Zuzanna Górecka opuściła boisko na noszach. Drugi finał TauronLigi dla ŁKS Commercecon. Zdjęcia

W Rzeszowie walczyły w niedzielę siatkarki ŁKS Commercecon. Stawką meczu był złoty medal mistrzostw Polski. Co tam się działo w Rzeszowie...

Pełna hala na Podpromiu, czyli 4.250 kibiców przywitało siatkarki obu drużyn. W tym gronie było 50 fanów ŁKSCommercecon. Wszyscy przeżyli niesamowite emocje.
Łódzkie Wiewióry znów źle zaczęły finał, podobnie jak w Łodzi. W Sport Arenie było 0:7, a Rzeszowie 2:9. Siatkarki Developresu grały koncertowo i prowadziły 16:7. Wygrały pierwszą odsłonę do 13.
Nie zmienił się obraz meczu w drugim secie. Gospodynie znów uciekły łodziankom (8:4). Kamila Witkowska kręciła z niedowierzaniem głową, że wszystko tego dnia siatkarkom Developresu się udaje.
Gospodynie niesione gorącym dopingiem własnych kibiców nie zwalniały tempa i wygrały seta do 18. Ann Kalandadze zdobyła w dwóch setach 12 punktów, Valentina Diouf miała na koncie 9 punktów. Siatkarki ŁKS Commercecon w dwóch pierwszych setach nie były sobą.

W trzeciej odsłonie na szczęście ełkaesianki zaczęły grać lepiej – prowadziły 10:8. Po kilku akcjach gospodyń wynik się odwrócił, rzeszowianki prowadziły 12:10. Trwała zacięta walka w tej fazie meczu – 20:20. Łodzianki wyszły na prowadzenie 21:20, za chwilę przegrywały 21:22. Wykorzystały drugą piłkę setową i wygrały seta 26:24.

W czwartej partii oglądaliśmy inny, lepszy, odważniejszy ŁKS Commercecon. Łodzianki prowadziły 11:8.
Niektóre wymiany były bardzo długie. To był mecz godny finału. Gospodynie odrobiły straty i miały przewagę 17:16. Cztery punkty z rzędu zdobyły jednak waleczne łodzianki, prowadziły 20:17, później 23:19 i wygrały do 23.
W tie-breaku znów wróciły demony. Gospodynie prowadziły 3:0, następnie 5:1. Łodzianki walczą i zdobyły sześć punktów z rzędu. Wynik brzmiał 7:5 dla łodzianek. Zmiana stron przy stanie 8:6 dla Łódzkich Wiewiór. Przy stanie 9:8 dla ŁKS zamarli kibice, gdy skręciła kolano Zuzanna Górecka. Opuściła boisko na noszach. Valentina Diouf posłała asa z zagrywki - 12:8 dla ŁKS. Julita Piasecka zdobyła 13 punkt. Łódzkie Wiewióry walczą do końca i wygrywają seta i mecz 3:2. Do zobaczenia w Łodzi.
Developres Rzeszów – ŁKS Commercecon 2:3 (25:13, 25:18, 24:26, 23:25, 12:15). Stan po dwóch meczach 1-1.
ŁKSCommercecon: Lana Scuka 12, Kamila Witkowska 6, Valentina Diouf 23, Zuzanna Górecka 14, Aleksandra Gryka 14, Roberta Ratzke 1, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Anastazja Hryshchuk 1, Julita Piasecka 5, Angelika Gajer 1. Trener: Alessandro Chiappini.

W finale o mistrzostwo Polski rywalizacja toczy się do trzech wygranych spotkań.
Mecz nr 3: środa 10 maja (17.30) w Łodzi i ewentualnie: Mecz nr 4: sobota, 13 maja (17.30) Rzeszów. Mecz nr 5: środa, 17 maja (17.30) Łódź. Co to się będzie działo w Sport Arenie w Łodzi. Kibice wypełnią łódzką halę.