Zobacz bramki ze sparingu ŁKS z Worskła Połtawa

R. Piotrowski
Słoweniec Tadej Vidmajer na boisku przebywał nieco ponad godzinę [Fot. ŁKS Łódź]
W sobotę przebywający w Turcji piłkarze ŁKS rozegrali czwarty w tym okresie przygotowawczym mecz sparingowy. Beniaminek polskiej ekstraklasy zremisował 3:3 z ukraińską Worskła Połtawa.

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala w sobotę zmierzyli się z jedenastą drużyną ukraińskiej Premier-lihi i spotkanie to należałoby podzielić na dwie fazy. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach ełkaesiacy nie pozwolili rywalowi rozwinąć skrzydeł, zdobyli trzy gole i byli zespołem wyraźnie lepszym. Po zmianie stron rolę się odwróciły - do głosu doszła Worskła Połtawa, a że łodzianie popełniali błędy w grze defensywnej, Ukraińcy zdołali doprowadzić do wyrównania.

Na opublikowanym w sieci przez łódzki klub skrócie z tego spotkania zobaczymy więc m.in. trzy gole zdobyte przez ŁKS przed przerwą (bramki Adama Ratajczyka, Macieja Dąbrowskiego i efektowne trafienie Jose Pirulo), ale i rzeczone błędy popełniane po zmianie stron, z których trzeba będzie szybko wyciągnąć wnioski. Pierwszy ligowy mecz z Legią w Warszawie już za dwa tygodnie.