Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Cztery nowe ulice pojawią się w Łodzi. Jak będą się nazywały? Na Olechowie, w Mileszkach i w Dolinie Łódki

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Nowe osiedla powstają często na terenach, które jeszcze niedawno były gruntami użytkowanymi rolniczo.
Nowe osiedla powstają często na terenach, które jeszcze niedawno były gruntami użytkowanymi rolniczo. Jacek Zemła
Nowa zabudowa i powstające na obrzeżach miasta osiedla mieszkaniowe przyczyniają się do rozwoju siatki dróg dojazdowych. Właśnie z powodu budowy nowych domów, osiedli i najbliższym czasie w Łodzi przybędą cztery zupełnie nowe ulice.

Nowa zabudowa i powstające na obrzeżach miasta osiedla mieszkaniowe przyczyniają się do rozwoju siatki dróg dojazdowych. Właśnie z powodu budowy nowych domów, osiedli i najbliższym czasie w Łodzi przybędą cztery zupełnie nowe ulice.

Na terenach wokół Łodzi z roku na rok przybywa zabudowy w postaci jednorodzinnych domów i deweloperskich inwestycji. To powoduje, że szybko zabudowuje się wolne, niegdyś rolnicze tereny. Wraz z rozwojem zabudowy, naturalną koleją rzeczy jest, że trzeba doprowadzać tam nowe ulice. Tak też stało się w rejonie ul. Beskidzkiej, Pomorskiej i Olechowskiej. Niedawno na nowo rozparcelowane zostały prywatne działki inwestorów, wśród których urządzone zostały również drogi. Aby odpowiednio je skomunikować i nadać adresy, radni uchwalili dla nich nowe nazwy ulic.

Fromborska i Latarnika

Obie ulice powstaną w rejonie Pomorskiej i Marynarzy Polskich. Ulica Fromborska poprowdzona zostanie na zachód od ul. Pomorskiej w rejonie posesji 542. Natomiast ul. Latarnika powstanie w równolegle do ul. Fromborskiej na styku z ul. Marynarzy Polskich. Obydwie drogi zapewnią też dodatkowe połączenie pomiędzy już istniejącym osiedlem na Marynarzy Polskich a ul. Pomorską.

Pagórkowa

Pagórkową nazywać się będzie droga przebiegająca na północ od ul. Beskidzkiej w rejonie posesji numer 62, która zapewni dojazd do powstającego osiedla domków. Bezimienna ulica zyska nowy adres, co też ułatwi odnalezienie nowej zabudowy na mapie miasta.

Satynowa

Kolejna nowa droga powstanie na południowych rubieżach Łodzi. Od ulicy Olechowskiej w rejonie posesji 4, zacznie swój bieg ul. Satynowa, która też będzie dojazdem do powstającej nowej zabudowy jednorodzinnej. Satynowa stanie się sąsiadką już istniejącej ul. Perkalowej, gdzie wspólnie tematyczne nazwy mogą ułatwić lokalizacje nowej drogi.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Cztery nowe ulice pojawią się w Łodzi. Jak będą się nazywały? Na Olechowie, w Mileszkach i w Dolinie Łódki - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki