MKTG SR - pasek na kartach artykułów

44 zakażenia koronawirusem w bursie w Łodzi. Dziesiątki szkół z województwa łódzkiego odchodzą od normalnego trybu nauki

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Aż 58 szkół i innych placówek edukacyjnych z naszego regionu zgłosiło kuratorium w środę przejście na zdalną naukę – częściowo lub w całości. W Łodzi największe ognisko koronawirusa w oświacie to obecnie Bursa Szkolna nr 12.>>> Czytaj dalej >>>
Aż 58 szkół i innych placówek edukacyjnych z naszego regionu zgłosiło kuratorium w środę przejście na zdalną naukę – częściowo lub w całości. W Łodzi największe ognisko koronawirusa w oświacie to obecnie Bursa Szkolna nr 12.>>> Czytaj dalej >>>Grzegorz Gałasiński
Aż 58 szkół i innych placówek edukacyjnych z naszego regionu zgłosiło kuratorium w środę (3 listopada) przejście na zdalną naukę – częściowo lub w całości. W Łodzi największe ognisko koronawirusa w oświacie to obecnie miejska Bursa Szkolna nr 12. Na izolacji z powodu choroby przebywały w środę aż 44 osoby związane z tą bursą.

Urzędnicy z Łodzi o koronawirusie w Bursie Szkolnej nr 12

Informację na temat sytuacji w Bursie Szkolnej nr 12 przedstawili miejskim radnym urzędnicy łódzkiego magistratu – podczas środowych obrad komisji ds. rodziny, dzieci i młodzieży. Z tej informacji wynika, iż w bursie mieszka ok. 200 nastolatków, którzy przyjechali, aby podjąć naukę w szkołach w Łodzi (publicznych i prywatnych) z innych miejscowości – w tym zza granicy. Na izolacji z powodu choroby przebywały w środę aż 44 osoby związane z tą bursą.

Bursa nr 12 w Łodzi. Komunikaty sanepidu

Kolejne informacje dostarczają trzy dokumenty powiatowego sanepidu w Łodzi zamieszczone na witrynie internetowej bursy. Decyzja o badaniach przesiewowych wszystkich podopiecznych z jej budynku męskiego oraz personelu zapadła 27 października. Tego dnia obie grupy objęła kwarantanna (poza zaszczepionymi).

29 października sanepid ogłosił wykrycie 35 zakażeń (wśród mieszkańców bursy, jak sprecyzowało potem kuratorium) oraz powtórzenie testów dla przypadków „nierozstrzygniętych” podczas badań z 27 października.

W czwartek (4 listopada) mieszkańcy budynku męskiego przejdą kolejne badania.

Ponadto w piątek (5 listopada) badania przesiewowe obejmą budynek żeński – jak wyjaśnia sanepid – „w związku z pojawiającymi się przypadkami zakażeń u dziewcząt”.

Sanepid zalecił podopiecznym bursy ograniczenie do minimum kontaktu między sobą, co – jak usłyszeli radni od urzędników – nie jest proste, bo np. duża część kilkuosobowych pokojów w obu budynkach nie ma własnych łazienek.

6,1 proc. placówek edukacyjnych w województwie łódzkim na nauce hybrydowej lub w pełni zdalnej

Według środowej informacji Kuratorium Oświaty w Łodzi, spośród 2118 placówek edukacyjnych w regionie (szkoły, w tym specjalne, przedszkola, ośrodki wychowawcze itd.) 117 prowadzi aktualnie hybrydowy tryb nauki (5,5 proc.). Następne 13 placówek – całkowicie zdalny (0,6 proc.).

Tylko w środę aż 58 szkół i innych placówek edukacyjnych z naszego regionu zgłosiło kuratorium przejście na zdalną naukę – częściowo (52) lub w całości (6).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki