ZOBACZ
  MAPY

  Jak dojechać na cmentarze 1 listopada

  Rozwiń
  3. PKO Bieg w Łodzi już w sobotę

  3. PKO Bieg w Łodzi już w sobotę

  Dariusz Kuczmera

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  3. PKO Bieg w Łodzi już w sobotę

  ©Materiały prasowe

  Zapisy na 3. Bieg PKO trwają. Łódź jest jednym z dwunastu miast-organizatorów. Zawody odbędą się na AZS przy ul. Lumumby
  3. PKO Bieg w Łodzi już w sobotę

  ©Materiały prasowe

  W sobotę 16 września o godz. 11.00 jednocześnie na stadionach lekkoatletycznych dwunastu miast w Polsce: Łodzi, Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze wystartuje 3. PKO Bieg Charytatywny.

  Przed biegiem dorosłych, o godz. 10 na tych samych stadionach zostanie rozegrany PKO Bieg Charytatywny Młodych - dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

  W Łodzi biegi odbędą się na stadionie AZS Łódź, przy ul. Lumumby 22/26.

  Zapisy do zawodów trwają na stronie internetowej biegu: http://www.pkobiegcharytatywny.pl

  Wystartują wyłącznie pięcioosobowe sztafety

  Aktywność biegaczy biorących udział w zawodach zostanie przeliczona na złotówki, a uzyskana w ten sposób kwota przekazana będzie przez Fundację PKO Banku Polskiego dla potrzebujących dzieci z ubogich rodzin w dwunastu województwach, w których odbędzie się bieg. Fundacja sfinansuje też budowę siłowni plenerowych - po jednej dla wszystkich miast-gospodarzy.

  Jak czytamy w regulaminie zawartym na internetowej stronie www.pkobiegcharytatywny.pl bieg ma charakter sztafety. W sztafecie biorą udział wyłącznie 5-osobowe drużyny. Każdy z zawodników musi pokonać co najmniej jedno okrążenie w trakcie godzinnego biegu.

  Zobacz też:3. PKO Bieg Charytatywny w Łodzi na stadionie AZS już 16 września

  Na stadionie AZS wystartuje 70 drużyn

  Limit uczestników w biegu głównym to 70 drużyn na stadion. Opłata startowa wynosi 50 zł od drużyny, czyli 10 zł od osoby. Natomiast w PKO Biegu Charytatywnym Młodych w każdym z miast może wziąć udział 350 dzieci. Koszt startu dziecka to 5 zł.

  PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa PKO Banku Polskiego, która odbywa się zawsze we wrześniu pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Tego samego dnia o tej samej godzinie pięcioosobowe drużyny pokonują kolejne okrążenia. Wszyscy uczestnicy otrzymują w pakietach startowych koszulkę oraz medal na ukończenie biegu, a na najlepsze zespoły czekają nagrody. Inicjatywę wspierają co roku celebryci i znani sportowcy.

  W ubiegłym roku w biegu w całym kraju wzięło udział 6.224 zawodników, w tym ponad 2 tys. uczniów szkół podstawowych. - Pokonaliście 32.391 okrążeń, co daje dokładnie 12.956 km! Dzięki Waszemu zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 632.974 zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci - informowała Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

  Artur Partyka mówi o rozruszanej Łodzi

  Ambasadorem PKO Biegu Charytatywnego w Łodzi jest Artur Partyka, wicemistrz olimpijski, dziewięciokrotny triumfator plebiscytu Dziennika Łódzkiego Sportowiec Roku. Tak zachęcał łodzian do biegania w tych zawodach: - Łódź stała się mocno rozkręconym, rozruszanym miastem. Rok temu bardzo szybko udało nam się zapełnić listę uczestników i wierzę, że tym razem też się uda. Ponieważ jestem z Łodzią osobiście związany, to liczę też na to, że wypadniemy dobrze na tle pozostałych miast.

  Kto pokona najwięcej okrążeń?

  W 3.PKO Biegu Charytatywnym prowadzone będą następujące klasyfikacje:

  • najstarsza uczestniczka;

  • najstarszy uczestnik;

  • drużyna mieszana o przebiegniętej największej liczbie okrążeń;

  • drużyna kobiet o przebiegniętej największej liczbie okrążeń;

  • drużyna mężczyzn o przebiegniętej największej liczbie okrążeń

  O kolejności na mecie decyduje liczba pokonanych przez drużynę okrążeń. W przypadku takiej samej liczby okrążeń o ostatecznej klasyfikacji decyduje liczba metrów pokonanych przez zawodników biegnących na ostatniej zmianie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  biega

  Klara (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  O jestem na zdjęciach, super! To moja pierwsza tego typu impreza i powiem szczerze, że raczej nie ostatnia. Myślę, że będę biegać z fundacją pko

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo