Derby Łodzi dla siatkarek Grot Budowlanych. Kibice ŁKS starali się pomóc Wiewiórom [ZDJĘCIA]

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Mecz derbowy dla siatkarek Grot Budowlanych. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza pokonały w Sport Arenie ŁKS Commercecon 3:1

Tym razem trener Grot Budowlanych Błażej Krzyształowicz w pierwszej szóstce nie wystawią Zuzanny Góreckiej, a trener ŁKS wystawił od początku Annę Kalanadze zamiast Nadji Ninković.

Pierwszy set należał do Grot Budowlanych. W drugim ŁKS Commercecon prowadził już 17:10, ale dziewczęta prezesa Marcina Chudzika doprowadziły do remisu 17:17. Później prowadziły 23:22, jednak podopieczne Giuseppe Cuccariniego zdobyły trzy punkty z rzędu i wygrały seta.
W trzeciej partii przewaga siatkarek Grot Budowlanych była bezdyskusyjna. Wygrały seta do 18. Czwarty set był wyrównany do stanu 11:11. Od tego momentu Budowlane zdobyły trzy punkty z rzędu. Tę przewagę utrzymywały. Było 19:14 dla Grot Budowlanych, 21:15. Siatkarki ŁKS jeszcze poderwały się do walki. Było tylko 23:20 dla podopiecznych trenera Błażeja Krzyształowicza. Ostatnie piłki należały do Grot Budowlanych, które pewne wygrały.
Kibice ŁKS starali się, jak mogli pomóc Wiewiórom. Na trybunach ułożyli klubowe flagi, wisiały także koszulki siatkarek ŁKS Commercecon z przydomkami zawodniczek. To wszystko miało sprawić, by ełkaesianki czuły się bardzo dobrze w tym meczu. Koronawirus zrobił jednak swoje i osłabił ŁKS.
MVP: Veronica Jones-Perry.
Kibice Grot Budowlanych obsypali komplementami zwycięską drużynę. Oto jeden z komentarzy: To był piękny mecz w wykonaniu całej drużyny. Czapki z głów jesteście wspaniałe.

ŁKS Commercecon – Grot Budowlani Łódź 1:3 (20:25, 25:23, 18:25, 20:25)
ŁKS Commercecon: Anna Kalandadze 11, Britt Bongaerts 4, Katarina Lazović 13, Klaudia Alagierska 10, Katarzyna Zaroślińska-Król 18, Aleksandra Wójcik 8, Krystyna Strasz (l) oraz Oliwia Laszczyk, Joanna Pacak. Trener: Giuseppe Cuccarini.
Grot Budowlani: Monika Fedusio 14, Małgorzata Lisiak 6, Julia Nowicka 5, Veronica Jones-Perry 18, Anna Lewandowska 5, Paulina Damaske 8, Maria Stenzel (l) oraz Zuzanna Górecka 11, Kornelia Moskwa 7, Justyna Kędziora. Trener: Błażej Krzyształowicz.

MKS Kalisz – #Volley Wrocław 1:3.