Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co znaczą łezki, kropki, węże na ciałach więźniów? Tatuaże więzienne - rodzaje i znaczenie 28.02.2024

Angelika Korlaga
Angelika Korlaga
Tatuaże więzienne - rodzaje, znaczenie. Łezki, kropki, węże, czyli tajemnice i symbolika tatuaży więziennych 16.03.2023Tatuaże wykonywane w więzieniu zazwyczaj niosą w sobie specjalne przesłanie. W zależności od tego co przedstawia dany tatuaż i gdzie się znajduje, może on nawiązywać do wielu różnych aspektów m.in. przestępczej profesji osadzonego.
Tatuaże więzienne - rodzaje, znaczenie. Łezki, kropki, węże, czyli tajemnice i symbolika tatuaży więziennych 16.03.2023Tatuaże wykonywane w więzieniu zazwyczaj niosą w sobie specjalne przesłanie. W zależności od tego co przedstawia dany tatuaż i gdzie się znajduje, może on nawiązywać do wielu różnych aspektów m.in. przestępczej profesji osadzonego. pixabay.com
Symbolika tatuaży więziennych jest bardzo bogata i tajemnicza, a co za tym idzie w wielu z nas budzi ciekawość. Teraz symboliczne znaki na skórze już nie mają takiego znaczenia, ale stanowią świadectwo dawnych czasów. Sprawdźcie, co znaczą więzienne tatuaże i co mówią o swoim posiadaczu.

Tatuaże więzienne - znaczenie i rodzaje

Znaczenie tatuaży więziennych jest jedną z tych kwestii, która często budzi ciekawość. Ich symbolika jest tajemnicą dla osób niebędących częścią przestępczego półświatka. Warto jednak pamiętać, że tatuaże wykonywane w więzieniach nie zawsze są dobrowolne. Zdarza się, że więźniowie mogą zostać przymuszeni do wytatuowania sobie wzoru oznaczającego "donosiciela" lub osobę godną pogardy.

Więzienne tatuaże symboliczne i tatuaże oznaczające profesję więźnia

Jedną z kategorii tatuaży więziennych są te przedstawiające przestępczą profesję. Ich znaczenie jest ogólnie znane. Najczęściej jednak można spotkać się tatuażami, które świadczą o byciu złodziejem, cinkciarzem, czy kieszonkowcem.

Tatuaże symboliczne to najbardziej ogólna grupa. Mogą przedstawiać tak naprawdę wszystko - motywy zwierzęce, roślinne ale również ludzkie. Najpopularniejszymi znakami są te przedstawiające węża, kata oraz różę z kolcami.

Tatuaże więźniów często mają oznaczać męczeństwo i informować, że osadzony spędził za kratami wiele lat życia. Sentencję tego typu często wyraża się przy pomocy tatuażu przedstawiającego kraty czy kajdany, ale również dodatkowego napisu. Warto wspomnieć również o tatuażach w formie napisu w języku łacińskim, które mają przypominać "złote" zasady przestępczego życia.

Funkcją więziennych tatuaży jest często odstraszenie, budzenie lęku oraz grozy, ale również pokazanie siły i odwagi właściciela. Do takich tatuaży można zaliczyć te nawiązujące do: diabłów, piratów, wikingów, wampirów, a nawet duchów. Wielu osadzonych tatuuje sobie znaki i napisy o tematyce erotycznej. Co one oznaczają? Sprawdź w galerii poniżej!

Tatuaże więzienne - rodzaje, znaczenie. Łezki, kropki, węże, czyli tajemnice i symbolika tatuaży więziennych 16.03.2023Tatuaże wykonywane w więzieniu zazwyczaj niosą w sobie specjalne przesłanie. W zależności od tego co przedstawia dany tatuaż i gdzie się znajduje, może on nawiązywać do wielu różnych aspektów m.in. przestępczej profesji osadzonego.

Co znaczą łezki, kropki, węże na ciałach więźniów? Tatuaże w...

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki