Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany w magistracie. Kto za Paczkowskiego?

Monika Pawlak
116 dni Paweł Paczkowski pełnił funkcję wiceprezydenta Łodzi. Odchodzi 1 maja
116 dni Paweł Paczkowski pełnił funkcję wiceprezydenta Łodzi. Odchodzi 1 maja Krzysztof Szymczak
Kto zastąpi Pawła Paczkowskiego na stanowisku wiceprezydenta? Co się stało, że tak nagle złożył rezygnację? Takie pytania zadawali sobie w poniedziałek pracownicy magistratu. Na żadne nie ma na razie odpowiedzi.

Paweł Paczkowski, który w piątek złożył rezygnację, przyszedł do pracy, ale nie chciał komentować sprawy ani odpowiadać na pytania dziennikarzy. Potwierdził tylko, że zrezygnował ze stanowiska z powodów zdrowotnych i decyzji nie zmieni.

- Zdrowie jest najwyższą wartością - powiedział Paczkowski.

Prezydent Hanna Zdanowska także nie chciała komentować sprawy. Halszka Karolewska, rzecznik prezydenta Łodzi, poinformowała, że nazwisko następcy Pawła Paczkowskiego nie jest jeszcze znane.

- Nie wiemy także kto zastąpi wiceprezydenta na stanowisku menedżera ulicy Piotrkowskiej - dodała Halszka Karolewska.

W magistrackich korytarzach pojawiły się jednak trzy nazwiska potencjalnych następców Paczkowskiego. To Tomasz Kacprzak, szef Rady Miejskiej, Radosław Łuczak, od niedawna prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej, oraz Szymon Midera, szef społecznych doradców prezydenta Łodzi. Na ile to poważne kandydatury? Nie wiadomo.

Nazwisko Kacprzaka krążyło na giełdzie zaraz po wyborach samorządowych, miał być pewniakiem do stanowiska wiceprezydenta. Nie dostał nominacji, bo prezydent Zdanowska - co wyjaśniła w wywiadzie dla ''Dziennika Łódzkiego'' - postawiła na menedżerów. A Kacprzak - według Zdanowskiej - osiągnięć menedżerskich nie ma... W poniedziałek zapewniał, że fotel wiceprezydenta go nie interesuje.

- Nikt ze mną nie rozmawiał na ten temat, ale bardzo dobrze się czuję, pracując w Radzie Miejskiej i nie chcę tego zmieniać - powiedział nam Kacprzak.

Za menedżera uznawany jest Radosław Łuczak, który na fotel prezesa ŁSI trafił ze spółki Skarbu Państwa - Centrum-Hotele, uznawanej za polityczną przechowalnię dla działaczy politycznych. Jego atutem jest to, że nie należy do PO ani żadnej innej partii. Z kolei Szymon Midera pracuje w Banku Pocztowym, a w czasie wyborów samorządowych pomagał przy kampanii prezydent Zdanowskiej. Po wyborach został zatrudniony na stanowisku szefa społecznych doradców prezydenta Łodzi.

A jak radni komentują rezygnację Paczkowskiego? Zdaniem SLD, prawdziwym powodem rezygnacji były nieporozumienia wiceprezydenta ze Zdanowską. Politycy Sojuszu negatywnie oceniają pracę wiceprezydenta Paczkowskiego.

- Nie ma strategii rozwoju mieszkalnictwa, ani jeden przetarg na remont dróg nie został nawet ogłoszony - wyliczał Dariusz Joński, szef SLD w Łódzkiem.

Zdaniem Mateusza Walaska, szefa klubu radnych Platformy Obywatelskiej, rezygnacja Pawła Paczkowskiego nie skomplikuje zbyt mocno zarządzania miastem.

- Uważam, że uda się szybko znaleźć odpowiedniego zastępcę, który podoła trudnym obowiązkom - mówi radny Walasek. - Współczuję wiceprezydentowi, bo kłopoty ze zdrowiem to nic przyjemnego.
Z kolei Piotr Adamczyk z PiS podkreślił, że bardzo ceni pracę wiceprezydenta Pawła Paczkowskiego, choć kilka razy się z nim nie zgadzał.

- Ta rezygnacja jest dużą stratą dla miasta, bo teraz pozostają u władzy sami politycy. A wiceprezydent Pacz-kowski jest sprawnym menedżerem - podkreśla radny Piotr Adamczyk.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki