Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bezpłatna sterylizacja i kastracja oraz chipowanie zwierząt z terenu gminy Łask

Milena Chmielewska
Milena Chmielewska
Mieszkańcy Łasku mogą skorzystać z bezpłatnych zabiegów dla swoich poupili
Mieszkańcy Łasku mogą skorzystać z bezpłatnych zabiegów dla swoich poupili Milena Chmielewska
Mieszkańcy gminy Łask posiadający kota lub psa mogą podać go zabiegowi bezpłatnej sterylizacji oraz kastracji, a także chipowaniu. Ma to pomóc w niekontrolowanym rozmnażaniu się zwierząt oraz ich bezdomności

Zabiegiem bezpłatnej sterylizacji/kastracji mogą być objęte psy/koty, których właściciel potwierdzi uprawnienia do jego wykonania poprzez okazanie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego swoją tożsamość i zamieszkanie na terenie gminy Łask. W przypadku sterylizacji/kastracji psa musi być on elektronicznie oznakowany i zaszczepiony przeciwko wściekliźnie (aktualne zaświadczenie od lekarza weterynarii). Powyższy wymóg nie dotyczy kotów. Po wykonaniu zabiegu właściciel psa/kota otrzyma potwierdzenie wykonania zabiegu.

Zabiegi sterylizacji i kastracji wykonywane są na wniosek właściciela zwierząt. Wnioski dostępne są w Biurze Obsługi Interesanta pok. nr 5 Urzędu Miejskiego w Łasku oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Łasku w Kartach Usług Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Wnioski będą realizowane do wyczerpania środków zabezpieczonych w budżecie Gminy Łask, a ich przyznanie następuje po rozpatrzeniu wniosku i wydaniu skierowania przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Łasku do ww. podmiotu weterynaryjnego. Decyduje kolejność złożenia wniosku.

Bezpłatne chipowanie

Bezpłatnym czipowaniem mogą być objęte psy, których właściciele okażą dokument (ze zdjęciem) potwierdzający tożsamość właściciela psa oraz aktualne zaświadczenie potwierdzające przeprowadzenie szczepienia psa przeciwko wściekliźnie. Następnie po wypełnieniu przez właściciela psa formularza rejestracyjnego Międzynarodowej Bazy SAFE-ANIMAL zostanie wykonany zabieg polegający na podskórnej iniekcji identyfikatora (mikroprocesora) psu. Po wykonaniu zabiegu informacje zawarte w formularzu zgłoszeniowym zostaną wprowadzone do Międzynarodowej Bazy SAFE-ANIMAL, a na potwierdzenie wykonania usługi właściciel psa otrzyma dowód elektronicznego oznakowania psa oraz zawieszkę na obrożę z kodem QR informującą, że zwierzę posiada mikroczip i jego dane znajdują się w Międzynarodowej Bazie SAFE-ANIMAL.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Łasku ul. Warszawska 14 (tel. 43 676 83 53).

od 7 lat
Wideo

Ile wynosi najwyższa i najniższa emerytura w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki