważne kandydatury? Nie wiadomo.

  Nazwisko Kacprzaka krążyło na giełdzie zaraz po wyborach samorządowych, miał być pewniakiem do stanowiska wiceprezydenta. Nie dostał nominacji, bo prezydent Zdanowska - co wyjaśniła w wywiadzie dla ''Dziennika Łódzkiego'' - postawiła na menedżerów. A Kacprzak - według Zdanowskiej - osiągnięć menedżerskich nie ma... W poniedziałek zapewniał, że fotel wiceprezydenta go nie interesuje.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  łuczak....

  Konrad (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 27

  ... Nie tylko w tej firmie zostawił długi!!! W INTERSERWISIE TEŻ SIĘ NIE POPISAŁ popisał....!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  łuczak? Super menadżer!?!

  Kamila (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 34 / 29

  łuczak jest tak świetnym menadżerem, że Spółkę Skarbu Państwa Centrum-Hotele swoimi beznadziejnymi pomysłami i niekorzystnymi decyzjami doprowadził na skraj bankructwa!!!
  Gratulujemy - tak w...rozwiń całość

  łuczak jest tak świetnym menadżerem, że Spółkę Skarbu Państwa Centrum-Hotele swoimi beznadziejnymi pomysłami i niekorzystnymi decyzjami doprowadził na skraj bankructwa!!!
  Gratulujemy - tak w Polsce robi się karirę!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tylko być politykiem.

  xxx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 40

  Polityk to dobra robota- za błędy nie odpowiada.A my w wyborach dajemy mu na to przyzwolenie-dobre.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nestor spadaj do Korei Północnej

  czekamy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 34 / 42

  Tam twoje miejsce. Ewentualnie Kuba. a może juz czas na PDPS.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A co z SSS? Straciliśmy 200 mln!? I zapłacimy wiecej 9 mln!

  z dworca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 34 / 38

  Zespół prowadzący sprawy SSS pod kierownictwem Andrzejem Walczaka zawalił sprawę! Popełnił tyle błędów i nadużyć, że nie ma szans na wybudowanie SSS.
  Niestety te błędy przekładają sie dodatkowo na...rozwiń całość

  Zespół prowadzący sprawy SSS pod kierownictwem Andrzejem Walczaka zawalił sprawę! Popełnił tyle błędów i nadużyć, że nie ma szans na wybudowanie SSS.
  Niestety te błędy przekładają sie dodatkowo na wyższe opłaty za prace proejktowe SSS i to aż o 9 mln zł!
  Niemieccy architekci uzyskali od sądu nakaz zapłaty dla miasta!
  To jest wiadowme od dwóch miesięcy a w mediach cisza! A prezydenci milczą!
  Dlaczego?
  To takie normalne że płaci się z naszych kieszeni za błędy pana pełnomocnika Walczak i jego zespołu? Za brak nadzoru ze strony Sadzyńskiego?
  Kto wycisza tę sprawę?
  CBĆ powinno prześwietli9c tę sprawę.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PRL.

  jan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 39  W PRL-u nie było żebrzących i grzebiących w śmietnikach.
  ~nestor

  dzisiaj, 08:16

  Nie było ludzi pozbawionych opieki zdrowotnej i nikt z głodu lub braku leczenia nie umierał na ulicy....rozwiń całość  W PRL-u nie było żebrzących i grzebiących w śmietnikach.
  ~nestor

  dzisiaj, 08:16

  Nie było ludzi pozbawionych opieki zdrowotnej i nikt z głodu lub braku leczenia nie umierał na ulicy. Dysponent karetki pogotowia przed jej wysłaniem na wezwanie nie kalkulował czy to będzie opłacalne dla prywatnego biznesmena właściciela szpitala, bo życie człowieka umierającego na ulicy przed szpitalem zaczęło być niczym w XXI wieku w Polsce? Obecnie 30% społeczeństwa żyje w nędzy i ubóstwie. Tych nawet do tej pory średniaków dotykają problemy niekontrolowanych podwyżek cen. Dorobek pokoleń Polaków został rozkradziony i zmarnotrawiony a Polacy stali się obecnie dziadami Europy szukającymi wszędzie chleba. Wystarczy popatrzeć w rocznik statystyczny a dowiemy się, jakimi pariasami staliśmy się po zniszczeniu polskiego przemysłu, który po wojnie tak pieczołowicie budowano, bo była to szansa do rozwoju i dorównywania tym wiodącym w świecie. Obecnie liczymy na dotacje i zajmujemy się pokornym ich zagospodarowywanie. Nie dążymy, jako państwo do osiągania dochodów, tworzenia dobrobytu społecznego a rządzący odbierają obywatelom wszystko to, czego dorobią się własnymi wyrzeczeniami, wysiłkiem i co może podnosić ich stan posiadania. Taką polityką wobec obywateli żaden tyran nie mógł utrzymać się przy władzy. Gdzie są obecnie ci ze związku Solidarność czuli na podwyżki w PRL-u nie tak straszne jak obecne? Rządzący troją się i dwoją wymyślając sposoby dokręcania śruby emerytom, (bo oni już nie są potrzebni) i tym, którzy jeszcze pracują. Odbierają wszystkie przywileje a sami beztrosko nie ponoszą żadnych ciężarów kryzysu promują się nagrodami, odprawami i latają na koszt społeczny na wycieczki do obcych krajów. Klechom oddają wszystko, czego z dorobku Polaków oni zapragną, aby nie mieć ich przeciwko sobie. Polska rzeczywistość to koszmar i czas to zmienić, bo w końcu życie przeminie i nikt z nas nie doświadczy tego, co obiecywano i nazywano sielanką po obaleniu komuny. Minęło ponad 21 lat obecnego kapitalizmu i co w Polsce zbudowano dla dobra społecznego. Jak poniósł się poziom życia przeciętnego obywatela? Czy nie zadłużono nas na następne 50 lat, aby konsumując zaciągnięte kredyty pokazywać jak wspaniale jest w kapitalizmie? Tylko, co stanie się z obywatelami jak zaczniemy spłacać zadłużenie a są to już przedsmaki tego, co nas czeka w drożyźnie wszystkiego. Młodzież musi zapamiętać wspaniałe czasy PRL-u, które należało zmodyfikować a nie niszczyć wszystkiego dorobku Polaków dla kapitalistycznego przeżytku, który w Polsce nigdy nie przyjmie się. Bieda i nędza osiąga w Polsce rozmiary nienotowane w innych państwach. Poziomem życia spadamy do lat wojennych. O tym jednak nie mówi się publicznie ani nie pisze, to jest temat tabu. Tylko zdecydowany protest społeczny może zmusić polityków do sprawiedliwego podziału dochodu narodowego. Dość utrzymywania pasożytów, darmozjadów i pasibrzuchów!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Od trzech lat szukam pracy.

  bezrobotny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 15

  Co mam zrobić bym mógł zostać wiceprezydentem?Posiadam odpowiednie wykształcenie,znam trzy języki obce i kilka lat kierowałem dużym zespołem ludzi i itd.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo