Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bilety MPK Łódź mają wydłużony czas. To bilety jednorazowe na 40. i 60. minut - zmiana na korzyść pasażerów jeszcze przez kilka miesięcy

md
Jednorazowe bilety znów będą miały przedłużoną ważność w 2024 roku. Nie dotyczy to niestety całego roku.
Jednorazowe bilety znów będą miały przedłużoną ważność w 2024 roku. Nie dotyczy to niestety całego roku. Maria Kwiecińska
Jednorazowe bilety komunikacji miejskiej w Łodzi znów będą miały wydłużoną ważność czasu przejazdu w 2024 roku - zdecydowała Rada Miejska. Nie chodzi jednak o pełne dwanaście miesięcy przyszłego roku.

Przedłużone jednorazowe bilety w MPK Łódź

Na sesji Rady Miejskiej (8 listopada) wprowadzono projekt uchwały dotyczącej ważności czasu przejazdu z biletami jednorazowymi w komunikacji miejskiej. Czas w 2024 roku znów ma być wydłużony, jednak nie dotyczy to całego roku.

Obecnie, do końca 2023 r. bilety 20-minutowe mają automatycznie wydłużoną ważność do 40 minut, a 40-minutowe do 60 minut. Taki stan rzeczy trwa już od pięciu lat, radni zatwierdzają projekty "przedłużeń ważności" biletów przedstawiane przez ZDiT w związku z trwającymi i przedłużającymi się remontami ulic i infrastruktury, co ma być ukłonem w stronę pasażerów, bo komunikacja miejska m.in. z tego powodu notuje opóźnienia i kursuje trasami objazdowymi.

Bilety jednorazowe - jaki bilet kupić w Łodzi?

Obecnie w Łodzi obowiązują bilety jednorazowe 20 - i 40 - minutowe. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej będą wydłużone automatycznie do 40. i 60. minut. Bilety jednorazowe dotyczą linii dziennych i nocnych dla wszystkich stref.

Obowiązujące ceny biletów MPK w Łodzi

  • Normalny do 20 minut (wydłużony do 40 minut) - 4,40 zł
  • Ulgowy do 20 minut (wydłużony do 40 minut) - 2,20 zł
  • Normalny do 40 minut (wydłużony do 60 minut) - 5,60 zł
  • Ulgowy do 40 minut (wydłużony do 60 minut) - 2,80 zł

Do kiedy będzie obowiązywać przedłużenie ważności biletów?

Co istotne, przy zatwierdzaniu wydłużeń czasu biletów na 2023 r. padały obietnice, iż do końca roku inwestycje się zakończą, tymczasem na sesji radym podsunięto autopoprawkę, wedle której wydłużona ważność biletów 20 minowych do 40 minut oraz 40-minutowych do 60 minut, będzie obowiązywać także w 2024 roku, konkretnie do 30 czerwca. Tym samym jest jasne, że łodzianie nie mogą liczyć na zakończenie istotnych remontów do końca 2023 r., a ZDiT przyznał to składając autopoprawkę o przedłużeniu ważności biletów.

https://dzienniklodzki.pl/zobacz-jak-wygladaly-bilety-komunikacji-miejskiej-w-lodzi-zdjecia-oto-niezwykla-historyczna-podroz-tramwajami-i-autobusami-od/ar/c15-14935686

Na sesji ważne zmiany w regulaminie przewozów komunikacją miejską

Na środowej (8 listopada) sesji Rady Miejskiej jednym z punktów była zmiana zapisów uchwały dotyczącej regulaminu usług przewozowych lokalnego transportu zbiorowego, które świadczy MPK Łódź. Szczegóły dotyczyły doprecyzowanie przepisów związanych z pasażerami kupującymi bilety za pomocą aplikacji i płatności mobilnych. Otóż jak wynikało z uzasadnienia:

"(...) Kontrolerzy biletów zauważyli, że wielu podróżnych korzystających z aplikacji mobilnych rozpoczyna zakup biletu dopiero w momencie ogłoszenia kontroli. Bywają też sytuacje, w których pasażerowie rozpoczynają zakup biletu po wejściu do pojazdu, jednak z przyczyn technicznych (np. problem z płatnością lub dostępem do sieci Internet) cały proces zakupu nadmiernie się wydłuża" - czytamy w uzasadnieniu projektu zmiany uchwały.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki