Architekci AGG ponad 20 lat projektują dla Łodzi

Redakcja
Anna Grabowska, Prezes AGG
Anna Grabowska, Prezes AGG

Architekci AGG w swoich projektach kontynuują niezwykłą kreatywność i pomysłowość mieszkańców „ziemi obiecanej”. W wielu projektach, tych związanych z rewitalizacją, architekci AGG wyeksponowali charakterystyczny i wyjątkowy „styl łódzki” typowy dla ponad 600 ceglanych, czerwonych, XIX-wiecznych fabryk Łodzi, zbudowanych ciasno pomiędzy kamienicami i pałacami fabrykantów.

AGG zaprasza Was na spacer szlakiem projektów AGG, do odkrycia filozofii naszych już zrealizowanych inwestycji i stworzonych nowych łódzkich przestrzeni - z nami możecie głęboko oddychać świeżym, niesamowitym designem! W AGG zaprojektowano wiele obiektów, które stały się ikonami Łodzi m.in.: biurowiec RED TOWER przy ul. Piotrkowskiej (z pierwszą w Łodzi iluminacją świetlną - rok 2002!), „Paragraf” Wydział Prawa UŁ przy Rondzie Solidarności oraz Wydział Filologii (przy osiedlu Lumumby), Wydział Zarządzania, Wydział Socjologiczno-Ekonomiczny UŁ, siedzibę Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE - dawna Fabryka Grohmana), fabryki Bosch&Siemens, Indesit, SEW Eurodrive, biurowiec CROSS POINT (dawny „Próchnik”).

Działalność architekta ma ogromne znaczenie dla miejsca, w którym tworzy. Architekt może wykreować dla tego miejsca, miasta, regionu - nową, silną jakość, może ją także zupełnie zaprzepaścić.

Jestem Łodzianką z urodzenia, z ducha i z serca. Kiedy mówimy o naszej Łodzi, to nie patrzymy tylko na budynki, ale przede wszystkim na mieszkańców, na to, jak im się żyje. Architektura jest odpowiedzią na potrzeby ludzi, instytucji, inwestorów - to także „dyscyplina społeczna”, za która odpowiedzialny jest architekt. Dostrzegam niezwykły charakter miasta, jego unikalność w skali światowej i potencjał na przyszłość. Tu drzemie tajemniczy ferment, siła, która uruchamia się co pewien czas z wielką mocą, dzięki biegom wypadków i działaniom ludzi.

Od lat wspieram przemianę Łodzi, na każdym kroku swojej działalności, jako menedżer firmy i architekt. Każdemu swojemu gościowi, Klientowi, pokazuję w Łodzi jej niezwykłe, pełne historii zakamarki, niekiedy jej fenomen „zatrzymania się w czasie”, jej mieszkańców, muzykę, sztukę, rozrywkę, architekturę, autentyczność. Opowiadam o Łodzi wszędzie, gdzie mogę.

Jest jeszcze tak dużo do zrobienia, począwszy od budzącej się świadomości mieszkańców o tym, że żyją w wyjątkowym mieście, kończąc na zrealizowaniu projektów przemian i rewitalizacji w łodzi. Ja nadal chcę w nich uczestniczyć.

WARTO WIEDZIEĆ O AGG

Architekci AGG to nowoczesne, wielojęzyczne i wielobranżowe biuro projektów, zapewniające, kompleksową obsługę projektową.

Wyróżniamy się w branży faktem, że w AGG oferujemy najwyższej jakości DESIGN, KREUJEMY projekty i - co zazwyczaj jest najistotniejszym aspektem w drodze do osiągnięcia założonego sukcesu - jednocześnie kontrolujemy budżet inwestycji.

W AGG łączymy architekturę z urbanistyką, wiedzę techniczną z prawniczą, design i talent, doświadczenie i świeże spojrzenie, pasję i realizm, kontrolę budżetu projektu i zakładane efekty.

Anna Grabowska prowadzi zespół architektów i projektantów, który „tak samo” myśli i pracuje. Klienci AGG doceniają ten wyjątkowy nietypowy styl pracy firmy. Wielu klientów AGG kontynuuje współpracę przy kolejnych już projektach. Architekci prezentują się poprzez budynki, które stworzyli. W dobie internetu wizyta na stronie www.agg.pl pozwala na ocenę dotychczasowego dorobku firmy. Zapraszamy także na spacer szklakiem projektów AGG.

agg.pl

Kredyt hipoteczny, to coraz większe ryzyko. UOKiK ostrzega.

Wideo

Dodaj ogłoszenie