Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa budynku zaplecza socjalnego stadionu KS Pelikan Łowicz nadal w zawieszeniu

Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek
Wynik imiennego głosowania wniosku burmistrza Łowicza
Wynik imiennego głosowania wniosku burmistrza Łowicza Youtube.com
Burmistrzowi Krzysztofowi Kalińskiemu w czwartek (29 stycznia) nie udało się wprowadzić do porządku obrad Rady Miejskiej w Łowiczu uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej miasta. Miała ona skutkować tym, iż ratusz będzie mógł rozstrzygnąć przetarg na budowę budynku zaplecza stadionu miejskiego, który wykorzystuje na wyłączność Klub Sportowy Pelikan Łowicz.

Dziesięciu radnych poparło wniosek włodarza miasta, jeden był przeciwny, a dziewięcioro wstrzymało się od głosu. Prośba burmistrza została odrzucona, gdyż musiałaby ją zaakceptować bezwzględna większość 21-osobowe rady, czyli 11 jej członków.

Pod koniec ubiegłego roku RM w Łowiczu głosami mającej większość opozycji (PiS i Łowickie.pl) zdjęła z wieloletniej prognozy finansowej budowę budynku na potrzeby piłkarskiego trzecioligowca. Opozycja pozostawiła w tegorocznym budżecie niewiele ponad 1 mln zł na dwuletnią inwestycję kosztującą prawie 3,7 mln zł.

Burmistrz Kaliński informował, że będzie musiał unieważnić przetarg na jej realizację. Tak się jednak nie stało, gdyż na rękę władzom miasta poszedł właściciel firmy Terbud, która złożyła najtańszą ofertę na wykonanie tego zadania, wydłużając z 1 do 3 miesięcy (do 15 marca 2020 roku) termin, w którym ratusz jest zobligowany do podjęcie decyzji, czy podpisuje z wybranym oferentem umowę, czy też unieważnia przetarg.

Burmistrz Kaliński na czwartkowym spotkaniu radnych wskazywał, że dzielenie budowy nowego zaplecza miejskiego stadionu jest nie tylko niegospodarne, ale także niezgodne z prawem, a za niewiele ponad 1 mln zł nie da się zrealizować tej inwestycji w całości. Zaproponował on więc, że w tym roku firma Terbud z gminy Kiernozia wykona prace za 1.050.000 zł, a pozostała część inwestycji dokończona zostanie przez nią w przyszłym roku.

Aby tak się jednak stało budowa zaplecza socjalnego musi zostać ujęta na 2021 rok w wieloletniej prognozie finansowej miasta. Zabrakło jednego głosu, aby uchwała w tej sprawie trafiła do porządku dzisiejszej sesji RM w Łowiczu.

Co dalej z inwestycją, bez której Pelikan Łowicz może stracić licencję PZPN na udział w trzecioligowych rozgrywkach piłkarskich? Wszystko wskazuje na to, że burmistrz Krzysztof Kaliński pod koniec lutego przygotuje uchwałę wprowadzającą do prognozy budowę zaplecza socjalnego miejskiego stadionu. Pozwala mu na to wniosek miejskiej komisji socjalnej, która jednogłośnie poparła taką decyzję.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki