Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

70 osób straci pracę w Pamso?

Krystian Dobrzański
Pracownicy Pamso boją się o posady
Pracownicy Pamso boją się o posady Krystian Dobrzański
Według wiceprezesa pabianickiej Solidarności, nawet 70 osób ma w najbliższym czasie stracić pracę w Zakładach Mięsnych Pamso. Wiceprezes firmy mówi o dostosowywaniu liczby pracowników do potrzeb firmy.

Informację o masowych zwolnieniach podaje radny i wiceprzewodniczący pabianickiej Solidarności Krzysztof Górny.

- Z moich informacji wynika, że w pabianickim Pamso w ostatnich dniach zwolniono kilkanaście osób. Niestety, z tego co wiem, zwolnienia mają sięgnąć nawet 70 osób. Nie są to informacje pewne, jednak jako wiceprezes Solidarności otrzymuję takie sygnały i jest to wysoce prawdopodobne - twierdzi Górny.

W tym momencie Solidarność nie podejmuje żadnych działań, jednak jeżeli zwolnienia sięgną 70 osób, nie wyklucza takich działań.

Doniesienia Górnego potwierdzają pracownicy zakładu, którzy otrzymali wypowiedzenia.

- Wszyscy boją się o pracę. Sam nie spodziewałem się zwolnienia. Pracuję w firmie od kilkunastu lat, więc miałem nadzieję, że zostanę. Niestety, stało się inaczej - mówi jeden z pracowników, proszący o niepodawanie nazwiska. - Najgorsze jest to, że pracować będziemy jeszcze kilka tygodni, a już jesteśmy traktowani jak ludzie drugiej kategorii. Musimy teraz wykonywać najgorsze prace.

Informacji o nagłym zwolnieniu dużej liczby osób nie potwierdza Tomasz Dominiak, wiceprezes zarządu.

- W Zakładach Mięsnych Pamso wielkość zatrudnienia na poszczególnych wydziałach dostosowywana jest do aktualnych potrzeb i zadań realizowanych przez zakłady, by działalność spółki spełniała oczekiwania naszych odbiorców w zakresie jakości i jak najkorzystniejszej dla obu stron ceny naszych wyrobów - mówi wiceprezes.

Działań w sprawie redukcji zatrudnienia w Pamso nie planują władze Pabianic

- Rozmawiałem z prezesem firmy i nic mi nie wiadomo o dużych zwolnieniach - komentuje prezydent Pabianic Zbigniew Dychto.

Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki