26. Finał WOŚP w Łodzi. Zobacz, co będzie się działo w mieście [KONCERTY, IMPREZY, ATRAKCJE]

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
26. Finał WOŚP w Łodzi: zobacz, co będzie się działo w mieście
26. Finał WOŚP w Łodzi: zobacz, co będzie się działo w mieście Paweł Łacheta/archiwum Dziennika Łódzkiego
26. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia. Podczas WOŚP w Łodzi, ulicą Piotrkowską przejedzie konna szarża. W szpitalu im. Jordana można będzie się zbadać. Koncerty odbędą się w Pabianicach, Zgierzu, Aleksandrowie. Zobacz, co będzie się działo podczas 26. Finału WOŚP 2018 w Łodzi 14 stycznia.

Przed nami 26. Finał WOŚP. Przez cały weekend w Łodzi i okolicach odbywać się będą charytatywne imprezy.

26. Finał WOŚP na Piotrkowskiej

Centralnym wydarzeniem tegorocznej orkiestry w Łodzi będzie organizowana przez straż miejską Wielka Szarża Konna, która przejedzie ulicą Piotrkowską. Wystartuje o godz. 14 z okolic pasażu Schillera. Do przemarszu zgłoszono 65 koni a także samochody: około 30 pojazdów wyścigowych i terenowych oraz 20 zabytkowych.

W pasażu Schillera stanie wioska słowiańska, w której będzie można poznać styl życia naszych przodków. Tuż obok, na ulicy Piotrkowskiej pojawią się stoiska organizatorów WOŚP, m.in. straży miejskiej, wóz i psy ratownicze ochotniczej straży pożarnej z Jędrzejowa, a także samochody członków Mercedes-Benz Klub Łódź oraz Classic Cars. Będą dostępne w godz. 12 - 16.

Na al. Piłsudskiego między ul. Sienkiewicza i Piotrkowską będą prezentować się w czasie jazdy samochody terenowe i wyścigowe. Chętni w zamian za odpowiedni datek będą mogli zabrać się na przejażdżkę. Z tego powodu w godz. 12-17 północna nitka trasy W-Z na tym odcinku będzie zamknięta dla zwykłego ruchu.

26. Finał WOŚP w Manufakturze

W centrum przy ul. Karskiego część atrakcji zaplanowano na rynku, a część w galerii handlowej.

Na rynku od godz. 10 będzie można spotkać orkiestrę szkockich dudziarzy „Pipes and Drums”.

Przed galerią handlową znajdą się także widowiskowe pojazdy, w tym prawdziwy poduszkowiec, którym będzie można odbyć krótką podróż. Będzie można także zrobić sobie zdjęcie przy szybowcu. Nie zabraknie zabytkowego żuka straży pożarnej. Marek Kubiczek, kierowca rajdowy, zaprezentuje swoją wyścigową terenówkę, a strażacy ochotnicy pokażą, jak udzielać pierwszej pomocy.

Na rynku kwestować będą między innymi: rycerze z Bractwa Sobolowego, husaria, członkowie grup rekonstrukcyjnych, m.in. „Strzelec” i Stowarzyszenia Rekonstrukcyjnego Wojska Polskiego, Morsy Łódzkie, ratownicy medyczni oraz przedstawiciele PCK.

Będzie można spróbować wojskowej grochówki i sfotografować się w wojskowym pojeździe.

Kandydaci na kierowców i początkujący kierowcy będą mogli pod okiem instruktorów ze szkoły Driver pokonać tzw. rękaw. Zaplanowano przejażdżki rowerami i skuterami elektrycznymi. Nie zabraknie surwiwalowców, którzy pokażą jak przetrwać w lesie w najtrudniejszych warunkach i rozpalić ognisko bez zapałki.

O godzinie 13 Łódzkie Morsy zapraszają do wspólnego zanurzenia się pod gołym niebem. Przez kilka godzin na rynku centrum będzie powstawała rzeźba z lodu.

Przy ulicy Zachodniej stanie wesołe miasteczko z młyńskim kołem, a dodatkową atrakcją będzie słup swobodnego spadania. Na rynek przybędzie również Smoczyca Niunia z Teatru Arlekin. Nie zabraknie również szczudlarzy.

O godzinie 16 na scenie pojawią się muzycy. Zagrają: eMCeeM, Kamila, Limit Dźwięku, Sebastian Wojtczak, Maze of Sound, Key Cee Bee, Freeks, Hodhill, Konkubent, Set the Point, Karen’s Diet.

Po światełku do nieba, które wystrzeli o godz. 20 z parku Staromiejskiego, zagra Blue Cafe.

W galerii handlowej Manufaktury będzie można podziwiać ogromne serca ze złotych monet. Co roku studenci koordynujący tę akcję zbierają w ten sposób dla WOŚP ponad 40 tysięcy złotych.

W rotundzie galerii handlowej stanie scena, na której Zbyszek Pietrzak z Pokojowego Patrolu WOŚP przeprowadzi 26 licytacji na 26. finał - to łódzka część ogólnopolskiej akcji. Przedmioty na licytację przekazali znani łodzianie - m.in. Jolanta Chełmińska i Krzysztof Kwiatkowski. Będą także rugbiści Budowlanych Łódź oraz Miss Polonia Ziemi Łódzkiej.

W rotundzie zaprezentują się również najmłodsi i najzdolniejsi tancerze z Egurrola Dance Studio, a także zawodnicy z grupy Capoeira Łódź. Wystąpi również Tytka, czyli dzieci śpiewające piosenki o Łodzi.

Przy placu zabaw będzie można spotkać studentów z IFMSA ze Szpitalem Pluszowego Misia. Studenci przedstawią sposoby profilaktyki takich chorób jak cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, choroby płuc, raka piersi czy depresji. Będzie można zbadać poziom cukru, zmierzyć wiek biologiczny, poziom tlenku węgla we krwi, a także zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego.

Wewnątrz będzie stoisko karykaturzysty, tatuaży z henny, a w pasażach galerii handlowej zaparkują motocykle - będą „harleye”, choppery, ścigacze i motocykle crossowe, a także modele zabytkowe. W okolicach rotundy będzie można oglądać stare samochody.

Miłośnicy najnowocześniejszych technologii będą mogli spotkać się ze studentami PŁ, którzy pojawią się w Manufakturze z łazikiem marsjańskim i bolidem solarnym.

Mała Straż, czyli najmłodsi strażacy, przeprowadzą pokazy pierwszej pomocy, której również będą uczyć już dorośli strażacy z OSP Retkinia.

26. Finał WOŚP w Galerii Łódzkiej

W centrum przy al. Piłsudskiego z okazji tego finału WOŚP w niedzielę pojawią się aktorzy z serialu „Ranczo”

Na scenie Galerii będzie można oglądać m.in. Dorotę Nowakowską, Pawła Królikowskiego, Bogdana Kalusa, Katarzynę Żak, Beatę Olgą Kowalską i Piotra Ligienzę. Przewidziano wywiady z artystami, niepublikowane materiały z planu filmowego oraz ciekawe anegdoty. Fani serialu będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z tymi postaciami i zdobyć ich autografy.

Gratką dla miłośników serii telewizyjnej będzie spotkanie z autorkami książki „Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów”, czyli Elżbietą Piotrowską i Martą Lipecką. Podczas wydarzenia klienci Galerii Łódzkiej będą mieli okazję wygrać opowieść o „Ranczu”, w której znajdą m.in. historię powstania serialu, anegdoty z planu i wywiady.

W trakcie imprezy wolontariusze będą kwestować na rzecz WOŚP. Każda osoba, która przekaże minimum 10 zł na szczytny cel, będzie mogła wziąć udział w grze zręcznościowej „Rzutem po serce”. Aktorów z serialu „Ranczo” w Galerii Łódzkiej w niedzielę będzie można spotkać od godziny 12.

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że cel tych wszystkich działań pozostaje niezmienny - zebrać jak największą sumę pieniędzy dla potrzebujących.

26. Finał WOŚP: krew dla orkiestry

W finał WOŚP włącza się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Tego dnia na ulice wyjedzie specjalny czerwony autobus, w którym będzie można oddać krew. Zaparkuje na rynku Manufaktury w godz. 12-16.30. Krew będzie można oddać także na placu krańcówki autobusowej u zbiegu ulic Parzęczewskiej i Staffa w Zgierzu w godz. 10-14. W niedzielę czynna będzie także stacja krwiodawstwa przy ul. Franciszkańskiej. Tam krew będzie można oddać w godz. 8-12.

26. Finał WOŚP: tramwaje i autobusy

Dwie linie specjalne w ramach WOŚP uruchomi Klub Miłośników Starych Tramwajów. Łodzianie będą mogli jeździć dwiema liniami: tramwajową z Północnej przez al. Kościuszki do Augustowa oraz autobusową z Bałuckiego Rynku przez ul. Kopcińskiego i Śmigłego-Rydza na Dąbrowę. Będzie można przejechać się m.in. tramwajem 803N z 1973 roku oraz ikarusem z 1983 r. Biletem będą datki na WOŚP.

26. Finał WOŚP: zwierzęta w Sukcesji

Na rzecz WOŚP gra też Sukcesja. W niedzielę od godz. 10 do 11 będzie można zobaczyć paradę 50 buldożków francuskich. O godz. 12 będzie można lepić z gliny, o godz. 13 tańczyć z Dance Academy. Będzie też można wesprzeć wcześniaki i poznać jazdę na rolkach. Imprezę zakończy o godz. 16 występ iluzjonisty Sławomira Piestrzeniewicza.

W godz. 11-17 będzie można zobaczyć drapieżne ptaki, w tym puchacza europejskiego. Ich opiekun opowie, gdzie występują te ptaki i jak je obserwować. Będzie też fotobudka, dmuchany zamek i wata cukrowa.

26. Finał WOŚP w szpitalu im. Jordana

Szpital im. Jordana (ul. Przyrodnicza 7/9) zaprasza na WOŚP przez cały weekend. W sobotę w godz. 11-14 zaplanowano: marsz nordic walking, śpiewanie kolęd, badanie słuchu i stóp, warsztaty dietetyczne, pomiar ciśnienia i indeksu BMI, porady na temat bólu kręgosłupa. W niedzielę w godz. 9-14 będzie można śpiewać kolędy, pójść na nordic walking, przejechać się po Księżym Młynie z firmą Jaszpol-Renault. W godz. 11-12 studio Kozieradzka (ul. Przędzalniana 63/7) będzie udzielać licznych porad stylistycznych.

CZYTAJ TEŻ: Przygotowania do 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łodzi i regionie

26. Finał WOŚP w szkole na Widzewie

Tradycyjnie dla WOŚP gra społeczność Szkoły Podstawowej nr 34 przy ul. Ćwiklińskiej 9. W niedzielę od godz. 11 do 15 będzie można oglądać występy zespołu Pędziwiatry, a także wziąć udział w zajęciach tanecznych, muzycznych i artystycznych. Nie zabraknie poczęstunku. Przy okazji przedszkolaki będą mogły poznać placówkę.

26. Finał WOŚP na Żubardzkiej

Centrum Edukacji Kulturowej przy ul. Żubardzkiej 3 zaprasza w niedzielę w godz. 12-18 na rodzinny piknik WOŚP. W programie m.in. występ Teatru Beznazwy ( godz. 13), warsztaty teatralne dla młodzieży (godz. 13.30), występ magika (godz. 14.30), zumba (godz. 15), pokaz żonglerów ognia (godz.17.30).

26. Finał WOŚP w kinie Bodo

Dla WOŚP filmy będzie wyświetlać w niedzielę Kino Bodo (ul. Rewolucji 78/80). W zamian za datek można obejrzeć m.in. „Kedi. Sekretne życie kotów” (godz. 13.30) i cykl filmów o rodzinie Trefilków (godz. 15).

26. Finał WOŚP w Konstantynowie

Atrakcje WOŚP odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury. O godz. 15 wystąpi iluzjonista, od godz. 16 artyści, m.in.: zespół Harnam, Obraski, Sonia Stochmiałek, Szwalnia i Vinyl. W ogrodzie MOK-u odbędzie się pokaz ognia. O godz. 19 zaczną się licytacje, a o godz. 20 Światełko do Nieba. Będzie kawiarenka i grill, a także możliwość rejestracji w bazie dawców szpiku.

26. Finał WOŚP w Zgierzu

Kilkanaście atrakcji przewidział Zgierz. W niedzielę od godz. 9 do 16 na krańcówce autobusowej przy ul. Parzęczewskiej/Staffa kwestować będzie samochodowa Motoorkiestra. O godz. 12.30 we Frufitness (ul. Sienkiewicza 20) będzie można ćwiczyć z prezydentem Zgierza. O godz. 16 w parku miejskim rozpocznie się Jeżobieg oraz koncert główny. Wystąpią: KAmeNE-ON, Gazik, Trygław, MXRx-Julya, Aleksandra Malik, Meksyk i KaeN.

26. Finał WOŚP w Pabianicach

W niedzielę w pabianickim ośrodku Lewityn odbędzie się kąpiel morsów w przebraniach. Początek o godz. 10.45. Natomiast o godz. 15 na parkingu CH Echo rozpocznie się koncert finałowy. Wystąpią MXR x Julya, Mexyk, &inni, Strefa Ruchu, Long & Junior i Tabu. Będzie też Światełko do Nieba.

26. Finał WOŚP w Aleksandrowie

W Aleksandrowie Łódzkim główne atrakcje odbędą się w niedzielę na pl. Kościuszki. O godz. 14.30 wystartuje I Aleksandrowski Bieg „Policz się z cukrzycą”, a od godz. 15 koncert. W programie występy aleksandrowskich zespołów, pokazy OSP, Światełko do Nieba. O godz. 20.15 wystąpią Normalsi.

CZYTAJ TEŻ: 26. finał WOŚP w Łodzi. Aukcje dla WOŚP 2018 i festyn na Piotrkowskiej

26. Finał WOŚP na Torze Łódź

Znajdujący się w podstrykowskiej Kiełminie Tor Łódź zaprasza w niedzielę w godz. 10 - 15. Główną atrakcją będzie Rally & Race Taxi, czyli przejazd samochodami wyścigowymi na fotelu pilota z kierowcami rajdowymi po Torze Łódź. Aby się przejechać trzeba będzie wpłacić co najmniej 30 zł na WOŚP. Będzie też symulator dachowania i jazdy po płycie poślizgowej.

W piątek do godz. 9.55 można też wylicytować przez Allegro przejazd specjalny z Krzysztofem Hołowczycem.

26. Finał WOŚP: aukcje w Internecie

Na portalu aukcje.wosp.allegro.pl można też licytować wiele innych przedmiotów przekazanych przez sztaby z Łodzi i regionu. Jest m.in. podwójne zaproszenie na koncert Depeche Mode w Łodzi, przelot nad Łodzią samolotem Bartolini Air i muszkiet z planu „Ogniem i mieczem”.

ZOBACZ |Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 17

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

a
ale
pisać po polsku to już niekoniecznie. Wskazówka - istnieją litery małe i wielkie...
S
SSSSSSSSSSSS
OWSIKA TO MASZ W PUPIE POLECAM MASC NA BÓL PUPSKA A DLA CIEBIE PAN OWSIAK.
C
CHLOPAK
ZBIERALEM W TYM ROKU NA RETKINI UZBIERALEM 1900ZL POZNALEM MNOSTWO FAJNYCH OSOB MLODYCH WOLONTARIUSZY KTORZY ZBIERALI PO RAZ PIERWSZY I JUZ TYCH WIELOLETNICH. LUDZIE BARDZO CHCETNIE WRZUCALI DATKI DUZE KWOTY GLOWNIE 5ZL 10 ,20 I 50 ZL A NAWET BYLY 100ZL WSZYSCY ZADOWOLENI USMIECHNIECI NIEKTORZY NAWET NIE CHCIELI SERDUSZEK. CIESZE SIE ZE WOLONTARIUSZE MLODZI MAJACY 13 ,14 ZLAPALI BAKCYLA. BARDZO MALO OSOB BYLO KTORZY NIE WRZUCALI I ODCHODZILI OBOJETNIE. KSIEZA ANI WLASCICIELE SKLEPU NIE WIDZIELI PROBLEMU.NIE PRZESZKADZALI.WOLONTARIUSZE BYLI CZESTOWANI HERBATA. JA OSOBISCIE POZNALEM TRZY CZTERY MILE NOWE OSOBY ROWNIEZ ZBIERAJACE. UWAZAM TEN FINAL ZA BARDZO UDANY. DODAM DLA HEJTEROW ZE NIGDY NIE BYLEM NA WOODSTOCKU A ZBIERAM OD 15LAT NIE BIORE TEZ NARKOTYKOW ITP PRACUJE UCZCIWIE I JESTEM NORMALNY. CZASEM TEZ POJDE NA MSZE.I WSPOMOGE TACE. KIEDYS KSIADZ POWIEDZIAL ZE BOG KAZAL SIE DZIELIC A KOSCIOL JEST MIEJSCEM PUBLICZNYM. WIEC DZIELMY SIE ROWNIEZ Z WOSP.
m
mario43
Dlaczemu nic nie napisaliście,że w Domu Kultury Ariadna na Niciarnianej,też będą wolontariusze zbierać kaskę przy mocnych ZUMBA hitach,mocne tancerki wszystko dla pana Jerzego O.
M
Myslacy POwiec
Owsiak degenerat znowu zbiera kaske dla siebie. W ciagu wszystkich orkistr - 26-ciu - zebral dla szpitali 150 mln zlotych (wychodzi na to, ze w w ciagu tyyyylu lat kazdy polak dal mniej wiecej 3,5zl). Caritas w ciagu tylko jednego roku przekazuje na pomoc 500mln zlotych. Tez jest wsierany przez ludzi. Bez zbytniego rozglosu, udzialu telewizji... Czy widzicie roznice? Ile poszlo pieniedzy na przystanek woodstock, jednej z bardziej degenerujacych imprez? Ile pieniedzy na leczenie narkomanow, ktorzy na tym przystanku zazyli pierwszy raz? Ile niechcianych ciazy w namiotach? Ilu trafilo do sekty hare kryszna? // na koniec jeszcze jedno. Wg statutu fundacji orkiestry, pieniadze z puszek moga byc dowolnie dysponowane(na nowy samochod dla owsiaka, wakacje, lodowke, lub codzienne osmiorniczki), a pieniadze z dzialalnosci gospodarczej fundacji (np z czynszu nabytych nieruchomosci) ida na pomoc...czyt.dofinansowanie sprzetu medycznego, ktorego czesc np w matce polce stoi odlogiem!! Otworzcie do ch.ole.ry oczy!!
R
Rodowity lodziak
Kolego nie potrafisz poprawil odmieniac Augustow do Augustow. Chyba jestes sloikiem
f
for free
Hej owsik! jak tam nagroda Nobla?ile kasy wpadło? mam kilka owsików, które wygrzebałem z d.py! chętnie oddam na licytację za frico!
N
Narod zebrakow i oszustow
bedzie zbieral pieniadze do puszki razem z Owsiakiem
kazdy grosik sie przyda, WOSP i KOD potrzebuja pieniedzy.

Po co pracowac i placic podatki? Puszka i na ulice!
J
Jerzyk
A zeszłym roku za ile masło kupowales? Cieszę sie, że rozumiesz o czym mowa. A teraz odlicz bilon na jutro dla cwaniaka i czekaj na atrakcje.
l
loginmen
Owsikowi na pampersa dla melona zbrakło.
J
Jurek Owsiak
Dawać kasę! D. też możecie nadstawiać, śmieci z czerwonej Łodzi!
J
Jj
Podobno największą atrakcją mają być śmigłowce kupione przez Macierewicza i długopis Adriana.
D
Dyzio
ile dzieci uratował sprzęt zakupiony przez Rydzyka i Matkę Kur(w)ka?
t
to przykład tego
jak gigantycznymi środkami i nakładami zbiera się mizerną kasę i pcha kieszenie cwaniakowi Owsikowi, który mimo nakazu sądowego wciąż nie udostępnił dokumentacji księgowej. Bawcie się naiwni.
A
Adrik
Chyba wrzucę parę Rubli, bo po za tvn-em, mbankiem i allegro nikt już nie chce tego cwaniaka wspierać.
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie