Derby dla Grot Budowlanych. ŁKS rozbity. Magiczna moc zagrywek Martyny Łazowskiej i koleżanek

Przed meczem Grot Budowlani - ŁKS Commercecon
Przed meczem Grot Budowlani - ŁKS Commercecon Fot. Grzegorz Gałasiński
Siatkarki Grot Budowlanych nadspodziewanie łatwo pokonały w derbach Łodzi ŁKS Commercecon 3:0.

Od początku trwała wyrównana walka. W pierwszej szóstce Grot Budowlanych zabrakło Zuzanny Góreckiej, która ma ponoć od nowego sezonu grać w ŁKS Commercecon. Przyjmująca pojawiła się na parkiecie jeszcze w pierwszym secie.
W pierwszym secie od stanu 10:13 siatkarki Grot Budowlanych zdobyły cztery punkty z rzędu. Druga seria podopiecznych trenera Macieja Biernata miała miejsce od stanu 16:16 do 20:16. Zagrywki Martyny Łazowskiej miały magiczną moc. Tę przewagę Budowlane dowiozły do końca seta.
Drugą partię lepiej zaczęły Wiewióry, prowadziły 6:1, ale... w swoim stylu straciły osiem punktów z rzędu. Imponujące były te serie punktów zdobywanych przez siatkarki Grot Budowlanych przy zagrywce Martyny Łazowskiej. W ciągu dwóch minut trener Michał Cichy brał czasy dla swojej drużyny. Miał też dłuższą ławkę w ŁKS i często rotował składem. Nie dawało to jednak rezultatu.
Siatkarki Grot Budowlanych grały lepiej i zdobywały punkty. Straciły też na animuszu ataki Valentiny Diouf, która siała popłoch u poprzednich rywalek ŁKS Commercecon.
Siatkarki Grot Budowlanych wyszły na prowadzenie 19:14 i 21:15. Tej odsłony przegrać już nie mogły. Wygrały do 18.
W trzecim secie siatkarki Grot Budowlanych prowadziły już 4:1 i 13:10. Wiewióry nie zamierzały się poddawać. Wyrównały - 13:13. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć od przeciwnika. Było 16:16. W końcu siatkarki ŁKS Commercecon osiągnęły przewagę 18:16. Zawodniczki Grot Budowlanych odrobiły straty i było 19:19. Znów poderwał się ŁKS - 22:20. Podopieczne trenera Macieja Biernata wyrównały na 23:23. Na zagrywkę weszła Justyna Kędziora. Te zagrywki też były magiczne i drużyna Grot Budowlanych wygrała seta do 24 i mecz 3:0.

MVP została Martyna Łazowska.

W tabeli prowadzi Developres 52 przed Chemikiem 50, Legionovią i ŁKS po 40, Radomką 33 i Grot Budowlanymi 31. Jeśli nasze drużyny zajmą miejsca 3 i 6, to mieć będziemy ponowne derby Łodzi już w pierwszej rundzie play-off. A wtedy psychologiczna przewaga będzie po stronie Grot Budowlanych.

Grot Budowlani - ŁKS Commercecon 3:0 (25:22, 25:18, 26:24)

Grot Budowlani: Paulina Damaske 14, Weronika Centka 6, Ana Cleger 17, Monika Fedusio 15, Małgorzata Lisiak 3, Martyna Łazowska 5, Justyna Łysiak (l) oraz Zuzanna Górecka 1, Justyna Kędziora. Trener: Maciej Biernat.

ŁKS Commercecon: Roberta Ratzke 1, Veronica Jones-Perry 10, Klaudia Alagierska 1, Valentina Diouf 8, Martyna Grajber 3, Kamila Witkowska 10, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Pietra Jukoski, Weronika Sobiczewska 9, Angelika Gajer, Julita Piasecka 2, Joanna Pacak 2. Trener: Michał Cichy.