Zwycięstwo UKS SMS Łódź. Przed piłkarkami rywalizacja w grupie mistrzowskiej

R. Piotrowski
Na zakończenie rundy zasadniczej rozgrywek Ekstraligi piłkarek nożnych UKS SMS Łódź pokonał Mitech Żywiec 2:0.

W środku tygodnia łodzianki okazały się lepsze od UJ AZS Kraków 2:1 i dzięki tej wygranej zapewniły sobie miejsce w grupie mistrzowskiej.

W niedzielę natomiast, w ostatniej kolejce rundy zasadniczej ekstraligi piłkarek nożnych, zawodniczki UKS SMS zmierzyły się na własnym boisku z Mitech Żywiec.

Faworytem spotkania były podopieczne trenera Marka Chojnackiego, choć warto wspomnieć, że w ubiegłą środę zespół z południa Polski przerwał fatalną passę i wygrał po raz pierwszy od… osiemnastu meczów.

W Łodzi niespodzianki nie było. Broniący się przed spadkiem Mitech (szanse na utrzymanie w ekstralidze zespołu z Żywca są iluzoryczne) musiał uznać wyższość piłkarek UKS SMS. Pierwszą bramkę łodzianki zdobyły pod koniec pierwszej połowy po strzale z rzutu karnego Olhy Zubchyk. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustaliła Kinga Molenda.

Teraz przed piłkarkami UKS SMS rywalizacja w grupie mistrzowskiej. Jej początek wyznaczono na 11/12 maja. Warto dodać, że zespół trenera Marka Chojnackiego zakwalifikował się do do grupy mistrzowskiej już po raz trzeci z rzędu.

UKS SMS Łódź - Mitech Żywiec 2:0 (1:0)

Gole: 1:0 - Olha Zubchyk (41 - k.), 2:0 Kinga Molenda (90+2)

UKS SMS: Paturaj - Enjo, Zubchyk, Dragunowicz, Kurzawa, Turkiewicz, Achcińska (46, Parczewska), Zbyrad, Jedlińska (46, Molenda), Filipczak (46, Wesołowska), Karczewska.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani