Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Co się dzieje z remontowanymi ulicami? Czy drogowców zobaczymy dopiero wiosną?

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Ulica Inowrocławska
Ulica Inowrocławska UMŁ
Drogowcy zamierzają wykorzystać poprawę pogody i dodatnie temperatury na dokończenie prowadzonych w mieście remontów. Temperatura powyżej 0°C pozwoli ułożyć ostatnie warstwy asfaltu, z czym przez ostatni tydzień się wstrzymywano.

Co dzieje się na rozkopanych łódzkich ulicach? Które z nich są na ukończeniu, a którymi pojedziemy dopiero w nowym roku 2024? Zaglądamy na remontowane fragmenty dróg aby ocenić jak zaawansowane są trwające tam roboty. Drogowcy zamierzają wykorzystać poprawę pogody i dodatnie temperatury na dokończenie prowadzonych w mieście remontów. Temperatura powyżej 0°C pozwoli ułożyć ostatnie warstwy asfaltu, z czym przez ostatni tydzień się wstrzymywano.

Ulica Krzemieniecka

Na ul. Krzemienickiej szybki remont nawierzchni jezdni wraz z remontem przystanku MPK właśnie się zakończył. Jest już gotowy nowy asfalt w kierunku Teofilowa, wykonano też nową betonową nawierzchnię zatoki przystankowej, gdzie do tej pory tworzyły się koleiny. Beton potrzebuje jeszcze chwilę czasu, aby w pełni związał i aby można było dopuścić do ruchu zatoczkę na przystanku.

Ulica Krakowska

Na ul. Krakowskiej trwający prawie rok remont odcinka od ul. Siewnej do Barskiej jest na ukończeniu. Wykonawca zajmuje się ostatnimi pracami wykończeniowymi i lada dzień zostanie udrożniona cała ulica w obydwu kierunkach. Uciążliwy objazd przez ul. Fizylierów odejdzie w niepamięć, bo jak zapewniają urzędnicy jeszcze w tym roku pojedziemy zmodernizowaną ul. Krakowską.

Ulica Złotno

Nowa nawierzchnia ul. Złotno na rubieżach Łodzi jest już praktycznie gotowa. Pozostały jeszcze do wykonania prace przy poboczach. Wykonawca chce zrealizować te brakujące prace w najbliższych dniach. Wtedy możliwe będzie otwarcie ulicy, co według urzędników powinno nastąpić jeszcze w tym roku.

ulica Kąkolowa

Remont nawierzchni łączącej Łódź z Aleksandrowem Łódzkim jest na finiszu. Wykonawca ułożył nową jezdnię na odcinku od ul. Hodowlanej do rejonu przebiegu drogi ekspresowej S14. Na dalszym odcinku układana jest pierwsza warstwa asfaltu. Pogoda dotąd wstrzymywała układanie warstwy ścieralnej nawierzchni, której brakuje jedynie na kilkunastu metrach przy ul. Zimna Woda. Zapowiadana na ten tydzień poprawa pogody sprawi, że wykonawca wróci na budowę i dokończy układanie nowego asfaltu. To będzie finał remontu ul. Kąkolowej.

Ulica Zakładowa

To jeden z alternatywnych dojazdów do autostrady A1 i na osiedle Olechów od października jest w remoncie obejmującym odcinek od al. Książąt Polskich do al. Hetmańskiej. Obecnie prawie w całości mamy gotowe dwie warstwy nowej nawierzchni na całej długości remontowanego fragmentu. W obrębie zatoczek przystankowych wiąże beton co potrwa kilka dni. W tym czasie wykonawca kontynuuje prace na skrzyżowaniu z al. Hetmańską.

Ulica Lodowa

Na ul. Lodowej drogowcy są na finiszu prac, które zostały przerwane przez atak zimy. Przebudowano najpierw przystanki autobusowe urządzając betonowe zatoki, a potem położony został na jezdni nowy asfalt. Obecnie wykonawca reguluje studzienki i włazy a dodatnie temperatury pozwolą wznowić z położeniem ostatniej warstwy asfaltu. Za kilka dni ulica Lodowa powinna wrócić do funkcjonalności i zostać w pełni udrożniona.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Co się dzieje z remontowanymi ulicami? Czy drogowców zobaczymy dopiero wiosną? - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki