Czarni - PGE Skra Bełchatów 2:3. Królowie piątego seta. W czwartek szlagier

Uradowany Kacper Piechocki
Uradowany Kacper Piechocki Sylwia Dąbrowa
Siatkówka. PlusLiga. Bardzo ważny ligowy mecz z Czarnymi w Radomiu siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali 3:2, choć przegrywali 0:2. Podopieczni trenera Roberto Piazzy potrafili się przełamać w trzeciej partii, którą kontrolowali przez cały czas. Przewaga bełchatowian nie podlegała dyskusji także w dwóch kolejnych partiach, a tie-break był jednostronnym widowiskiem.

Bełchatowianie mają nerwy ze stali. W ostatnich, krótkich piątych setach potrafią grać i zwyciężać. W trzech ostatnich ligowych meczach wygrali z Onico 3:2, Wartą 3:2, teraz z Czarnymi 3:2. Wcześniej pokonali w takim stosunku Trefl, po piątym secie przegrali tylko na inaugurację z Chemikiem Bydgoszcz.

Milad Ebadipour MVP

Najbardziej trafnie ocenił mecz Karol Kłos, cytowany przez skra.pl: – Rozpędzamy się jak wóz z węglem. W naszym Bełchatowie przecież węgla nie brakuje! I tak to wyglądało w meczu z Cerradem Czarnymi. Cieszy to, że potrafimy się podnieść z 0:2 i wygrać 3:2.
To był kolejny ligowy horror w wykonaniu PGE Skry. MVP spotkania z Czarnymi został Milad Ebadipour.
Teraz przed naszymi mistrzami Polski i piątego seta mecz z GKSKatowice. Rozegrany zostanie w hali Energia w Bełchatowie w czwartek o godz. 20.30. Rywale też gubią punkty. GKSKatowice wygrał tylko 3:2 we własnej hali z najsłabszym zespołem ligi MKS Będzin.

Champions League CEV

Wiele mówi się w stolicy polskiej siatkówki o losowaniu ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. PGE Skra nie wylosowała źle. Mistrzowie Polski zmierzą się z Zenitem Sankt Petersburg. Pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie odbędzie się w Polsce w terminie pomiędzy 12 a 14 marca, a rewanż odbędzie się pomiędzy 19 a 21 marca. – Skoro ten walec się rozpędził, to szkoda, żeby się zatrzymał – mówił Artur Szalpuk.
Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:20, 25:21, 20:25, 21:25, 10:15)PGE Skra Bełchatów: Grzegorz Łomacz 4, Milad Ebadipour 21, Jakub Kochanowski 13, Renee Teppan 11, Milan Katić 8, Karol Kłos 11, Kacper Piechocki (l) oraz Mariusz Wlazły, Kamil Droszyński, Piotr Orczyk 2. Trener: Roberto Piazza.
Inne mecze: GKS Katowice – MKS Będzin 3:2, Onico Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0, Resovia – Jastrzębski Węgiel 3:0, Warta Zawiercie – Zaksa Kędzierzyn-Koźle, Cuprum Lubin – AZSOlsztyn.