Aktywny wypoczynek także w Łodzi

  Aktywny wypoczynek także w Łodzi

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Latem zwykle chce się być na świeżym powietrzu. Łatwiej to wykonać w górach lub nad morzem. Ale także dzieci spędzające wakacje w Łodzi nie powinny mieć problemów ze znalezieniem zajęć sportowych. Zadbał o to m.in. łódzki MOSiR.
  W ramach zajęć organizowanych przez MOSiR dzieci mogą poznać tajniki gry w piłkę nożną

  W ramach zajęć organizowanych przez MOSiR dzieci mogą poznać tajniki gry w piłkę nożną ©Krzysztof Szymczak

  Większość zajęć w obiektach MOSiR organizowanych jest cyklicznie, w te same dni tygodnia. W każdym tygodniu wakacji harmonogram jest taki sam. Zajęcia są bezpłatne, osoby indywidualne mogą przyjść bez zapisów. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 42 27 21 421.

  W poniedziałki, środy, piątki w godzinach 11-13 w obiekcie sportowym przy ul. Małachowskiego 5/7 organizowane są zajęcia sportowo-rekreacyjne, fitness oraz rowerowe.

  Obiekt przy Karpackiej 61 w każdy wtorek i czwartek od godz. 10 do 12 zaprasza dzieci na naukę gry w piłkę nożną.

  W Hali Sportowej przy ul. Skorupki 21 we wtorki i czwartki w godzinach 11-13 organizowane są zajęcia sportowo-rekreacyjne.

  W środy w godz. 14-15.30 w Parku Klepacza MOSiR organizuje zajęcia z nordic walking, w których mogą też brać udział dzieci i młodzież.

  Orlik przy Stawach Jana (ul. Rzgowska 247) zaprasza dzieci do lat 1 0 do Akademii Piłkarskiej MOSiR. Zajęcia odbywają się w środy i piątki od godz. 10 do 12.

  Na samych Stawach Jana też organizowane są zajęcia: w każdy czwartek od 10 do 12 poćwiczyć można nordic walking, a od godz. 12 do 14 biegi dla początkujących.

  Stawy Stefańskiego zapraszają natomiast na biegi dla początkujących we wtorki od godz. 10 do 12, i na nordic walking we wtorki od 12 do 14.

  W Arturówku (ul.Skrzydlata 75) biegi odbywają się w piątki od 10 do 12, a nordic walking w piątki od 12 do 14.

  Bezpłatne zajęcia z nordic walking odbywają się też w poniedziałki od godz. 10.30 do 12 na pływalni Wodny Raj.

  Dla uczestników zajęć MOSiR ma przygotowanych 10 par kijków. Można wypożyczyć je w cenie 2 zł za zajęcia. Zaleca się jednak przynieść własny sprzęt.

  Jeśli pozwoli pogoda i stan wody codziennie w godz. 10-18 czynne będą miejsca zwyczajowo wykorzystywane do kąpieli w Arturówku, Stawach Jana i Stawach Stefańskieg. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwać będą ratownicy. Na razie jednak działa tylko kąpielisko na Stawach Jana. Stawy Stefańskiego nie zostały dopuszczone do kąpieli przez sanepid, a w Arturówku kończą się prace budowlane.

  Na Stawach Jana i Stawach Stefańskiego codziennie w godz. 10-18 działają też przystanie. Wypożyczenie kajaka kosztuje 8 zł/godz., małego roweru wodnego 9 zł/godz. Osoby niepełnoletnie, które chcą wypożyczyć kajak muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców.

  Dodatkową zachętą do aktywnego wypoczynku jest letnia obniżka cen. W okresie wakacji od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 16 ceny biletów ulgowych dla dzieci i młodzieży szkolnej ulegają obniżeniu do 2 zł. W tej cenie możemy wejść na Wodny Raj, czy basen Promienistych. Tańsze są także korty tenisowe. Za godzinę ich użytkowania uczniowie zapłacą w dni robocze tylko 13 złotych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  w niedzielę o 10 początek spaceru śladem rzeki Jasień

  R (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 20

  zbiórka o 10, róg Sobolowej i Piłsudskiego przy Parku Widzewskim.
  Spacer z przewodnikiem organizowany przez Muzeum Miasta Łodzi (więcej do przeczytania na stronie owej instytucji).
  Łodzianie,...rozwiń całość

  zbiórka o 10, róg Sobolowej i Piłsudskiego przy Parku Widzewskim.
  Spacer z przewodnikiem organizowany przez Muzeum Miasta Łodzi (więcej do przeczytania na stronie owej instytucji).
  Łodzianie, poznajcie lepiej swoje Miasto!!!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo