Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dead Can Dance w Polsce! Koncert w Atlas Arenie w Łodzi. Bilety na Dead Can Dance od 11 września 2020!

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Zespół Dead Can Dance zamierza w przyszłym roku wrócić na trasę koncertową. Muzycy zaplanowali jeden z występów - 30 marca - w łódzkiej Atlas Arenie. W najbliższy piątek rozpocznie się sprzedaż biletów.

Duet Brendan Perry i Lisa Gerrard oraz zespół znakomitych muzyków powrócą do Polski po dwóch latach od dwóch wyprzedanych koncertów w Warszawie. Dead Can Dance wystąpią w Atlas Arenie w Łodzi w ramach nowej trasy pod hasłem, „Europa - 2021”.

Jak zapowiadają organizatorzy, podczas łódzkiego koncertu formacji fani będą mogli usłyszeć przekrój kilkudziesięcioletniej twórczości zespołu. Nie zabraknie najbardziej znanych i lubianych kompozycji z takich albumów jak „The Serpent’s Egg”, „Aion” i „Into The Labyrinth” oraz wielu innych.

Grupa Dead Can Dance działa z przerwami od 1981 roku. Zespół tworzą brytyjski kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista Brendan Perry oraz australijska wokalistka i kompozytorka Lisa Gerrard. W repertuarze Dead Can Dance znajdują się elementy europejskiej muzyki folkowej, szczególnie renesansowej i średniowiecznej, a także ambientu, jazzu, czy muzyki ludowej z całego świata. Choć Dead Can Dance uformowali się w Melbourne, to rok później przenieśli się do Londynu. Tam podpisali kontrakt z jedną z najsławniejszych wytwórni muzyki alternatywnej - 4AD. W 1983 roku ukazał się ich debiutancki album, zatytułowany po prostu „Dead Can Dance”, jednak to drugi krążek - „Spleen and Ideal” był początkiem ich niebagatelnego sukcesu. Skrzypce, fortepian, puzony, czy wiolonczele zastąpiły tutaj tradycyjne rockowe instrumenty...

Rok 1987 przyniósł trzecie, jeszcze doskonalsze i bardziej dopracowane dzieło - album „Within the Realm of a Dying Sun”. Od tego momentu Brendan i Lisa bardziej odważnie eksperymentowali z nowymi instrumentami i formami. Czwartym wydawnictwem zespołu była płyta „Serpent’s Egg”. Tym razem aranżacje kompozycji były bardziej oszczędne, pozbawione obecnego na poprzednich płytach rozmachu. W 1990 roku ukazał się natomiast album „Aion”, na którym słychać ograniczenie się do muzyki zachodnioeuropejskiej ze średniowiecza i renesansu. Ostatnie wydawnictwa Dead Can Dance to płyta „Anastasis” z roku 2012 i „Dionysus” (2018).

Starannie dobrana przez artystów mieszanka stylów wzbogacona ich osobowościami stworzyła jedyne w swoim rodzaju brzmienie, które wśród polskiej publiczności osiągnęło kultowy status. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, zapowiada się duże wydarzenie muzyczne...

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki