Budowlani Łódź - SK Bank Legionovia Legionowo 3:0 [ZDJĘCIA]

Pawel Hochstim
Siatkarki łódzkich Budowlanych nie miały żadnych problemów z odniesieniem siódmego zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach OrlenLigi

Trener łódzkiej drużyny Jacek Pasiński nie mógł skorzystać z kontuzjowanej atakującej Daiany Muresan i w wyjściowym składzie zagrała Julia Twardowska. Brak Rumunki nie przeszkodził jednak łodziankom w pewnym zwycięstwie z niżej notowanym rywalem.

Choć łódzki zespół zwyciężył 3:0 to jednak Pasiński miał w trakcie meczu powody do zdenerwowania, bo jego podopieczne miały chwilowe przestoje. Tak było choćby w pierwszej partii, gdy Budowlane wygrywały na drugiej przerwie technicznej 16:10, by po powrocie na boisko stracić cztery piłki z rzędu. Legionovia poszła za ciosem, zmniejszyła prowadzenie Budowlanych nawet do punktu (18:17), ale to skutecznie przebudziło łodzianki. W końcówce świetnymi zagrywkami popisały się Twardowska i Martyna Grajber.

Drugiego seta łódzki zespół rozpoczął od prowadzenia 5:1, ale znów na chwilę się zatrzymał, a zaraz po przerwie technicznej zawodniczki z Legionowa wygrywały nawet jednym punktem (8:9). Wystarczyło jednak, by łodzianki postawiły skuteczny blok, dołożyły do tego kilka błyskotliwych ataków Gabrieli Polańskiej i Heike Beier, a rywalki były bez szans. Szkoleniowiec gości próbował zmian, ale bezskutecznie, bo łódzki zespół nie zmarnował szansy, by łatwo wyjść na prowadzenie 2:0.

Podopieczne Pasińskiego chciały wygrać mecz 3:0 i to im się udało, choć przemeblowany w porównaniu do wyjściowego składu zespół z Legionowa prowadził 14:12. Łódzki szkoleniowiec wprowadził na boisko młodą Magdalenę Woźniczkę, która popisała się całą serią świetnych zagrywek i po bloku Sylwii Pyci łodzianki schodziły na przerwę techniczną wygrywając 16:14. Tej szansy łódzki zespół nie mógł już wypuścić z rąk.

Teraz w OrlenLidze nastąpi przerwa, bo na początku roku prowadzona przez trenera Jacka Nawrockiego reprezentacja Polski walczyć będzie w europejskim turnieju kwalifikacyjnym w Ankarze o awans do Igrzysk Olimpijskich. Siatkarki wrócą na boiska 16 stycznia, a łodzianki zagrają wtedy na wyjeździe z Aluprofem Bielsko-Biała.

Budowlani Łódź - SK Bank Legionovia Legionowo 3:0 (25:19, 25:16, 25:20)

Budowlani: Vincourova 5, Beier 16, Pycia 5, Twardowska 11, Brzezińska 11, Polańska 9, Medyńska (libero) oraz Grajber 1, Woźniczka, Tobiasz. Trener: Jacek Pasiński.

Legionovia: Gajewska 1, Wójcik 1, Połeć 9, Smarzek 6, Paszek 5, Chojnacka 1, Adamek (libero) oraz Wysocka (libero), Grzelak 7, Bociek 7. Trener: Robert Strzałkowski.Pozostałe wyniki: Pałac Bydgoszcz - Chemik Police 1:3 (20:25, 22:25, 25:21, 21:25), PTPS Piła - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2 (16:25, 25:18, 25:21, 19:25, 16:14), BKS Aluprof Bielsko-Biała - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (17:25, 18:25, 15:25), PGE Atom Trefl Sopot - Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:19, 21:25, 25:16, 25:21), KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Impel Wrocław 0:3 (17:25, 18:25, 17:25).