Cegielniana rozjeżdżana przez ciężarówki. Wystające płyty...

  Cegielniana rozjeżdżana przez ciężarówki. Wystające płyty zagrażają kierowcom

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wystające płyty mogą być zagrożeniem dla kierowców
  1/2
  przejdź do galerii

  Wystające płyty mogą być zagrożeniem dla kierowców ©Łukasz Kasprzak

  Cegielniana, niewielka ulica odchodząca od Paradnej, jest ostatnio rozjeżdżana przez ciężarówki. Z tego powodu betonowe płyty, którymi wyłożona jest droga, podnoszą się znacznie nad poziom jezdni. Łatwo można na nich uszkodzić zawieszenie auta. Co drogowcy zamierzają z tym zrobić? Na razie zasypali je piachem...
  Płyty podniosły się w środę po południu. Mieszkańcy Cegielnianej, którzy obawiali się, że w nocy jakiś kierowca nie zauważy betonowej przeszkody, nie mogli już tego zgłosić drogowcom.

  - O godz. 16.30 zarząd dróg już nie pracował. Żaden telefon alarmowy w tej instytucji nie działa. Pozostaje tylko inżynier miasta, który przyjął ode mnie zgłoszenie. Zaznaczył jednak, że może je przekazać do zarządu dopiero następnego dnia rano. Ale jakimś cudem udało mu się zorganizować ekipę drogową, która wyrównała płyty - podkreśla pan Marcin z Cegielnianej.

  Takie rozwiązanie nie na wiele się zdało. Następnego dnia płyty znowu się podnosiły.

  - Tak będzie codziennie, dopóki po naszej ulicy nie przestaną kursować ciężarówki na budowę Trasy Górna. Chodzi o roboty na skrzyżowaniu ulic Paradnej - Ustronnej - Trybunalskiej - podkreśla pani Anna. - W środę, między godz. 9 i 15, naliczyłam aż sto ciężarówek. Akurat mam taką możliwość, bo przebywam na urlopie.

  W czwartkowe popołudnie na Cegielnianej stawiło się kilku drogowców, którzy przysypali płyty piachem. - Poinformowali nas, że więcej zrobić się nie da - wspomina pani Anna.

  Zarząd Dróg i Transportu twierdzi, że Cegielnianej nie rozjeżdżają wyłącznie ciężarówki z budowy.

  - Oprócz ciężarówek firmy pracującej przy ul. Ustronnej, przejeżdża tam dużo tirów do okolicznych zakładów - przekonuje Wojciech Kubik, rzecznik ZDiT. - Zobowiązaliśmy firmę Skanska do stałego monitorowania stanu tej drogi i szybkiego reagowania w razie jego pogorszenia.

  A co jeśli płyty znowu podniosą się po południu lub wieczorem, gdy drogowcy już nie pracują?

  - W nagłych sytuacjach można dzwonić do centrum zarządzania kryzysowego. Telefon jest na naszej stronie (42 638 49 49 - przyp. red.) - mówi Wojciech Kubik.

  Pocieszeniem dla mieszkańców ul. Cegielnianej może być to, że remont pobliskiego skrzyżowania ma trwać tylko do końca sierpnia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sprostowanie

  w temacie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 6

  "Pocieszeniem dla mieszkańców ul. Cegielnianej może być to, że remont pobliskiego skrzyżowania ma trwać tylko do końca sierpnia" oczywiście bzdura, to nie jest związane z Trasą Górna, a z...rozwiń całość

  "Pocieszeniem dla mieszkańców ul. Cegielnianej może być to, że remont pobliskiego skrzyżowania ma trwać tylko do końca sierpnia" oczywiście bzdura, to nie jest związane z Trasą Górna, a z przebudową Ustronnej. Skanska przebudowuje Ustronną i będą tam jeździć znając życie do końca roku... bo nie mają INNEGO WYJAZDU Z BUDOWY.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo