Będzie rewolucja w ŁKS? Siatkarki ŁKS Commercecon najpierw sprawiły prezent rywalkom, ale później grały dobrze. Zdjęcia

MVP meczu uznano uroczą Amandę Campos. Brazylijka ma duże grono wielbicieli wśród kibiców ŁKS Commercecon Fot. Krzysztof Szymczak
Trener Alessandro Chiappini już daje odpocząć swym najlepszym siatkarkom po trudach Ligi Mistrzyń. Dlatego też w meczu ŁKS Commercecon z UNI Opole w pierwszym secie stała się rzecz zadziwiająca.

Kamila Witkowska, Valentina Diouf w ogóle nie pokazały się na parkiecie, a więcej grały dublerki. W pierwszym secie Łódzkie Wiewióry prowadziły 22:15, jednak straciły siedem punktów z rzędu, później nie wykorzystały piłki setowej przy stanie 24:23 i przegrały partię do 24. Zdecydowały złe przyjęcia po zagrywkach rywalek.
Takich błędów nie popełniły nasze dziewczęta w kolejnych setach. Były bardziej skoncentrowane i wygrały pewnie 3:1. MVP meczu została Amanda Campos.
W piątek 8 marca o 17.30 siatkarki ŁKS Commercecon rozegrają ostatni mecz fazy zasadniczej z Rysicami Rzeszów. A później derby Łodzi z Grot Budowlanymi w pierwszej rundzie play-off.
A jeszcze później rewolucja w drużynie. Oto cytat z portalu siatka.org: Do przetasowań dojdzie również u mistrza Polski. Dużym jego osłabieniem będzie rozstanie z Robertą Ratzke, która przeniesie się do Turcji. Najpoważniejszą kandydatką do jej zastąpienia jest Marlena Kowalewska, która od lat związana jest z Chemikiem Police. Na odwrotny kierunek może zdecydować się Kamila Witkowska, którą w Łodzi może zastąpić Anna Obiała, obecna środkowa Rysic. Najpewniej z Łodzi odejdzie również Valentina Diouf. Dodatkowo na zakończenie kariery zdecydowała się Paulina Maj-Erwardt, której następczynią w łódzkim zespole według doniesień Przeglądu Sportowego ma być Maria Stenzel.

ŁKS Commercecon Łódź – UNI Opole 3:1 (24:26, 25:21, 25:22, 25:18).
ŁKS Commercecon: Klaudia Alagierska-Szczepaniak 9, Anastazja Hryshchuk 20, Amanda Campos 21, Sonia Stefanik 4, Paulina Zaborowska 2, Julita Piasecka 16, Paulina MajErwardt (l) oraz Zuzanna Górecka 1, Roberta Ratzke 1, Kinga Drabek (l), Aleksandra Dudek, Aleksandra Gryka 3. Trener: Alessandro Chiappini.