Boruta Zgierz - RTS Widzew Łódź 1:1 [RELACJA, ZDJĘCIA]

Paulina Szczerkowska
Mecz z Borutą był dla widzewiaków idealną szansą, aby odrobić straty punktowe do czołówki. Lider, czyli KS Paradyż przegrał ze Zjednoczonymi Bełchatów, a rezerwyGKS-u tylko zremisowały w Głownie. Niestety, łodzianie nie wykorzystali swojej szansy i podzielili się punktami z drużyną ze Zgierza.

Od początku meczu na boisku dominowali widzewiacy, a gracze Boruty szczelnie bronili dostępu do swojej bramki. Dobrych sytuacji strzeleckich nie wykorzystywali między innymi Kamil Zieliński i Michał Czaplarski. Wynik udało się zmienić dopiero w 33. minucie gry, kiedy po rzucie rożnym wykonywanym przez Adriana Budkę, do siatki trafił Michał Polit.

Wydawało się, że od tej chwili to łodzianie będą kontrolowali przebieg gry i kwestia końcowego wyniku pozostanie tylko formalnością. Tak się jednak nie stało. Pod koniec I połowy w szeregi widzewiaków wkradło się rozprężenie, które zaowocowało bramką „do szatni”, zdobytą przez Sebastiana Ceglarza.

W II części meczu Widzew nadal posiadał optyczną przewagę na boisku, ale nic z tego nie wynikało. Gracze Boruty bronili się bardzo skutecznie. Świetna sytuacja bramkowa Widzewa to dopiero 91. minuta i piłka meczowa na głowie Zielińskiego. Napastnik dostał świetne podanie od Marciocha i powinien umieścić futbolówkę w siatce. Niestety, i tym razem górą był Maciej Kaźmierski.
– Jesteśmy bardzo niezadowoleni z tego, jak graliśmy i z tego, jakim wynikiem skończył się mecz. Wszystko dobrze się dla nas zaczęło – komentował po meczu trener łodzian, Marcin Płuska.

Widzewiaków przed kolejnymi meczami powinny martwić słowa Tomasza Kmiecika, doskonale znanego przy al. Piłsudskiego trenera gospodarzy. – Wiedzieliśmy jak zagra Widzew. Oglądałem kilka jego spotkań m.in. pod kątem tego, jak prezentują się poszczególni zawodnicy. Rywal niczym nas nie zaskoczył. Grał schematycznie – powiedział po meczu Kmicik.

MKS Boruta Zgierz - RTS widzew Łódź 1:1 (1:1)
Gole: Polit (33'), S. Ceglarz (45')

Boruta Zgierz: Kaźmierski - Retkowski, Sadłecki, Antczak, agrodzki, Snita (78. Wiktorowski), Kowalski, Olesiński (46. Gil), Baszczyński, Damian Ceglarz, Sebastian Ceglarz

RTS Widzew: Sokołowicz - Pietras, Polit, Dudała (77. Świątkiewicz), Bartos - BudkaI, Okachi, Kozieł (90. Gilarski), CzaplarskiI, Majerz (65. Marcioch) - Zieliński

Widzów:999

Relacja na żywo

1' Piłkarze wychodzą na boisko. Zawodnicy Widzewa grają w koszulkach z napisem "Maczur wracaj do zdrowia" skierowanych do kontuzjowanego ostatnio kolegi.

10' Widzewiacy robią co mogą, ale drużyna Boruty właściwie w całości cofnięta jest na własną połowę boiska. Żeby zdobyć bramkę, trzeba będzie minąć "autobus" w polu karnym.

16' Świetna okazja widzewiaków. Michał Czaplarski strzelał w pole karne i blisko zmiany wyniku był Kamil Zieliński. Niestety dla fanów RTS, lepszy okazał sie bramkarz gospodarzy. Bardzo trudno gra się dzisiaj łodzianom w Zgierzu.

24' Kibice Widzewa odpalają kilkadziesiąt rac i trzeba przerwać mecz. Przerwa była szansą dla trenera Marcina Płuski - mogł przekazać swoim podopiecznym wskazówki dotyczące dotychczasowej gry. Mecz został już wznowiony.

29' Piłka o centymetry mineła bramkę po strzale Michała Czaplarskiego i widzewiacy zyskali róg, po którym padł gol! Widzew prowadzi 1:0! Rzut rożny tradycyjnie wykonywał Budka, a po zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki wepchnął Michał Polit! Zawodnicy Boruty dosłownie położyli się na linii i bronili dostępu do swojej bramki, ale mimo tego udało się łodzianom wyjść na prowadzenie!

37' "Czapla" brutalnie przerywa akcję gospodarzy i ogląda za to żółtą kartkę. Z rzutu wolnego gospodarzy nici. Wynik to caly czas 1:0 dla Widzewa.

42' 1:1! Wyrównującą bramkę strzela Igor Olesiński. Bramka to wynik błędu Michała Sokołowicza. Bramkarz krzyknął "moja", ale piłka odbiła się jeszcze rykoszetem od jednego z zawodników i wleciała do bramki. Widzewiacy próbowali wybijać z linii, ale głową do siatki udało się trafić Olesińskiemu.

45'+4' Koniec I połowy. Wynik do przerwy to 1:1. Dla Widzewa strzelał Michał Polit, dla Boruty Igor Olesiński.

46' Zaczynamy drugą połowę spotkania. W Widzewie bez zmian, ale spiker informuje, że bramka została wpisana na konto niewłaściwego zawodnika. Dla Boruty strzelal jednak Sebastian Ceglarz.

57' Z dystansu strzelał Okachi, ale jego próba była bardzo niecelna... Widzewiacy mieli jeszcze rzut rożny, ale jego rownież nie udało się zamienić na gola. Boruta znów skupia się przede wszystkim na obronie i trudno jest łodzianom dojść pod bramkę gospodarzy.

64' Zmiana w Widzewie. Damian Marcioch zastepuje Aleksandra Majerza. Na trybunach natomiast znów race, a to oznacza kolejną przerwę w grze.

73' Kolejna zmiana w Widzewie. Z boiska schodzi Dudała, zastepuje go Igor Świątkiewicz. Wynik to wciąż 1:1. Bardzo trudny mecz dla Widzewa, Boruta broni się niezwykle skutecznie.

75' Drużyna Boruty gra coraz odważniej. Przed chwilą oddali dwa niezłe strzały na bramkę Widzewa, ale w obu sytuacjach górą był Michał Sokołowicz.

82' Podwojna próba widzewiaków! Najpierw z dystansu strzelał Świątkiewicz, a później dobijać próbował Budka. W obu przypadkach świetnie bronił golkiper gospodarzy.

89' Zmiana w Widzewie. Damian Gilarski wchodzi za Damiana Koziela.

91' Świetna główka Zielińskiego, ale jeszcze lepiej broni golkiper gospodarzy...

95' Koniec meczu! Widzew remisuje z Borutą Zgierz 1:1 po bramkach Michała Polita i Sebastiana Ceglarza z I polowy.
Widzew traci 2 pkt, których szkoda tym bardziej, że przegrał dziś lider, czyli KS Paradyż, a zremisował drugi w tabeli GKS II Bełchatów.