Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa biurowca Ogrodowa Office. Uroczyste zawieszenie wiechy [ZDJĘCIA]

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
W rekordowym tempie postawiono szkielet biurowca Ogrodowa Office. Pod względem budowy takich biurowców Łódź jest w ścisłej krajowej czołówce

Potężny biurowiec, który ma siedem kondygnacji naziemnych i dwie podziemne z parkingami na ponad 300 aut, jest już w stanie surowym zamkniętym. Stąd uroczyste zawieszenie wiechy, które odbyło się we wtorek przy dźwiękach „Rydwanów ognia” Vangelisa.

Roboty zaczęły się w końcu 2016 roku i przebiegały w ekspresowym tempie. Luksusowy biurowiec klasy A, którego budowa pochłonie 50 mln euro, ma być gotowy wiosną 2018 roku. Inwestorem jest Warimpex, a wykonawcą firma Unibep z Bielska Podlaskiego.

– Prowadzimy zaawansowane rozmowy z firmami z sektora BPO, IT i doradztwa. Podpisaliśmy już umowy z najemcami usługowymi, jak bank, kawiarnia i fryzjer – mówi Alexander Jurkowitsch z zarządu Warimpeksu.

Natomiast prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zwróciła uwagę, że bardzo zmieni się ta część miasta. Chodzi głównie o skrzyżowanie ul. Zachodniej i ul. Ogrodowej, gdzie na jednym narożniku będzie biurowiec, na drugim hotel Puro, na trzecim jest pałac Izraela Poznańskiego, w którym ruszył remont kapitalny, a na czwartym park Staromiejski, który czeka rewitalizacja. Ponadto zostanie odnowiony plac Wolności.

Powstanie tam nowa trasa spacerowa: plac Wolności – Ogrodowa Office – Manufaktura. Stanie się tak dlatego, że w biurowcu będzie pasaż dostępny dla wszystkich. Na parterze biurowca będą sklepy i usługi, zaś na piętrach biura. Atrakcją będą zielone tarasy z widokiem na miasto, zaś dla pracownicy, którzy będą dojeżdżać rowerami, będą mieli do dyspozycji szatnie z prysznicami.
Jeszcze kilka lat temu w kwestii wynajmu biur klasy A mieliśmy w Łodzi zastój, czego najlepszym przykładem jest kompleks przy al. Kościuszki na terenie dawnej fabryki szlifierek, który przez długi czas świecił pustkami. Teraz mamy hossę, więc takich biurowców w Łodzi buduje się coraz więcej.

– Pod względem budowy wysokiej klasy biurowców zajmujemy trzecie miejsce w Polsce, po Warszawie i Krakowie – mówi Tomasz Błeszyński, doradca rynku nieruchomości. – Dzieje się tak, gdyż od dwóch – trzech lat mamy dobrą koniunkturę. Przykładem może być firma Echo Investment, która wznowiła swoją inwestycje na terenie dawnych zakładów drobiarskich przy al. Piłsudskiego, gdzie stoją już dwie wieże biurowca Symetris. Często jest tak, że biurowiec stawia firma developerska, która potem sprzedaje go funduszom inwestycyjnym.

To nie koniec inwestycji, gdyż wiele biur powstanie w rejonie Nowego Centrum Łodzi. Duży gmach wybudował tam mBank. Brama Miasta jest w trakcie budowy. W pobliżu dworca jest już gotowy biurowiec Nowa Fabryczna. Z kolei w rejonie ul. Kopcińskiego i al. Piłsudskiego na terenie dawnego Polomosu powstaje kompleks Monopolis z biurami i parkingami oraz pasażem z kafejkami. Powstaną trzy okazałe obiekty biurowe: dwa nowe i jeden w głównym budynku pofabrycznym. W sumie będą miały prawie 30 tys. mkw. Inwestorem jest firma Virako.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki