Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ceny wywozu odpadów na Górnej i Polesiu bez zmian

Paulina Szczerkowska
Paulina Szczerkowska
Wydział Gospodarki Komunalnej rozstrzygnął przetarg na odbiór odpadów komunalnych z dwóch dzielnic - Górnej i Polesia. Ceny pozostaną bez zmian

W obu regionach wygrała miejska spółka MPO, która odbierała odpady łodzian także w zeszłym roku. - Dla mieszkańców nic się nie zmienia - deklaruje Ewa Jasińska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej. - Jedynie częstotliwość odbioru odpadów będzie inna niż w zeszłym roku. Decyzję podjęliśmy po konsultacjach z przedstawicielami nieruchomości, mieszkańcami domów jednorodzinnych i firmami.

W domach jednorodzinnych odpady zmieszane, po segregacji i zielone będą odbierane raz w tygodniu. Raz na dwa tygodnie będą zabierane surowce, a odpady wielkogabarytowe dwa razy w roku.

Czytaj też:W Łodzi są za wysokie opłaty za odbiór odpadów, nadwyżka za opłaty śmieciowe cały czas rośnie

W domach wielorodzinnych odpady zmieszne i po sortowaniu będą odbierane cztery razy w tygodniu. Odpady mokre trzy razy w tygodniu w sezonie letnim, w sezonie zimowym dwa razy. Surowce 2 razy w tygodniu, a wielkogabaryty raz na miesiąc.

Odpady z obu dzielnic zostaną zagospodarowane w miejskiej sortowni odpadów komunalnych przy ul. Zamiejskiej 1. Kiedy zostaną podpisane umowy?

Czytaj też:Wywóz śmieci w Łodzi. Miasto pobiera od mieszkańców większe opłaty, niż płaci firmom wywozowym

- Mamy jeszcze trochę czasu, bo nowa umowa będzie obowiązywała dopiero od 1 kwietnia, przez 27 kolejnych miesięcy - mówi Ewa Jasińska.

W tym tygodniu zostaną także rozstrzygnięte przetargi na wywód odpadów z trzech pozostałych dzielnicach. - Jutro powinna się rozwiązać sprawa Śródmieścia. W środę zapadną decyzje co do Widzewa i Bałut - tłumaczy Ewa Jasińska. - Tak jak wcześniej za wywóz odpadów segregowanych trzeba będzie zapłacić 7 zł miesięcznie za osobę, a niesegregowanych 12 zł. W przyszłym roku mieszkańcy także nie powinni spodziewać się podwyżek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki