MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet w regionie łódzkim. To wojskowy program "Samoobrona dla kobiet"

Sławomir Sowa
Sławomir Sowa
Jednorazowo w szkoleniu może uczestniczyć 40 kobiet. W regionie łódzkim są jeszcze miejsca w Brzezinach, Rawie Mazowieckiej i Wieluniu.
Jednorazowo w szkoleniu może uczestniczyć 40 kobiet. W regionie łódzkim są jeszcze miejsca w Brzezinach, Rawie Mazowieckiej i Wieluniu. Fot. Małgorzata Kulka
Wojsko organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet. Zajęcia z wojskowymi instruktorami odbywają się w miejskich parkach, na plażach i ośrodkach rekreacyjnych w całej Polsce. W regionie łódzkim wyznaczono siedem miast. Są jeszcze miejsca na szkolenia w Brzezinach, Rawie Mazowieckiej i Wieluniu. Zapisywać się mogą panie także z innych miast, ale liczba miejsc jest ograniczona. W Tomaszowie Mazowieckim, gdzie szkolenie odbędzie się w sobotę 8 lipca i niedzielę 9 lipca, miejsc już nie ma.

Chętne pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy – instruktorów.

Projekt pod nazwą "Samoobrona kobiety - zaufaj wojsku" realizowany jest w każdym województwie w wybrane weekendy. W województwie łódzkim zajęcia odbyły się już w Radomsku, Sieradzu i Uniejowie. Najbliższe szkolenie odbędzie się w sobotę 8 lipca i niedzielę 9 lipca w kawalerii powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, ale tam limit miejsc jest już wyczerpany. Można się ewentualnie zapisać na listy rezerwowe, ale i tam jest już po kilka osób na obydwa terminy.

Samoobrona kobiet - czego można się nauczyć

Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

W województwie łódzkim szkolenia odbędą się jeszcze w Tomaszowie Mazowieckim, Brzezinach, Rawie Mazowieckiej i Wieluniu. Wolne miejsca są jeszcze w Brzezinach, Rawie Mazowieckiej i Wieluniu, zarówno na sobotę, jak i na niedzielę.

Terminy szkoleń z samoobrony i kontakt do osób prowadzących rejestrację w województwie łódzkim

  • 8-9 lipca Tomaszów Mazowiecki, ppor. Sylwia BOREK, tel. 601 240 987, 727 440 688, [email protected]
  • 22-23 lipca Brzeziny, Ewa KWIATKOWSKA, tel. 504 403 373, 727 015 683 , [email protected]
  • 5-6 sierpnia Rawa Mazowiecka, Malwina SZELIGA, tel. 504 402 293, 727 028 154, [email protected]
  • 19-20 sierpnia Wieluń, kpt. Dominika KWACZYŃSKA, tel. 661 050 346, 727 040 869, [email protected]

Dla kogo jest szkolenie

Zajęcia skierowane są do kobiet, które w dniu szkolenia mają ukończone co najmniej 18 lat
Zajęcia praktyczne prowadzone będą w systemie 4 x 45 minut (w godz. 10.00-13.30, w tym 30 min przerwy na zapoznanie się z materiałami nt. „Zdrowego stylu życia”, a także szkoleniem z udzielania pierwszej pomocy).

Samoobrona kobiet - warunki udziału w szkoleniu
Szkolenie jest bezpłatne, ale trzeba spełnić pewne wymagania. Warunkiem dopuszczenia uczestniczek do szkolenia będzie własnoręcznie podpisane oświadczenie zawierające: akceptację warunków „Regulaminu szkolenia dla kobiet ,,Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku”, deklarację dobrowolnego uczestnictwa w szkoleniu, deklarację o braku przeciwwskazań medycznych do udziału w szkoleniu. Oświadczenie i jego druk znajdować się będzie w punkcie rejestracyjnym w dniu szkolenia.

Uczestniczka zobowiązana jest do punktualnego przybycia do punktu rejestracyjnego w miejscu szkolenia, nie później niż 30 minut przed rozpoczęciem szkolenia. Spóźnienie wyklucza możliwość uczestnictwa w zajęciach. 4. Podczas weryfikacji Uczestniczki muszą posiadać aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem. 5. Grupa szkoleniowa liczy do 40 osób.

Samoobrona kobiet - jak się zapisać

Osoby zgłaszające chęć uczestnictwa w szkoleniu zobowiązane są do podania następujących danych: imię i nazwisko Uczestniczki szkolenia, telefon komórkowy, wiek, e-mail, datę szkolenia oraz miejscowość szkolenia. Podanie powyższych danych jest niezbędne do przyjęcia zgłoszenia chęci uczestnictwa w szkoleniu. Bez ich wskazania zgłoszenie nie zostanie przyjęte. Zgłoszenia przyjmowane są w formie formularza zgłoszeń znajdującego się do pobrania na stronie internetowej Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji oraz Wojskowych Centrów Rekrutacji.

Zgłoszenia przyjmowane są codziennie w godzinach od 08.00 do 16.00. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy potrwają do wyczerpania miejsc w każdej z miejscowości. Lista uczestniczek na dany termin szkolenia będzie zamykana o godz. 10.00 dnia poprzedzającego szkolenie (piątek). Istnieje możliwość wpisania się na listę rezerwową (bez gwarancji uczestnictwa).

Każda osoba może uczestniczyć w jednym szkoleniu organizowanym w danej miejscowości. W przypadku wolnych miejsc w danej miejscowości dopuszcza się powtórny udział osoby w szkoleniu poprzez wpisanie jej na listę rezerwową, z której może zostać dopisana do listy uczestników szkolenia. 7. O wpisie na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku, w którym liczba zgłoszeń przekroczy liczbę oferowanych miejsc w danej miejscowości, kolejno zgłaszające się osoby zostaną wpisane na listy rezerwowe.

Uczestniczka szkolenia zobowiązana jest do potwierdzenia swojego udziału w szkoleniu na 24 godziny przed jego rozpoczęciem, w przeciwnym razie zostaje ona wykreślona z listy szkolonych.

Dokumenty do pobrania, w tym kart zgłoszenia, znajdują się na stronie:
https://www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/articles/aktualnosci/samoobrona-kobiet-zaufaj-wojsku-ruszaja-zapisy-na-bezplatne-treningi/

od 12 lat
Wideo

Psycholog odpowiada: Czy wakacyjny romans to dobra rzecz?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki