Chemik Police - Grot Budowlani 3:1. Kapitalny pierwszy set, a później emocjonujące końcówki

Siatkarki Grot Budowlanych muszą teraz wygrać we wtorek w Atlas Arenie
Siatkarki Grot Budowlanych muszą teraz wygrać we wtorek w Atlas Arenie Grzegorz Gałasiński
Pierwszy mecz półfinału Ligi Siatkówki Kobiet rozegrała drużyna Grot Budowlani.

W pierwszym secie przy remisie 10:10 łodzianki zdobyły w dużym stylu osiem punktów z rzędu. Wygrały w kapitalnym stylu seta do 16. Drugi set należał dla Chemika, który wygrał jeszcze wyraźniej do 14. W trzeciej partii łodzianki źle zaczęły, ale odrobiły straty do 20:22, by przegrać trzy piłki. Kilka razy sędziowie musieli korzystać z wideoweryfikacji.

W czwartym secie od stanu 6:6 podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza zdobyły trzy punkty z rzędu i nadzieja na wygranie seta wzrastała. Grot Budowlani później prowadzili 11:8, ale gospodynie zaczęły odrabiać straty. Miały więcej szczęścia w niektórych akcjach. Było 11:11. Kaja Grobelna dobrze zaatakowała 12:11 dla nas. Trwała wymiana ciosów. 13:13. Adrianna Muszyńska atakuje w aut - przegrywamy 13:15. Mistrzynie Polski nabierały rozpędu. Malwina Smarzek była nie do zatrzymania. Łodzianki walczyły. Kaja Grobelna trafia i jest 14:16. Znów lepiej i skuteczniej grają gospodynie. Przegrywamy 14:18.

Na zagrywkę wchodziła Justyna Kędziora. Łodzianki odrobiły dwa punkty - 16:18. Wielkie emocje. Bianka Busa kiwnęła nasz blok, ale w odpowiedzi dobrze atakowała Agnieszka Kąkolewska - 17:19. Pavla Vincourova dobrze zagrywa - 18:19, ale za chwilę 18:20 po ataku oczywiście Malwiny Smarzek. Policzanki wykazywały większą odporność nerwową. Grot Budowlani przegrywali 18:22. Zatrzymana została Kaja Grobelna. W boisko atakuje Martyna Grajber - 19:23. Maleją jednak szanse na sukces w tym meczu.Natalia Mędrzyk trafia i jest piłka meczowa. Blok gospodyń skuteczny. Chemik wygrał 3:1.

We wtorek o 18 obie drużyny zagrają w Atlas Arenie.

W poniedziałek o 18 drużyna ŁKS Commercecon gra w Rzeszowie z Developresem.

Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:1 (16:25, 25: 14, 25:20, 25:19)
Grot Budowlani: Gabriela Polańska, Agnieszka Kąkolewska, Julia Twardowska, Kaja Grobelna, Pavla Vincourova, Martyna Grajber, Agata Witkowska (l) oraz Justyna Kędziora, Adrianna Muszyńska, Ewelina Polak. Trener: Błażej Krzyształowicz.