Brązowy medal łodzianina w mistrzostwach Europy weteranów w judo w Sarajewie. Czeka Las Vegas

Łodzianin Ryszard Wichan startował w mistrzostwach Europy weteranów w judo. Zawody odbyły się w Sarajewie.

Relacjonuje Ryszard Wichan: - W dniach 6-9 czerwca 2024 odbyły się w Sarajewie mistrzostwa Europy weteranów w judo. Oczywiście startowałem. Było jak zwykle ciężko, ale w tych zawodach wszystkie walki musiałem stoczyć z przeciwnikami z wyższej kategorii wagowej. Nie usprawiedliwia mnie to jednak, że zdobyłem tylko albo może aż brązowy medal.

Jak widać naszemu judoce humor dopisuje - skoro uważa, że brązowy medal to nie jest sukces. Jest i to duży. Przekazujemy nasze gratulacje.

- Spotkałem tam też trójkę kolegów, którzy swoją przygodę z judo rozpoczynali w Łodzi - kontynuuje Ryszard Wichan. - Jarek Domowicz, Andrzej Rodzoch i Nikola Milanovic (reprezentował Serbię) zdobyli także brązowe medale.

W Sarajewie kadrowiczów wspierał prezes Polskiego Związku Judo Jacek Zawadka. Łącznie Polacy zdobyli 13 medali (2 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych), w tym 2 w rywalizacji drużynowej oraz 4 w nowo rozgrywanej konkurencji ne-waza.
W Sarajewie startowało 38 reprezentantów Polski (w tym niestety tylko jedna dziewczyna - brązowy medal w drużynie). Zajęliśmy 13 miejsce wśród 35 narodowych reprezentacji. Do zobaczenia na Mistrzostwach Świata Weteranów w Judo, które odbędą się w Las Vegas (listopad 2024) - kończy swą relację Ryszard Wichan.