Zróbcie to wreszcie

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Kibole wzniecający burdy na stadionach, jak ostatnio w Rzymie podczas meczu Legii, nie zasługują na protekcję ze strony polityków, a wyłącznie na potępienie, karę, a kiedy trzeba - pałkę czy więzienie - słusznie zauważył premier Donald Tusk, choć niepotrzebna tu "subtelna" aluzja do PiS.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Zresztą to chyba za sprawą Ziobry, kiedy był PiS-owskim ministrem sprawiedliwości wprowadzono sądy 24-godzinne, akuratne do szybkiego osądzenia kiboli. Jakoś od kilku lat o tych sądach nie słychać.

  Poza tym Tusk ma rację, tak jak rację mieli niemal wszyscy wcześniejsi premierzy i ministrowie spraw wewnętrznych, którzy przez 20 lat z okładem obiecywali nam ucywilizowanie kibicowania piłce nożnej. Z jakim skutkiem? To widać przez cały sezon piłkarski w Polsce i za granicą, czyli tam, dokąd za naszymi podążają kibole.

  Wbrew pozorom kibole kosztują nas miliony. Jak wyliczyła "Rzeczpospolita", przez ostatnie 13 lat na policyjne obstawy kiboli poszło w błoto 330 milionów złotych.
  Od 1999 roku 2,5 miliona policjantów zabezpieczało mecze piłki nożnej. W tym czasie, kiedy policja pilnuje kiboli, nie ma komu patrolować ulic, więc na ulicach mamy, co mamy: bardak, chamstwo i coraz więcej nożowników.

  Więc panie premierze! Jeśli komuś należy dać pałą, to mu dajcie. Jeśli kogoś trzeba wsadzić za kratki, to go wsadźcie. Zróbcie to, przestańcie wreszcie wygrażać, jak stara baba obszczymurowi w bramie. Jak już to zrobicie porządnie, może znowu - jak dawniej - ludzie całymi rodzinami bez obaw zaczną chodzić na mecze.

  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wolne żarty

  M.Ch. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Nie chodzi o to, żeby zrobić porządek z kibolami, tylko o to, żeby mówić, że się zrobi. Pamiętacie, jak minister Grzechu Szetyna się odgrażał? Kalisz i jeszcze kilku innych? I co?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo