Arcybiskup Grzegorz Ryś przeprasza za słowa ojca Tadeusza Rydzyka

Anna Gronczewska
Abp Ryś
Abp Ryś Fot.Szymczak Krzysztof / Polska Press
Udostępnij:
Arcybiskup Grzegorz Ryś przeprasza za słowa ojca Tadeusza Rydzyka. Arcybiskup Grzegorz Ryś jako administrator diecezji kaliskiej przeprasza za słowa ojca Tadeusza Rydzyka. Nazwał on biskupa Edwarda Janiaka współczesnym męczennikiem mediów, a także lekceważył grzech pedofilii.

Arcybiskup Grzegorz Ryś przeprasza za słowa ojca Tadeusz Rydzyka[/sc ]

Podczas 29 urodzin Radia Maryja, które miały miejsce w minioną sobotę w Toruniu ojciec Tadeusz Rydzyk odniósł się między innymi do pedofilii w Kościele.

To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? - mówił ojciec Tadeusz Rydzyk. - Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja! (..)Media to zrobiły i media tak robią. Nie dajmy się katolicy, że na księdza jakiegoś zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią i wszyscy się trzęsą potem. Udowodnij, a nie mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Udowodnij mi winę. A teraz wszystko się pokręciło i my się trzęsiemy!

Ojciec Rydzyk odniósł się do sprawy biskupa Edwarda Janiaka, byłego ordynariusza diecezji kaliskiej. Zarzuca mu się tuszowanie pedofilii.

Dostałem wiadomość dzisiaj, w czasie Mszy Świętej, od księdza biskupa Edwarda Janiaka – mówił podczas jubileuszowej mszy św. ojciec Rydzyk. - To jest współczesny męczennik mediów. Media to zrobiły!

Do słów ojca Tadeusza Rydzyka odniósł się arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, który jest jednocześnie administratorem diecezji kaliskiej. Zamieścił oświadczenia na diecezjalnej stronie.

Jako Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej chcę najmocniej przeprosić wszystkich, których dotknęła wypowiedź Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka z dnia 05 grudnia bieżącego roku – napisał arcybiskup Grzegorz Ryś. - Bagatelizowanie grzechu, a jeszcze bardziej jego konsekwencji w życiu osób poszkodowanych, nie ma nic wspólnego z drogą Ewangelii. Ewangeliczną drogą Kościoła jest uznanie win i nawrócenie oraz solidarność z najmniejszymi i cierpiącymi. 

Na słowa ojca Rydzyka zareagował też arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski. Zwrócił się pisemnie do prowincjała Zgromadzenia Ojców Redemptorystów o. Janusza Soka, przełożonego o. Tadeusza Rydzyka, z prośbą o reakcję na sobotnią wypowiedź zakonnika. Prowincja Warszawska Redemptorystów wydała w tej sprawie oświadczenie.

Potępiamy całkowicie grzech i przestępstwo pedofilii, jak również wszelkie ukrywanie lub zwłokę w wyjaśnianiu tych spraw. Wszystkim osobom pokrzywdzonym głęboko współczujemy i otaczamy modlitwą - zaznaczył rzecznik prowincji warszawskiej redemptorystów o. Mariusz Mazurkiewicz. -Wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka była komentarzem do obecnej sytuacji medialnej. Ojciec dyrektor nie komentował decyzji Kościoła dotyczącej ks. biskupa Janiaka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jest już nowy odcinek programu Fight Raport!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Abadon

Na 224 namierzonych pedofili 152 to klechy [wulgaryzm] !! Czyli prawie 3/4 wszystkich zboków ! Jeszcze jakieś pytania co do świętości mafii katolskiej?

hokus pokus rydzykus pedofilus

Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie