Architekci AGG ponad 20 lat projektują dla Łodzi

Redakcja
Anna Grabowska, Prezes AGG
Anna Grabowska, Prezes AGG

Architekci AGG w swoich projektach kontynuują niezwykłą kreatywność i pomysłowość mieszkańców „ziemi obiecanej”. W wielu projektach, tych związanych z rewitalizacją, architekci AGG wyeksponowali charakterystyczny i wyjątkowy „styl łódzki” typowy dla ponad 600 ceglanych, czerwonych, XIX-wiecznych fabryk Łodzi, zbudowanych ciasno pomiędzy kamienicami i pałacami fabrykantów.

AGG zaprasza Was na spacer szlakiem projektów AGG, do odkrycia filozofii naszych już zrealizowanych inwestycji i stworzonych nowych łódzkich przestrzeni - z nami możecie głęboko oddychać świeżym, niesamowitym designem! W AGG zaprojektowano wiele obiektów, które stały się ikonami Łodzi m.in.: biurowiec RED TOWER przy ul. Piotrkowskiej (z pierwszą w Łodzi iluminacją świetlną - rok 2002!), „Paragraf” Wydział Prawa UŁ przy Rondzie Solidarności oraz Wydział Filologii (przy osiedlu Lumumby), Wydział Zarządzania, Wydział Socjologiczno-Ekonomiczny UŁ, siedzibę Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE - dawna Fabryka Grohmana), fabryki Bosch&Siemens, Indesit, SEW Eurodrive, biurowiec CROSS POINT (dawny „Próchnik”).

Działalność architekta ma ogromne znaczenie dla miejsca, w którym tworzy. Architekt może wykreować dla tego miejsca, miasta, regionu - nową, silną jakość, może ją także zupełnie zaprzepaścić.

Jestem Łodzianką z urodzenia, z ducha i z serca. Kiedy mówimy o naszej Łodzi, to nie patrzymy tylko na budynki, ale przede wszystkim na mieszkańców, na to, jak im się żyje. Architektura jest odpowiedzią na potrzeby ludzi, instytucji, inwestorów - to także „dyscyplina społeczna”, za która odpowiedzialny jest architekt. Dostrzegam niezwykły charakter miasta, jego unikalność w skali światowej i potencjał na przyszłość. Tu drzemie tajemniczy ferment, siła, która uruchamia się co pewien czas z wielką mocą, dzięki biegom wypadków i działaniom ludzi.

Od lat wspieram przemianę Łodzi, na każdym kroku swojej działalności, jako menedżer firmy i architekt. Każdemu swojemu gościowi, Klientowi, pokazuję w Łodzi jej niezwykłe, pełne historii zakamarki, niekiedy jej fenomen „zatrzymania się w czasie”, jej mieszkańców, muzykę, sztukę, rozrywkę, architekturę, autentyczność. Opowiadam o Łodzi wszędzie, gdzie mogę.

Jest jeszcze tak dużo do zrobienia, począwszy od budzącej się świadomości mieszkańców o tym, że żyją w wyjątkowym mieście, kończąc na zrealizowaniu projektów przemian i rewitalizacji w łodzi. Ja nadal chcę w nich uczestniczyć.

WARTO WIEDZIEĆ O AGG

Architekci AGG to nowoczesne, wielojęzyczne i wielobranżowe biuro projektów, zapewniające, kompleksową obsługę projektową.

Wyróżniamy się w branży faktem, że w AGG oferujemy najwyższej jakości DESIGN, KREUJEMY projekty i - co zazwyczaj jest najistotniejszym aspektem w drodze do osiągnięcia założonego sukcesu - jednocześnie kontrolujemy budżet inwestycji.

W AGG łączymy architekturę z urbanistyką, wiedzę techniczną z prawniczą, design i talent, doświadczenie i świeże spojrzenie, pasję i realizm, kontrolę budżetu projektu i zakładane efekty.

Anna Grabowska prowadzi zespół architektów i projektantów, który „tak samo” myśli i pracuje. Klienci AGG doceniają ten wyjątkowy nietypowy styl pracy firmy. Wielu klientów AGG kontynuuje współpracę przy kolejnych już projektach. Architekci prezentują się poprzez budynki, które stworzyli. W dobie internetu wizyta na stronie www.agg.pl pozwala na ocenę dotychczasowego dorobku firmy. Zapraszamy także na spacer szklakiem projektów AGG.

agg.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Strefa Biznesu - Sytuacja na rynku pracy w 2023 roku

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie