Jak informuje widzew.com, decyzją pionu sportowego, kończące się umowy z ośmioma zawodnikami Widzewa Łódź: Radosławem Gołębiowskim, Bartoszem Guzdkiem, Martinem Kreuzrieglerem, Patrykiem Lipskim, Mateuszem Ludwikowskim, Wasylem Łytwynienką, Jakubem Wrąblem i Łukaszem Zjawińskim nie będą przedłużone.
Radosław Gołębiowski trafił do Widzewa latem 2021 roku. Na pierwszoligowych boiskach strzelił dwa gole oraz zaliczył cztery asysty. Podczas pobytu w łódzkim klubie, Radosław Gołębiowski był również powoływany do reprezentacji Polski U-20, a w meczu przeciwko Anglii zdobył swoją debiutancką bramkę w koszulce z orzełkiem na piersi. W sezonie 2022/2023 zawodnik trafił na wypożyczenie do Skry Częstochowa.
Bartosz Guzdek został piłkarzem RTS przed startem sezonu 2021/2022. Łącznie w trakcie rozgrywek Fortuna 1 Ligi rozegrał 27 meczów, w których zdobył sześć goli. Napastnik w trakcie pierwszoligowego sezonu zadebiutował w reprezentacji Polski U-20. Latem 2022 roku napastnik został wypożyczony do pierwszoligowej Odry Opole.
Martin Kreuzriegler związał się z Klubem z al. Piłsudskiego 138 w trakcie zimowego okna transferowego w sezonie 2021/2022. Na boiskach zaplecza PKO Bank Polski Ekstraklasy zagrał w 13 meczach. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym Austriak wystąpił w 30 spotkaniach ligowych i jednym pucharowym. Na boiskach Ekstraklasy trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców.
Patryk Lipski wzmocnił skład Widzewa przed rundą wiosenną sezonu 2021/2022. Pomocnik na poziomie Fortuna 1 Ligi zagrał w 11 meczach, a po awansie do PKO BP Ekstraklasy dołożył 11 występów w lidze i Fortuna Pucharze Polski. W trakcie gry dla Klubu z al. Piłsudskiego 138 zdobył dwie bramki.
Mateusz Ludwikowski w 2020 roku został wypożyczony na pół roku z Lecha Poznań do Akademii Widzewa. Po tym okresie stał się pełnoprawnym zawodnikiem zespołu z kategorii U-17. Młody bramkarz był członkiem drużyny juniorów młodszych, która wywalczyła awans do Centralnej Ligi Juniorów. W sezonie 2021/2022 Ludwikowski trenował pod okiem trenera Andrzeja Woźniaka i występował w drużynie rezerw. Latem 2022 roku został wypożyczony do Pogoni Nowe Skalmierzyce.
Wasyl Łytwynienko trafił do Łodzi, by wzmocnić obsadę bramki w obliczu kontuzji golkiperów na początku rundy wiosennej sezonu 2021/2022. Nie wystąpił w żadnym spotkaniu pierwszej drużyny, ale przez cały okres pobytu w Widzewie był ważnym członkiem zespołu, zawsze gotowym do realizacji postawionych przez sztab szkoleniowy zadań.
Jakub Wrąbel początkowo był wypożyczony z Wisły Płock, a do Łodzi trafił zimą 2021 roku. Przed startem kolejnej edycji rozgrywek został wykupiony. Na drugim poziomie rozgrywkowym zanotował 36 meczów ligowych i 3 pucharowe. 26-latek w PKO BP Ekstraklasie stanął między słupkami w jednym spotkaniu.
Łukasz Zjawiński po awansie Widzewa do PKO BP Ekstraklasy został wypożyczony z Lechii Gdańsk. Napastnik pojawił się na boisku w 19 meczach ligowych i jednym pucharowym. Raz wpisał się na listę strzelców, w starciu przeciwko KKS-owi Kalisz w Fortuna Pucharze Polski.
Ważne jest, kto przyjedzie na ich miejsce. Czy piłkarze, którzy też będą pełnić rolę rezerwowych, czy gracze do pierwszego składu?
Budowa Centrum Frame Running w Złotowie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?