Zwycięstwo i pięć setów PGE Skry Bełchatów w Nysie

Drugie zwycięstwo w tym sezonie Plus Ligi odnieśli siatkarze PGE Skry Bełchatów. Pokonali Stal w Nysie, dla której była to pierwsza w tym sezonie porażka.

Po dwóch pierwszych setach meczu w Nysie wydawało się, że rewelacyjna Stal pokona naszą drużynę. Dwa sety wygrane do 20 dawały nadzieję gospodarzom. Od trzeciej partii nastąpił koncert bełchatowian. Mateusz Bieniek i Aleksandar Atanasijević byli nie do zatrzymania.
Trzecia partia była bardziej wyrównana. Bełchatowianie odnotowali większą skuteczność w ataku, gospodarze byli przewidywalni. Środkowi Stali byli praktycznie niewykorzystani, a przyjęcie szwankowało. Przy takiej grze trudno było o coś więcej, niż 19 punktów.
Po przerwie widzieliśmy starcie Aleksandra Atanasijevicia z Wassimem Ben Tarą. Obaj rozgrywający decydowali się na posyłanie piłek do swoich atakujących, czego efektem była rywalizacja, w której brakowało strony dominującej (12:12). Z czasem nasi siatkarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie, czego Stal nie potrafiła odrobić. Wyraźne osłabienie zagrywki i fenomenalny Serb z Bełchatowa sprawiły, że sytuacja miejscowej drużyny się komplikowała i finalnie zdecydowała o porażce również w czwartej odsłonie.

Decydujące starcie przebiegało pod dyktando PGE Skry, która miała zagrywkę, przyjęcie i grę środkiem. Nysianie grali na "oparach" i w zasadzie od początku piątego seta musiała uznać wyższość rywali. Ostatecznie podopieczni Joela Banksa wygrali 15:8.