Zmiany w organizacji ruchu na ul. Sienkiewicza w Łodzi

  Zmiany w organizacji ruchu na ul. Sienkiewicza w Łodzi

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Natężenie ruchu na ul. Sienkiewicza będzie większe od października
  1/2
  przejdź do galerii

  Natężenie ruchu na ul. Sienkiewicza będzie większe od października ©Paweł Łacheta

  Początek roku szkolnego dał się we znaki kierowcom jeżdżącym po ul. Sienkiewicza w centrum Łodzi. Powód? Rodzice odwożący dzieci do pobliskich szkół blokują jezdnię. Dlatego łódzcy drogowcy postanowili zmienić tam organizację ruchu.
  Rodzice dowożą dzieci do Szkoły Podstawowej nr 173 i III LO. Auta zatrzymują się przy parku Sienkiewicza, więc blokują pas do jazdy w kierunku północnym. Problemu tego nie było w latach ubiegłych, bo Sienkiewicza była wówczas jednokierunkowa. Żeby usprawnić ruch, Zarząd Dróg i Transportu zdecydował się zlikwidować postój taksówek w zatoczce położonej po wschodniej stronie Sienkiewicza.

  Poza tym znak zakazu zatrzymywania się i postoju, który obowiązywał od początku zatoczki do przejścia dla pieszych, zamieniono na znak zakazu postoju. Dzięki temu rodzice nie dostaną mandatu, jeśli zatrzymają się przy parku tylko po to, by wysadzić dziecko.

  Natężenie ruchu na dwukierunkowej ul. Sienkiewicza będzie jeszcze większe od października, bo wówczas zakończy się remont ul. Tuwima od Sienkiewicza do Piotrkowskiej. W poniedziałek oddano do użytku odcinek Kilińskiego - Sienkiewicza, ale nadal układane są tam chodniki. Prace zakończą się w połowie września. Na razie z Tuwima można skręcić w ul. Sienkiewicza tylko w prawo.

  - Zakaz skrętu w lewo będzie obowiązywał do czasu oddania do ruchu dalszych odcinków ul. Tuwima. Wtedy zostanie włączona sygnalizacja świetlna i będzie możliwość skrętu w obu kierunkach i jazdy na wprost bez blokowania skrzyżowania - wyjaśnia Wojciech Kubik, rzecznik ZDiT.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo