Bronisław Komorowski w Łodzi. Prezydent RP odwiedził muzeum,...

  Bronisław Komorowski w Łodzi. Prezydent RP odwiedził muzeum, filharmonię i Atlas Arenę [ZDJĘCIA]

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Bronisław Komorowski w Łodzi. Prezydent RP odwiedził muzeum, filharmonię i Atlas Arenę [ZDJĘCIA]
  1/23
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Bronisław Komorowski odwiedził we wtorek Łódź. Prezydent RP wziął udział w uroczystości wręczenia rozporządzenia o uznaniu wielokulturowego krajobrazu miasta Łodzi za Pomnik Historii, otworzył lekkoatletyczny mityng Pedro's Cup w Atlas Arenie, a wieczorem pojawił się w Filharmonii Łódzkiej, gdzie odbył się jubileuszowy koncert z okazji stulecia orkiestry.
  Prezydent Komorowski przybył do Łodzi we wtorkowe popołudnie. W Muzeum Historii Miasta Łodzi prezydent Hannie Zdanowskiej wręczył rozporządzenie o uznaniu wielokulturowego krajobrazu miasta przemysłowego Łodzi za Pomnik Historii, które podpisał dzień wcześniej.

  Wedle prezydenckiego rozporządzenia, wśród obiektów, które zyskały status Pomnika Historii, znalazły się: Fabryka Ludwika Geyera (Biała Fabryka) z zabudową rezydencjonalną oraz parkiem i skansenem miejskiej architektury drewnianej, zespół fabryczno-mieszkalny Karola Wilhelma Scheiblera (Księży Młyn i park Źródliska), Pałac Izraela K. Poznańskiego przy ul. Ogrodowej wraz z bramą do dzisiejszej Manufaktury, a także stara przędzalnia, w której dziś jest hotel. Poza tym zespół cmentarzy przy ul. Ogrodowej oraz cmentarz żydowski przy ul. Brackiej, a także układ urbanistyczno-przestrzenny ul. Piotrkowskiej na całej długości od pl. Wolności włącznie do pl. Niepodległości.

  Na krótkim spotkaniu z Komorowskim prócz Hanny Zdanowskiej pojawiła się cała łódzka śmietanka: wojewoda łódzki, marszałek województwa, parlamentarzyści, radni i szefowie chyba wszystkich służb w województwie, był nawet radny klubu PiS i były wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski.

  - Cieszę się bardzo z uznania wielokulturowego krajobrazu miasta przemysłowego Łodzi za Pomnik Historii. To tylko fragment większej pracy, która będzie w dalszym ciągu trwała - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, nawiązując do rewitalizacji miasta, która ma być znakiem firmowym Łodzi. - Łódź jest tego warta, aby wydobywać to wszystko, co świadczy o wielkości miasta, jego mieszkańców, wszystkiego tego, co w jakiejś mierze jest symbolizowane przez niezwykłą ulicę Piotrkowską.

  Prezydent Hanna Zdanowska oświadczyła, że żadne polskie miasto nie walczy z taką determinacją o zmianę wizerunku jak Łódź.

  - Łódź pięknieje, odbudowuje poczucie własnej wartości i godności - mówiła Zdanowska. - Podjęte przez nas starania i pokazanie Łodzi w innym świetle dziś uzyskują niezmiernie ważne narzędzie - Pomnik Historii, ekskluzywny certyfikat jakości, nobilitację do panteonu dóbr narodowych.

  Z Pałacu Poznańskiego na Piotrkowską 104 Bronisław Komorowski udał się trambusem, podróżując na odsłoniętym podeście, z którego pozdrawiał przechodniów. Towarzyszyła mu prezydent Łodzi oraz członkowie Młodzieżowej Rady Miasta. Zaś przy odnowionej kamienicy Gutenberga "spontanicznie" wysiadł i... dał się poczęstować pączkami, które podsunęły mu dzieci.

  Na Piotrkowskiej przed magistratem Komorowski odsłonił pamiątkową tablicę, upamiętniającą nadanie łódzkim zabytkom tytułu Pomnika Historii, poza tym chętnie rozdawał autografy i robił z łodzianami zdjęcia, tzw. selfie.

  Potem prezydent wziął udział w otwarciu mityngu Pedro's Cup, a wieczorem wysłuchał jubileuszowego koncertu z okazji 100-lecie Filharmonii Łódzkiej.


  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (128)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  egzekutor

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Bronisław Komorowski - prawdziwy Polak, katolik, szlachcic z pochodzenia.
  Niezłomny działacz opozycyjny, skazywany m.in. przez A.Kryżego - późniejszego wiceministra z rządu Kaczyńskiego....rozwiń całość

  Bronisław Komorowski - prawdziwy Polak, katolik, szlachcic z pochodzenia.
  Niezłomny działacz opozycyjny, skazywany m.in. przez A.Kryżego - późniejszego wiceministra z rządu Kaczyńskiego.
  Człowiek, prawy, hetero, ojciec pięciorga dzieci, które wyszły na ludzi. Nie-rozwodnik

  Słowem: NAJLEPSZY PREZYDENT.
  I będzie nim na drugą kadencję!
  Wiwat!

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  egzekutor

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Fala Samouwłaszczeń kolejnych zakładów pracy, kopalń itp.. wywoła w państwie ruch społeczny, który dotrze ze zmianami do wszystkich dziedzin społeczno-politycznych państwa. Inne grupy społeczne i...rozwiń całość

  Fala Samouwłaszczeń kolejnych zakładów pracy, kopalń itp.. wywoła w państwie ruch społeczny, który dotrze ze zmianami do wszystkich dziedzin społeczno-politycznych państwa. Inne grupy społeczne i zawodowe krępowane w rozwoju szkodliwymi i idiotycznymi zarządzeniami rządowymi, i przepisami uciążliwymi społecznie też się oburzą i będą dążyć do zmiany tej władzy.

  Instytucje siłowe jak wojsko, policja i służby specjalne odrzuca krępujący ich gorset nakazujący działanie przeciw społeczeństwu i poprą Naród. Oni też zdają sobie sprawę że ich główne zadanie –służba narodowi jest wypaczane a kierowani są przeciw narodowi. Korzystają na tej anomalii istoty zdemoralizowane i obce nam etnicznie : nadużywaj władzy, okradają państwo, gnębią lud polski wyrzucając ich do niewolniczej pracy za granicą. Piękny i mądry kraj z wielowiekową chlubną tradycją doprowadzając do dziadostwa. Musimy się temu przeciwstawić i zażądać zmiany.

  Polska jest krajem niezwykle bogatym : ma łagodny klimat, urodzajne ziemie, wykształcone i pracowite społeczeństwo oraz nadzwyczajnie bogate złoża w ziemi : od węgla począwszy, miedzi, rzadkich i drogich metali, po ropę , gaz i gorące wody termalne. Jest prawie wszystko, tylko rządzi nami od lat durna, wroga Narodowi władza. Pełna kłamstwa, przebiegłości i zakłamania. Dzieli nas i skłóca aby ciągle być na czele państwa, a my nie potrafimy się z nią rozliczyć. Mamy jednak nadzieję, że wyzwolimy się z tego ucisku a nowy rząd narodowy powoła Trybunał Ludowy który na nowym prawie sprawiedliwie rozliczy wszystkich tych którzy działali na szkodę Narodu i Państwa Polskiego, niszcząc lud i państwo polskie.

  Jednym z wielu przykładów zdrady tej władzy jest kilkakrotnie udaremniony zamiar sprzedaży Niemcom lasów państwowych, stanowiących 35% powierzchni Polski, jako nieuprawnioną rekompensatę 65 mld dol. dla organizacji żydowskich, za mienie zniszczone przez okupantów w czasie II wojny światowej.

  Organizacjom żydowskim to mało, oni chcą zabrać całą Polskę a Polaków usunąć z rodzimego kraju jak Palestyńczyków.

  Nie traćmy więc nadziei ale walczmy o własną Ojczyznę metodami i sposobami, które są moralne i skuteczne. Byliśmy już 123 lata w niewoli zaborców i nie daliśmy sobie odebrać polskiej duszy ani myśli o wolności.

  Bóg pomaga przede wszystkim tym, którzy sami chcą sobie pomóc.

  Odważnym i mądrym Polakom życzymy powodzenia. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  egzekutor

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  kandydat narodu na prezydenta R.P.pan GRZEGORZ BRAUN W Warszawie rządzą dziś zdrajcy, zaprzańcy i kapitulanci, którzy już dawno z Polską się pożegnali – i szukają tylko, któremu patronowi zza...rozwiń całość

  kandydat narodu na prezydenta R.P.pan GRZEGORZ BRAUN W Warszawie rządzą dziś zdrajcy, zaprzańcy i kapitulanci, którzy już dawno z Polską się pożegnali – i szukają tylko, któremu patronowi zza której granicy najlepiej się sprzedać. I rzeczywiście tanio wyprzedają to, co jeszcze zostało. Przykłady? A choćby ta planowana sprzedaż lasów na konto urojonych „odszkodowań”, jakich domagają się od nas Żydzi. To się musi skończyć. Złodzieje pod sąd. Kara śmierci dla morderców i zdrajców stanu.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to ten co się domaga monarchii?

  he he he (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  No to gratulacje!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  egzekutor

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Uwaga na wariata.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  egzekutor

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Braun to żyd!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  prezydent pomyłka

  agno (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  tak można nazwać tego pana, przez przypadek, tylnymi drzwiami, nie wiadomo skąd... pamiętam moje zaskoczenie- nigdy nie wpadł bym na to że komorowski będzie prezydentem Polski. to nie tego formatu...rozwiń całość

  tak można nazwać tego pana, przez przypadek, tylnymi drzwiami, nie wiadomo skąd... pamiętam moje zaskoczenie- nigdy nie wpadł bym na to że komorowski będzie prezydentem Polski. to nie tego formatu człowiek, raczej nijaki, wycofany urzędnik a nie mąż stanu. pomyłka. nie ma co fałszować wyborów, bo nikt się na to nie nabierze. lepsza już opcja z ogórkiem, która również jest ustawką. ciemnota pójdzie i zagłosuje na człowieka o którym nie ma zielonego pojęcia...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i będzie na drugą kadencję ;-)

  ;-) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Bo wszyscy inni kandydaci to dopiero jest pomyłka!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  egzekutor

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  pomyłkom jest to że żyjesz


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tępaku, nie znasz polskiego

  jaki z ciebie patriota? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  POMYŁKĄ tępoto, POMYŁKĄ.

  A Komorowski będzie na drugą kadencję.
  Popłacz sobie.
  Pamiętasz jak przytruwałeś w sprawie wyborów samorządowych? I kto jest prezydentem Łodzi? ;-)))


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  anna

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  mendo nie podszywaj się pod kogoś kto by nawet na ciebie nasrać nie chciał bo znam egzekutora .i wpisy które piszesz w jego imieniu są wręcz śmieszne frajerzyno


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  egzekutorku, nie wygłupiaj się

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Annę to ty widziałeś w telewizji.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  egzekutor

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  nieważne jak się pisze tylko co, a co do patriotyzmu to się nie wypowiadaj bo wy żydzi i masoni zawsze trzymacie z tymi co mają pieniądze lub władze i za kase dacie się nawet wydymać


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tępaku

  masz mniej z Polaka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Niż ja.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  egzekutor

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Grzegorz BRAUN - to odkryta opcja niemiecka!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  egzekutor

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Anna Grodzka na prezydenta RP!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  egzekutor

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Fala Samouwłaszczeń kolejnych zakładów pracy, kopalń itp.. wywoła w państwie ruch społeczny, który dotrze ze zmianami do wszystkich dziedzin społeczno-politycznych państwa. Inne grupy społeczne i...rozwiń całość

  Fala Samouwłaszczeń kolejnych zakładów pracy, kopalń itp.. wywoła w państwie ruch społeczny, który dotrze ze zmianami do wszystkich dziedzin społeczno-politycznych państwa. Inne grupy społeczne i zawodowe krępowane w rozwoju szkodliwymi i idiotycznymi zarządzeniami rządowymi, i przepisami uciążliwymi społecznie też się oburzą i będą dążyć do zmiany tej władzy.

  Instytucje siłowe jak wojsko, policja i służby specjalne odrzuca krępujący ich gorset nakazujący działanie przeciw społeczeństwu i poprą Naród. Oni też zdają sobie sprawę że ich główne zadanie –służba narodowi jest wypaczane a kierowani są przeciw narodowi. Korzystają na tej anomalii istoty zdemoralizowane i obce nam etnicznie : nadużywaj władzy, okradają państwo, gnębią lud polski wyrzucając ich do niewolniczej pracy za granicą. Piękny i mądry kraj z wielowiekową chlubną tradycją doprowadzając do dziadostwa. Musimy się temu przeciwstawić i zażądać zmiany.

  Polska jest krajem niezwykle bogatym : ma łagodny klimat, urodzajne ziemie, wykształcone i pracowite społeczeństwo oraz nadzwyczajnie bogate złoża w ziemi : od węgla począwszy, miedzi, rzadkich i drogich metali, po ropę , gaz i gorące wody termalne. Jest prawie wszystko, tylko rządzi nami od lat durna, wroga Narodowi władza. Pełna kłamstwa, przebiegłości i zakłamania. Dzieli nas i skłóca aby ciągle być na czele państwa, a my nie potrafimy się z nią rozliczyć. Mamy jednak nadzieję, że wyzwolimy się z tego ucisku a nowy rząd narodowy powoła Trybunał Ludowy który na nowym prawie sprawiedliwie rozliczy wszystkich tych którzy działali na szkodę Narodu i Państwa Polskiego, niszcząc lud i państwo polskie.

  Jednym z wielu przykładów zdrady tej władzy jest kilkakrotnie udaremniony zamiar sprzedaży Niemcom lasów państwowych, stanowiących 35% powierzchni Polski, jako nieuprawnioną rekompensatę 65 mld dol. dla organizacji żydowskich, za mienie zniszczone przez okupantów w czasie II wojny światowej.

  Organizacjom żydowskim to mało, oni chcą zabrać całą Polskę a Polaków usunąć z rodzimego kraju jak Palestyńczyków.

  Nie traćmy więc nadziei ale walczmy o własną Ojczyznę metodami i sposobami, które są moralne i skuteczne. Byliśmy już 123 lata w niewoli zaborców i nie daliśmy sobie odebrać polskiej duszy ani myśli o wolności.

  Bóg pomaga przede wszystkim tym, którzy sami chcą sobie pomóc.

  Odważnym i mądrym Polakom życzymy powodzenia. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tchorz

  janusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  po co on tu:

  https://scontent-lga.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10997505_611098422354536_3180879365311592238_n.jpg?oh=ac5f4fb0709057953a0a54b975dcde19&oe=555986FC

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  egzekutor

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Grzegorz Braun, kandydat na Prezydenta RPPrzeciwko Panu toczy się kilka postępowań sądowych. Czy może Pan pokrótce opisać czego one dotyczą?

  W telegraficznym skrócie: szereg usiłowano wymóc na...rozwiń całość

  Grzegorz Braun, kandydat na Prezydenta RPPrzeciwko Panu toczy się kilka postępowań sądowych. Czy może Pan pokrótce opisać czego one dotyczą?

  W telegraficznym skrócie: szereg usiłowano wymóc na mnie sądownie, żebym przepraszał za mówienie prawdy – np. o tym, kto był kim i kto komu służył w PRL, a teraz podaje się za autorytet polityczny, czy nie daj Boże moralny. Jako dowody oskarżenia odtwarzano w sądach m. in. dwa moje filmy dokumentalne: „Plusy dodatnie, plusy ujemne” o TW „Bolku”-Wałęsie i „Towarzysz generał idzie na wojnę” o TW „Wolskim”-Jaruzelskim. Oskarżano mnie też o napaści na funkcjonariuszy policji – jedna z tych spraw ciągnie się już siódmy rok. To w pewnym sensie jest pochlebne dla mnie, że osiłki z Policji przedstawiają mnie w swoich zeznaniach jako jakiegoś supermena. Parę miesięcy temu uzyskałem po latach pewną satysfakcję: w sprawie cywilnej z prof. Miodkiem strasburski trybunał uznał działania sądów wobec mnie za bezprawne – zasądzonego odszkodowania jeszcze na oczy nie oglądałem, a oszczerstw i obelg rzucanych przez lata pod moim adresem oczywiście nikt nie odwoła. Ale dobre i to. Jednocześnie w żadnej z wytaczanych mi spraw karnych nie zapadł nigdy żaden prawomocny wyrok skazujący – szczęśliwie zachowuję więc pełne prawa wyborcze.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  egzekutor

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  http://thepolandtimes.com/grzegorz-braun-kandydat-na-prezydenta-rp-wywiad-dla-tpt/

  Polecamy

  Menedżer Roku 2018

  Menedżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny