Andrzej Korzyński wyjedzie z Łodzi ze „Złotym Uchem”

  Andrzej Korzyński wyjedzie z Łodzi ze „Złotym Uchem”

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Andrzej Korzyński
  1/4
  przejdź do galerii

  Andrzej Korzyński ©materiały prasowe soundedit

  Andrzej Korzyński, ceniony kompozytor, aranżer oraz producent otrzyma podczas łódzkiego festiwalu Soundedit nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem”.
  - Mój pomysł na festiwal Soundedit od zawsze był prosty: „robić rzeczy takie, których nie robiono wcześniej”. Pomysł na to, by gościem festiwalu był Andrzej Korzyński nosiłem w sobie od dawna. Również sporo czasu zajęło mi opracowanie całego dnia przeznaczonego dla młodszej publiczności. Oczywiście, na wydarzenie zapraszamy nie tylko dzieci. Zapraszamy każdego, kto ceni muzykę skomponowaną przez laureata nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” oraz miło wspomina filmy o „Panu Kleksie”.
  Będą koncerty, projekcje, spotkania i warsztaty. A w sobotę na scenie pojawi się Andy Votel, który zaprezentuje wizualno-muzyczną interpretację muzyki i filmów o Ambrożym Kleksie - mówi Maciej Werk, dyrektor festiwalu Soundedit.

  Poranek z Panem Kleksem rozpocznie się w niedzielę 28 października w klubie Wytwórnia o godz. 10. Dziecięcy zespół The Recyklofons zagra koncert złożony z utworów Andrzeja Korzyńskiego. Wcześniej odbędą się warsztaty z budowania instrumentów i poszukiwania dźwięków. Propagatorem idei „Recyklofonii” jest Suavas Lewy. Jego metoda polega na własnoręcznym wykonywaniu instrumentów i obiektów dźwiękowych z rzeczy i śmieci pozornie już bezużytecznych oraz swobodnym muzykowaniu. Nacisk kładzie się na tworzenie przez uczestników warsztatów autorskiej wypowiedzi muzyczno-dźwiękowej. Następny punkt programu to projekcja filmu „Akademia Pana Kleksa”. Udział w poranku jest bezpłatny.

  O godz. 18 zaś zacznie się „Wieczór z Korzyńskim”. W programie: projekcja filmu dokumentalnego „Andrzej Korzyński - Zagubiony diament”, spotkanie z Andrzejem Korzyńskim i Grzegorzem Brzozowiczem (dziennikarz muzyczny, reżyser filmu o A. Korzyńskim) oraz koncert „Filip Siejka Band gra Korzyńskiego”. Filip Siejka Band wystąpi w składzie: Filip Siejka - skrzypce, Tomasz Torres - perkusja, Paweł Gawlik - bas, Kamil Barański - klawisze. Program koncertu w większości składać się będzie z kompozycji wykorzystanych w filmach Andrzeja Żuławskiego.

  Bilety na część wieczorną kosztują 35 zł. Osoby, które kupiły karnet na cały festiwal Soundedit nie muszą kupować biletu na niedzielne punkty programu.

  Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie. Towarzyszy mu wiele wydarzeń, nie tylko w Łodzi, a główne punkty programu odbędą się w ostatni weekend października w klubie Wytwórnia.  Polska - Portugalia w Lidze Narodów!

  Życzenia dla nauczycieli

  Wiersze na dzień nauczyciela

  Horoskop na dziś

  Polska - Włochy już w niedzielę

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to wyjedzie z Łodzi z siwą piz,dą pod okiem

  Niech przyjedzie na Limanke (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo