ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Wystawa Kotów w Łodzi.

  Rozwiń
  Akcja Szuflada. Zagłosuj na jedyny łódzki projekt w...

  Akcja Szuflada. Zagłosuj na jedyny łódzki projekt w programie Lechstarter

  red.

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Akcja Szuflada. Zagłosuj na jedyny łódzki projekt w programie Lechstarter

  ©mat. prasowe

  Szuflada, to akcja dzięki której łodzianie będą mogli wyzwolić pokłady swojej kreatywności. Zagłosuj na projekt w programie Lechstarter.
  Akcja Szuflada. Zagłosuj na jedyny łódzki projekt w programie Lechstarter

  ©mat. prasowe

  „Akcja Szuflada” to projekt artystyczny realizowany z udziałem mieszkańców Łodzi i na ich rzecz. W jego ramach powstanie m.in. ogólnodostępny „przydomowy miejski warsztat”, gdzie pod okiem profesjonalistów łodzianie będą mogli dać ujście swojej kreatywności i pomysłowości odnawiając, przerabiając i tworząc meble. Materiałem do pracy będą wiekowe, zaniedbane meble, z pozoru już nikomu niepotrzebne. Przy okazji warsztatów i spotkań z artystami, rzemieślnikami, projektantami czy też blogerami uczestnicy zgłębią sztukę odnawiania mebli, tworzenia ich z nieoczywistych surowców i przekonają się jak łatwo można przekuć dobry pomysł na wielką zmianę. „Przydomowy miejski warsztat” zaopatrzony w niezbędne narzędzia i materiały, dostępny będzie dla każdego, kto będzie chciał nadać nowe oblicze swoim stary sprzętom.

  Wczoraj wystartowało internetowe głosowanie w programie LECHSTARTER, w którym Leszek Chmielewski przygotował aż milion złotych na projekty łączące mieszkańców polskich miast. Z ponad 270 projektów Jury wybrało 45 najciekawszych inicjatyw, w tym projekt „Akcja SZUFLADA” zgłoszony przez łódzką Fundację COOL, która w ubiegłym roku wygrała grant na realizację projektu „Podwórko Hilarego”. To jedyny projekt z Łodzi, który przeszedł do głosowania i walczy o grant w wysokości 50 000 zł. Od 3 kwietnia decyzja o tym, które projekty zostaną zrealizowane jest po stronie internautów, dlatego pomysłodawcy mobilizują łodzian do głosowania!

  - Szuflada to miejsce, gdzie nierzadko skrywamy skarby, pamiątki, przedmioty dla nas wartościowe, przywołujące miłe wspomnienia – mówi Anna Rejniak, Prezes Fundacji COOL. - Jest dla mebla tym, czym podwórko dla kamienicy. I to właśnie w podwórku, na elewacji budynku w samym sercu miasta, w którym mieści się siedziba fundacji powstanie artystyczna instalacja, która będzie stanowiła trwały ślad po projekcje. Ta oryginalna forma przekazu będzie miała szansę oddziaływać na mieszkańców miasta, ale także wpisać się na listę miejsc wartych odwiedzenia przez turystów.

  GŁOSUJ NA AKCJĘ SZUFLADA  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kreatywne nic nie robienie a znalezienie intratnej "posadki"

  sprytny pomysłowy przebiegły "pasjonat" (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  To jedyny projekt z Łodzi, który przeszedł do głosowania i walczy o grant w wysokości 50 000 zł. Od 3 kwietnia decyzja o tym, które projekty zostaną zrealizowane jest po stronie internautów,...rozwiń całość

  To jedyny projekt z Łodzi, który przeszedł do głosowania i walczy o grant w wysokości 50 000 zł. Od 3 kwietnia decyzja o tym, które projekty zostaną zrealizowane jest po stronie internautów, dlatego pomysłodawcy mobilizują łodzian do głosowania!

  - Szuflada to miejsce, gdzie nierzadko skrywamy skarby, pamiątki, przedmioty dla nas wartościowe, przywołujące miłe wspomnienia – mówi Anna Rejniak, Prezes Fundacji COOL. - Jest dla mebla tym, czym podwórko dla kamienicy. I to właśnie w podwórku, na elewacji budynku w samym sercu miasta, w którym mieści się siedziba fundacji powstanie artystyczna instalacja, która będzie stanowiła trwały ślad po projekcje. Ta oryginalna forma przekazu będzie miała szansę oddziaływać na mieszkańców miasta, ale także wpisać się na listę miejsc wartych odwiedzenia przez turystów. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  Młodzi fonoholicy potrzebują pomocy. Rodzicu, zadbaj o swoje dziecko.

  Młodzi fonoholicy potrzebują pomocy. Rodzicu, zadbaj o swoje dziecko.

  Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

  Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny