Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zwycięstwo koszykarek ŁKS [ZDJĘCIA]

Marek Kondraciuk
ŁKS - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 84:70
ŁKS - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 84:70 Krzysztof Szymczak
Cenne zwycięstwo, w porywającym stylu, w pierwszym meczu pod wodzą trenera Jarosława Zyskowskiego odniosły koszykarki ŁKS Siemens AGD nad AZS Gorzów 84:70.

Mecz lepiej zaczęły gorzowianki, które w pierwszej kwarcie zdobyły dwa razy więcej punktów od łodzianek (12:24). W połowie drugiej kwarty lepiej zaczęła funkcjonować obrona ŁKS, ale do przerwy "deficyt" wynosił 5 oczek (37:42).

Pierwsze prowadzenie ełkaesianki uzyskały w 23 min (46:44), a już 5 minut później ich przewaga przekroczyła 10 punktów (60:49).

Wspaniały mecz rozegrała Stephanie Raymond, a mocno wsparły ją Celeste Hoewisch i Lauren Prochaska. Walecznością w strefie podkoszowej imponowała Olga Urbanowicz (8 zbiórek), wybijając się na czołową postać meczu. Nie miała "dnia rzutowego" Natalia Trofimowa, ale wiele dała zespołowi w obronie i w zbiórkach (8).

Agresywna gra ŁKS sprawiła, że AZS pogubił się . Kiedy na 2.40 min przed końcem Rayomond trafiła na 82:68 i przewaga ŁKS wciąż wynosiła 14 oczek mecz był rozstrzygnięty, bo bezradne gorzowianki straciły wiarę.

ŁKS Siemens AGD Łódź - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 84:70 (12:24, 25:18, 25:13, 22:15)

ŁKS: Stephanie Raymond 34, Celeste Hoewisch 12, Olga Urbanowicz 11, Lauren Prochaska 10, Justyna Jeziorna 6, Natalia Trofimowa 6, Melisa Dalembert 5, Katarzyna Kenig, Angelika Kowalska, Roksana Schmidt

AZS: Agnieszka Skobel 12, Tatum Brown 10, Chioma Nnamaka 10, Allison Smalley 10, Paris Johnson 7, Agnieszka Kaczmarczyk 7, Lyndra Weaver 7, Katarzyna Dźwigalska 4, Claudia Trębicka 3