Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy powrócą tramwaje na plac Wolności, Północną, Franciszkańską i Legionów?

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Skrzyżowanie z Zachodnią to jeden z ostatnich elementów układu, który pozwoli na uruchomienie komunikacji tramwajowej na odcinku od Gdańskiej przez plac Wolności do Pomorskiej (linia 15). Prace torowe są także na ukończeniu na ul. Północnej, co z kolei umożliwi przywrócenie połączeń tramwajowych na ul. Nowomiejskiej i Zgierskiej.

Rozpoczęła się rozbiórka torowiska po zachodniej stronie skrzyżowania ulic Zachodniej i Legionów. Pomimo wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych i ulewnego deszczu padającego przez całą niedzielę, ekipy wykonawcy przebudowy ul. Legionów i łódzkiego MPK zdążyły na czas z montażem zwrotnic i fragmentów torów i sieci trakcyjnej pozwalających na skierowanie tramwajów jadących ulicą Zachodnią na nowy tor od strony placu Wolności.

Wykuwają stare tory z asfaltu

Prace prowadzone były przez cały weekend przy fatalnej pogodzie. Jednak odpowiednie elementy torowe udało się wbudować i przełączyć ruch tramwajów ze starego na nowy tor. W poniedziałek od rana zaczęła się rozbiórka nieużywanego już torowiska. Zostanie ono także wymienione na nowe, wstawiony zostanie również tzw. krzyżak pozwalający na przejazd z placu Wolności w kierunku ul. Gdańskiej oraz Kozin. Zostanie też odtworzony lewoskręt z ul. Zachodniej od strony centrum w ul. Legionów.

Będą powroty na wiele tras

Montaż nowych torów na ul. Legionów i placu Wolności jest już bardzo zaawansowany. Skrzyżowanie z Zachodnią to jeden z ostatnich elementów układu, który pozwoli na uruchomienie komunikacji tramwajowej na odcinku od Gdańskiej przez plac Wolności do Pomorskiej (linia 15). Prace torowe są także na ukończeniu na ul. Północnej, co z kolei umożliwi przywrócenie połączeń tramwajowych na ul. Nowomiejskiej i Zgierskiej. Równie dobrze zapowiada się powrót linii 5 na trasę przez ul. Zgierską, Wojska Polskiego i Franciszkańską do Kilińskiego. Na wszystkich tych relacjach tramwaje powinny się pojawić jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kiedy powrócą tramwaje na plac Wolności, Północną, Franciszkańską i Legionów? - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki