Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bal na zakończenie karnawału na osiedlu Księży Młyn w Łodzi. W programie maski, makijaże i smakołyki. Wstęp wolny

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Impreza na pożegnanie karnawału odbędzie się na gruntownie odnowionym w ramach rewitalizacji unikatowym osiedlu Księży Młyn w Łodzi.
Impreza na pożegnanie karnawału odbędzie się na gruntownie odnowionym w ramach rewitalizacji unikatowym osiedlu Księży Młyn w Łodzi. UMŁ
Impreza karnawałowa dla wszystkich chętnych odbędzie się 10 lutego w ostatnią sobotę karnawału na zabytkowym, unikatowym w skali Europy osiedli osiedlu Księży Młyn w Łodzi. W programie m.in. tango, barwne maski karnawałowe oraz kaloryczne – jak twierdzą organizatorzy – pyszności i smakołyki. Wstęp wolny.

- Karnawał w Łodzi, podobnie jak w innych częściach Polski, ma swoje korzenie w tradycjach ludowych. Już w przeszłości, w okresie zimowym, mieszkańcy organizowali różnego rodzaju zabawy i festyny, aby wygnać zimę i powitać wiosnę. Miasto w tym roku zaprasza do świętowania karnawału na Księżym Młynie. Impreza będzie jednocześnie podsumowaniem wielkiej odnowy zabytkowego osiedla – informuje Małgorzata Loeffler z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Zobacz więcej zdjęć

Karnawał na Księżym Młynie: od tanga do makijażu

Dla uczestników imprezy zaplanowano liczne atrakcje: warsztaty z robienia masek karnawałowych, pokazy, animacje rodzinne, kolorowe makijaże i słodki poczęstunek. Nadmiar kalorii będzie można spalić podczas balu maskowego dla całych rodzin. Gratką dla dorosłych będzie lekcja tanga, którą poprowadzi Jakub Kania, pierwszy łodzianin – jak podkreślają organizatorzy - tańczący tango argentyńskie, od 17 lat instruktor i propagator tanga argentyńskiego.

Impreza karnawałowa na Księżym Młynie odbędzie się w sobotę 10 lutego w godz. 11-16 przy ul. Fabrycznej 19. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, natomiast na warsztaty i na bal obowiązują zapisy pod adresem mailowym: [email protected]

Księży Młyn to osiedle fabryczno-mieszkaniowe zbudowane w końcu XIX wieku przez króla bawełny Karola Scheiblera i jego następców. W ostatnich latach zostało gruntownie odnowiono w ramach rewitalizacji.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki