Budżet obywatelski dla Łodzi. Nowy sprzęt dla Animal Patrolu...

  Budżet obywatelski dla Łodzi. Nowy sprzęt dla Animal Patrolu straży miejskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału
  Jacek Losik

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Budżet obywatelski dla Łodzi. Nowy sprzęt dla Animal Patrolu straży miejskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/20
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Sekcja Animal Patrolu łódzkiej straży miejskiej wydała już wszystkie pieniądze, które otrzymała z budżetu obywatelskiego na nowoczesny sprzęt. Ponad 700 tys. zł przeznaczyli m.in. na dwa nowe radiowozy, noktowizory, tasery, kamery termowizyjne i aplikator środków usypiających, przypominający karabin snajperski.
  Wygląda na to, że sekcja Animal Patrolu - bez ironii lub przesadnego zachwytu - jest najlepiej wyposażoną jednostką wykwalifikowaną w ratowaniu zwierząt. Przez ostatni rok funkcjonariusze zainwestowali ponad 700 tys. zł z budżetu obywatelskiego na własny rozwój. W czwartek (15 grudnia) zaprezentowali zakupiony sprzęt.

  - Kupiliśmy bardzo dużo wyspecjalizowanego sprzętu elektronicznego, ratowniczego oraz narzędzi, które zapewni bezpieczeństwo samym funkcjonariuszom - mówi Patryk Polit, zastępca naczelnika oddziału ogólnomiejskiego łódzkiej SM.
  - Mamy obecnie m.in. kamerę termowizyjną, która ułatwia poszukiwanie zwierząt w warunkach ograniczonej widoczności, gogle noktowizyjne, pomagające w interwencjach z dziką zwierzyną, którą płoszy światło.

  CZYTAJ TEŻ: Strażnicy miejscy z Animal Patrolu reanimowali małego jeża

  Strażnicy mają do dyspozycji również sprzęt obezwładniający. W ubiegłym tygodniu do jednostki trafiły nowoczesne tasery paraliżujące prądem. Urządzenia pozwalają na wystrzelenie dwóch elektrod, które działają na mięśnie szkieletowe. Dla łatwiejszego celowania wyposażone są w laserowy celownik. To jednak nie wszystko. AP ma także urządzenie pneumatyczne do zdalnego wstrzyknięcia środka usypiającego.

  - Urządzenie z wyglądu przypomina broń palną. Wyposażone jest w dwie lufy, dzięki czemu można oddać dwa "strzały", a także celownik optyczny. Będziemy używać go jednak tylko w ostateczności. Potrzebna jest bowiem asysta lekarza weterynarii, który odmierzy właściwą dawkę środka uspokajającego. Zdecydowanie częściej będziemy korzystać z taserów - mówi Patryk Polit.

  Bezpieczeństwo funkcjonariuszy podniesie się dzięki zakupowi m.in. różnego rodzaju specjalistycznych kombinezonów ochronnych. Jedne mają chronić przed ugryzieniami agresywnych zwierząt, drugie przed chorobami. Jak twierdzi Patryk Polit, prawdopodobnie częściej wykorzystywane będą te drugie.

  CZYTAJ TEŻ: Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi kupuje nowe tasery

  - Często zdarza się, że musimy wejść do pomieszczeń, w których przebywają skrajnie zaniedbane zwierzęta. Mamy teraz do dyspozycji wa komplety kombinezonów, a także maski gazowe zakrywające całą twarz. Odzież przyda się również w sytuacjach, gdy musimy wejść np. do kanałów, aby wydostać zwierzę - mówi Polit.

  Najbardziej kosztowne były jednak dwa radiowozy dostosowane do potrzeb zwierząt. Zabudowa składa się m.in. z klatek, noszy do przenoszenia rannych, podestu do łatwiejszego wprowadzania czworonogów do środka oraz różnej wielkości siatek, chwytaków i innych narzędzi do ich łapania. Wnętrze oświetla specjalne światło, które nie drażni przewożonych zwierząt.

  Strażnicy za pieniądze z budżetu obywatelskiego przeszli również serię szkoleń m.in. z tego jak ratować zwierzęta oraz jak posługiwać się zakupionym sprzętem.

  Autorką zadań do BO, dzięki którym strażnicy otrzymali nowy sprzęt, jest Marta Olesińska ze schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Marmurowej 4 w Łodzi.

  CZYTAJ TEŻ: Straż miejska w Łodzi. Animal Patrol dostanie nowy radiowóz

  ZOBACZ:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ALE DEMOKRACJA WOLNOŚĆ SŁOWA

  ALE (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  DUPA DUDA ANDRZEJ MOŻE STRAŻ MIEJSKA BĘDZE DRUGĄ POLICJĄ ZWANĄ POLICJĄ MUNICYPALNO W PRZEESZŁOŚĆ W POLSCE TO BEDZE DOBERO SZOK STRAŻ MIEJSKIEJ PRACUJĄ LENIE I OBIBOKI W WARSZAWIE NIE TYLKO W...rozwiń całość

  DUPA DUDA ANDRZEJ MOŻE STRAŻ MIEJSKA BĘDZE DRUGĄ POLICJĄ ZWANĄ POLICJĄ MUNICYPALNO W PRZEESZŁOŚĆ W POLSCE TO BEDZE DOBERO SZOK STRAŻ MIEJSKIEJ PRACUJĄ LENIE I OBIBOKI W WARSZAWIE NIE TYLKO W WARSZAWIE TAK JEST TAK PRAWDA JEST OBWATELE MUSZA UTRZYMWAĆ STRAŻ Z PODADKÓW TURE PŁACOM DLA PAŃSTWA zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jest super, jest super, więc o co ci chodzi...

  Blokadowy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  To pięknie, że Animal Patrol ma nowoczesny sprzęt. Ta sekcja jest najlepsza nie tylko w ratowaniu zwierząt. To także miejsce lansu dla ludzi z kompleksami i parciem na szkło. Odskocznia od innych...rozwiń całość

  To pięknie, że Animal Patrol ma nowoczesny sprzęt. Ta sekcja jest najlepsza nie tylko w ratowaniu zwierząt. To także miejsce lansu dla ludzi z kompleksami i parciem na szkło. Odskocznia od innych rzeczy, które wykonuje straż miejska, a które nie są tak eksponowane i lajkowane. A co z zaspawanymi fotelami w rozlatujących się radiowozach? Nic. Jak będzie wypadek, to się sprawę wyciszy, a pracownika zastraszy. Albo będzie się nękać kontrolami.
  A co z panem J.A. z wydziału kontroli, który uszkodził dwa radiowozy? Sprawa została załatwiona po cichu. Do niego nikt nie wezwał drogówki, żeby ukarała go mandatem. Nie dostał kary dyscyplinarnej. Żenada. Kolesiostwo.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...bo zwierzę nie jest rzeczą!

  benji (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Marta to WYJĄTKOWA osoba wśród Ludzi ratujących bezdomne zwierzęta!!!! To ONA NAPISAŁA i WYPROMOWAŁA projekty do Budżetu Obywatelskiego dla Animal Patrolu na rok 2016 r. !!!!! To ONA napisała i...rozwiń całość

  Marta to WYJĄTKOWA osoba wśród Ludzi ratujących bezdomne zwierzęta!!!! To ONA NAPISAŁA i WYPROMOWAŁA projekty do Budżetu Obywatelskiego dla Animal Patrolu na rok 2016 r. !!!!! To ONA napisała i wypromowała projekt dla schroniska w Łodzi i bezdomnych zwierząt w Łodzi na rok 2014 i 2015 !!! To ONA założyła profil Pomóż zmienić Schronisko dla Zwierząt w Łodzi, który sprawił,że mamy kosmiczną ilość adopcji i wspaniałą pro-schroniskową społeczność, a od 2014 roku w schronisku jest średnio 400 zwierząt , a nie 650 !!! P.S. ANIMAL PATROL też kocham,bo jest WIELKI i WSPANIAŁY!!! Współdziałanie Animal Patrolu i Marty, praca ludzi w schronisku, heroizm wolontariuszy i udostępnianie zwierząt Schroniska przy ul. Marmurowej przez setki dobrych ludzi czyni ŁÓDŹ NAJLEPSZYM SAMORZĄDEM RATUJĄCYM BEZDOMNE ZWIERZĘTA W POLSCE!!!!! Hura!!!!!!!! :) :) :) Mam w tym cudownym działaniu swój maleńki udział :)zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  Nowy smartfon Huawei w imponujący sposób wykorzystuje najnowsze technologie

  Nowy smartfon Huawei w imponujący sposób wykorzystuje najnowsze technologie

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny