MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy pojedziemy ulicą Przybyszewskiego? Roboty na wiadukcie idą powoli, ale postęp widać

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Budowa nowego wiaduktu na ul. Przybyszewskiego
Budowa nowego wiaduktu na ul. Przybyszewskiego Grzegorz Gałasiński
Wykonawca nowego wiaduktu na ul. Przybyszewskiego nie spieszy się zanadto, choć jakiś postęp na tej budowie widać. Kończy się budowa konstrukcji wiaduktu tramwajowego, niebawem ruszy montaż szyn. W połowie roku prawdopodobnie pojedziemy tramwajem na Widzew Wschód. Ma tam docelowo kursować "trójka" - tak jak przed zamknięciem wiaduktu z powodu groźby jego zwalenia się.

– Jeżdżę tamtędy do pracy i rano widzę na placu budowy jednego, góra dwóch robotników – mówi pan Jan, jeden z naszych czytelników. – W takim tempie to ten wiadukt jeszcze ze dwa lata będą budować.

Wiadukt z poślizgiem, a pod wiaduktem peron

Niestety, przeprawa nad torami na ul. Przybyszewskiego nie ma szczęścia do terminów. Powinniśmy tym wiaduktem już jeździć dwiema jezdniami od jesieni ubiegłego roku. Niestety, błędy popełnione przy tworzeniu dokumentacji sprawiły, że budowa stanęła na długie miesiące, bo trzeba było przedłużać filary przyszłego wiaduktu. Straconego czasu nie udało się już nadrobić, a liczba pracowników na budowie każe wątpić czy opóźnienie jeszcze bardziej nie wzrośnie. Do wykonania pozostał jeszcze wiadukt drogowy południowy oraz montaż torowiska na wiadukcie środkowym, na którym ma powstać wspólny przystanek tramwajowo - autobusowy z możliwością bezpośredniego zejścia na perony stacji Łódź Zarzew. Powstają one już pod wiaduktem staraniem kolei, a dokładnie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Jest wielce prawdopodobne, że stacja zostanie zbudowana jako pierwsza, zanim jeszcze cały wiadukt będzie gotowy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Na "starej" Przybyszewskiego pracują w pocie czoła

Niezgodnie z harmonogramem idą także prace na dalszym remontowanym fragmencie ul. Przybyszewskiego - od alei Marszałka Śmigłego-Rydza do placu Reymonta, choć tu także postęp widać. Na odcinku od pl. Reymonta do ul. Grabowej trwają prace przygotowawcze do ułożenia warstwy wiążącej asfaltu. Między ul. Suwalską a ul. Praską zaplanowano na najbliższe dni układanie płyt torowych. Na pozostałych fragmentach torowisko jest już właściwie gotowe. Z kolei na odcinku od ul. Grabowej do Śmigłego-Rydza wykonawca koncentruje się na robotach ziemnych i stabilizacyjnych na newralgicznym skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego. Prace toczą się obecnie zarówno na tarczy skrzyżowania, jak i na wszystkich wlotach. Układane są maty izolacyjne oraz konstrukcja torowiska, a od ul. Kilińskiego do ul. Przędzalnianej montowane są słupy trakcyjno-oświetleniowe. Trwa również budowa zatok postojowych, chodników i krawężników, a także kanału technologicznego. Zakończenia robót można spodziewać się w wakacje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kiedy pojedziemy ulicą Przybyszewskiego? Roboty na wiadukcie idą powoli, ale postęp widać - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki