Derby Łodzi już teraz. ŁKS Commercecon zdobył trzy punkty [ZDJĘCIA]

W Sport Arenie w Łodzi siatkarki ŁKS Commercecon pokonały BKS Bielsko-Biała 3:0.

W pierwszym secie siatkarki drużyny gości nawiązywały równorzędną walkę do stanu 17:17, później ełkaesianki powoli osiągały przewagę 19:18, 21:29 i wygrały seta do 20. Regiane Bidias zdobyła w końcówce trzy ważne punkty po atakach i asie serwisowym, seta zakończyła atakiem Monika Bociek.

Druga partia miała zaskakujący przebieg. Od stanu 12:12 gospodynie straciły cztery punkty z rzędu. Na szczęście łodzianki szybko złapały właściwy rytm i wyszły na prowadzenie 22:18. Dwa efektowne ataki zaprezentowała wówczas Agata Wawrzyńczyk. Zespół gości się nie poddawał, ŁKS Commercecon prowadził tylko 23:22, ale dwa ostatnie punkty ze skutecznych ataków zdobyła Regiane Bidias.

Kiedy liczyliśmy na szybkie zakończenie meczu, w trzeciej partii bielszczanki osiągnęły przewagę. Prowadziły 13:9. Wicemistrzynie Polski jeszcze poderwały się do walki. Podopieczne trenera Michala Maska doprowadziły do remisu 22:22. Wtedy jednak dwa ważne punkty zdobyły siatkarki przyjezdne. Prowadziły 24:22. Pierwsza i druga piłka setowa zostały obronione przez nasze dziewczyny. A zatem remis 24:24, później kolejne remisy. Bielszczanki wygrywały piłki, łodzianki wyrównały. 25:25, 26:26, 27:27. Blok Ewy Kwiatkowskiej i błąd ataku Julii Nowickiej zagwarantowały nam wygraną 3:0. MVP meczu została Aleksandra Wójcik.

ŁKS Commercecon – BKS Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:22, 29:27)
ŁKS Commercecon: Ewa Kwiatkowska 6, Marta Wójcik 1, Regiane Bidias 12, Klaudia Alagierska 5, Monika Bociek 6, Aleksandra Wójcik 13, Krystyna Strasz (l) oraz Valerie Nichol, Agata Wawrzyńczyk 9, Zuzanna Efimienko-Młotkowska 1. Trener: Michal Masek.

Inne mecze: Legionovia Legionowo - #VolleyWrocław, Pałac Bydgoszcz - KSZO Ostrowiec, Radomka Radom - MKS Kalisz 3:0, Developres Rzeszów - PTPS Piła, Chemik Police - Grot Budowlani.