Akcja Dzieci Dzieciom w Galerii Łódzkiej - zakończona! [VIDEO]

Matylda Witkowska
7-letnia Michalina i jej brat Maciej  przynieśli w prezencie dla innych dzieci swoje zabawki.  Nagrodą było zdjęcie z Mikołajem
7-letnia Michalina i jej brat Maciej przynieśli w prezencie dla innych dzieci swoje zabawki. Nagrodą było zdjęcie z Mikołajem Krzysztof Szymczak
W sobotę w Galerii Łódzkiej odbyła się druga odsłona naszej świątecznej akcji Dzieci Dzieciom. Każdy, kto przyniósł zabawkę, otrzyma drogą mailową , pamiątkową okładkę „DŁ” ze swoim zdjęciem z Mikołajem.

Podczas akcji Dzieci Dzieciom pomagamy podopiecznym Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasi mali Czytelnicy przynoszą zabawki, które następnie przekazujemy podopiecznym tej organizacji charytatywnej.

W tym roku partnerem akcji jest Galeria Łódzka, która udostępniła nam swój świąteczny kącik. Przez dwie grudniowe soboty czekaliśmy na Czytelników i przyniesione przez nich prezenty.

Wielu uczestników akcji Dzieci Dzieciom przychodzi do nas od pokoleń. Pani Urszula Orczykowska najpierw przynosiła zabawki z dziećmi, potem z wnukami. Teraz zabawki przekazują prawnuki. - Nie ma lepszej biżuterii niż ręce dziecka na szyi - mówi pani Urszula, która w tym roku też przekazała nam maskotki.

Od wieku lat darczyńcą jest pan Edward Bator z Łodzi. W imieniu swoich wnuczek przekazał na akcję dziecięce narty. Natomiast 7-letnia Michalina przyprowadziła wózek dziecięcy, którego już nie używa. Jak zapewnia, nie było jej trudno rozstać się z zabawką.

Podczas obu spotkań w Galerii Łódzkiej otrzymaliśmy od Czytelników wiele zabawek, gier, książek i sprzętu sportowego, zarówno używanego jak i zupełnie nowego. Teraz podarunki przekażemy do Polskiego Czerwonego Krzyża, który obdzieli nimi swoich podopiecznych.

Natomiast nasi darczyńcy otrzymają od nas miłą pamiątkę. Każdy, kto przyniósł zabawkę, mógł sfotografować się z Mikołajem Galerii Łódzkiej. Zdjęcia zostaną teraz wstawione do specjalnej okładki „DŁ” i dzięki temu każdy darczyńca otrzyma na pamiątkę pierwszą stronę naszej gazety ze swoim zdjęciem.

Akcję Dzieci Dzieciom nasza gazeta organizuje już po raz 56. Przez dziesięciolecia zawsze w grudniu kolejne pokolenia najmłodszych czytelników „DŁ” przynoszą zabawki, by przed gwiazdką podzielić się nimi ze swoimi rówieśnikami, żeby oni także mogli cieszyć się prezentami na święta.


pomysł na świąteczny prezent

Wideo

Dodaj ogłoszenie